WARTOŚCI
Like

Jerzy Owsiak, król żebraków i guru sekty WOŚP

24/09/2013
2069 Wyświetlenia
53 Komentarze
28 minut czytania
Jerzy Owsiak, król żebraków i guru sekty WOŚP

Jest 8 marca 2012 roku, trwa konferencja Jerzego Owsiaka, króla żebraków i bezkarnego guru sekty WOŚP. Przywódca komentuje rozmaite wydarzenia, rozdaje śpioszki dla urodzonych w wyjątkowym czasie dzieci, pokazuje albumy z pięknymi zdjęciami, wspomina coś o motocyklu specjalnie wykonanym dla sekty.

0


 

Konferencja odbywa się w nowej siedzibie sekty i można oczywiście zadać sobie trud wysłuchania całej „ściemy”, przepraszam „siemy”, ale zwracam szczególną uwagę na łgarstwo zaczynające się od pytania: „Na co idzie 1% podatku”.

Pojęcia nie mam czy dziennikarka zadająca tak niewygodne pytanie była odważna, czy też miała rozładować jeszcze bardziej niewygodne pytania, w każdym razie mniej więcej od 17 minuty i 55 sekundy guru zaczyna łgać jak z nut. Na jednym pewnym oddechu opowiada, że 1% podatku to dodatkowe programy zdrowotne i cele statutowe, na przykład nowa siedziba, na którą poszło ponad milion złotych. Cała prawda i tylko prawda, na nową siedzibę w 2011 roku rzeczywiście poszło ponad milion złotych, ponieważ poszło blisko 8 milionów z hakiem (8.094.258,00), natomiast z 1% podatku przychód wynosił 3.589.534,52 i na nic więcej poza śmiesznymi programami za 90 tysięcy i zdjęciami powieszonymi na płocie przy Łazienkach starczyć nie mógł, ale i to prawdą nie jest.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eqf7YhRwHtE

W zeszłym roku zadawałem sporo takich niewygodnych pytań, które pozostawały bez odpowiedzi, podawałem mnóstwo faktów, liczb, statystyk odniesień do źródeł i wiele z tego nie wynikało. Nieustannie prosta, żeby nie powiedzieć prostacka socjotechnika stosowana przez syna milicjanta, na poziomie ojca milicjanta, święci triumfy. Niby banał, bo przecież prawie każdy wie jak najłatwiej, najskuteczniej i najtaniej zdobyć poklask. Wystarczy ucałować przed kamerą dziecko z zespołem Downa, ustąpić miejsca kobiecie w ciąży, no a w tym roku dojdzie do bohaterskiego wyciągania basenu spod dogorywających staruszków.

Zwracam uwagę na kolejne szyldy żebracze sekty WOŚP, one ZAWSZE odwołują się do takich właśnie społecznie nośnych wrażliwości i niemal NIGDY nie przekładają się na realną i rzeczywistą pomoc.

Od marketingu zaczyna się działalność sekty WOŚP, na marketingu żeruje i marketingowym rozliczeniem kosztów się kończy. Wszystko trwa raptem dwa, góra cztery tygodnie w roku, potem guru Owsiak ma fajrant.

Argumentów politycznych i ideologicznych ukazujących sektę WOŚP nie ma sensu powielać, bo to jest budowanie niepotrzebnego podziału. Tutaj chodzi przede wszystkim o zwykły przekręt, przy którym Amber Gold jest małym interesem, ponieważ takie biznesy wcześniej niż później są społecznie piętnowane, natomiast opakowane chorymi dziećmi brudne biznesy sekty wydają się nie do ruszenia.

Jak wspomniałem obracamy się w banale, który funkcjonuje doskonale i nie tylko w przypadku WOŚP, funkcjonował od zarania dziejów, z tym się raczej wygrać nie da. Natomiast warto łapać guru Owsiaka za lepką łapkę, za pokrętny jęzor i za kiesę, która z roku na rok pęcznieje szybciej niż wzrasta liczba przesiewowego badania słuchu u noworodków. Warto wracać do dawnych konferencji i pokazywać kłamstwa, które dziś są już zweryfikowane i to dokumentacją sekty

Owsiak jest niczym seksistowski romski macho z Rumunii, który wstaje rano i ma podane do stołu, zjada, beka i w krótkich słowach wysyła swoją żonę w ciąży wraz z dzieckiem na ręku przed centra handlowe, by tam żebrały na obiad. Sam odpala 49 calową plazmę, ustawia sobie centralne ogrzewania tak by mógł toples popijać starą whisky i oglądać relacje z Miss Word. Analogia jest o tyle trafna i bolesna, że zwłaszcza na początku lat 90-tych rumuńskich rodzin na chodnikach widzieliśmy mnóstwo, w każdej mieścinie i zawsze w jednej i tej samej konstelacji – matka i biedne dzieci, nigdy żadnego faceta, nigdy króla żebraków.

Do tych tysięcy młodych ludzi, którzy w najlepszej wierze kostnieją co roku na mrozie przed hipermarketami, gdy guru lata sobie F16, trudno mieć pretensje, trudno krytykować ich wrażliwość i potrzeby emocjonalne, oni autentycznie nic z tego nie mają. Owsiak nawet nie klepie po ramieniu, jest bardziej surowy od oryginału, bo romski macho po robocie rzuca swojej babie i dzieciom ochłapy ze stołu. Dziesiątki tysięcy wolontariuszy, ale też frajerów podatników niemal w każdej gminie, tylko i wyłącznie ponosi koszty, by romski król żebraczy Jerzy Owsiak mógł czerpać zyski.

Co roku będę przedstawiał stan sakwy Owsiaka, pokazywał jego pałace, pokazywał faktury za rzekome „wyposażenia placówek” i jeszcze bardziej rzekome „programy zdrowotne”, tyle można w tej skale obłudy i najbrudniejszego biznesu wyciągnąć i z czystym sumieniem pokazać. W zeszłym roku trzykrotnie pytałem sektę WOŚP kierując pytania na skrzynkę email, co się stało z kasą wyżebraną przez zmarznięte dzieci? Szczególnie interesowały mnie koszty rozłożone na poszczególne zakupy. Dziś już prosić nie muszę, sekta WOŚP nie robi łaski, ma prawny obowiązek rozliczać się z każdej złotówki.

Zacznę od kłamstwa fundamentalnego, otóż kwota podana na konferencjach ma się nijak do całkowitych przychodów sekty, zawartej w rozliczeniu za rok 2011. Na konferencjach i koszulce guru rozliczenie XIX finałowej żebraniny wyglądało tak: 48.563.662,8. Natomiast w rozliczeniu właściwym mamy kwotę następującą: 59.678.695,35. Jak widać na starcie rżnie się naiwniaków ponad 11 milionami i nie 1% czyni różnicę. Zobaczmy jak się sekta WOŚP rozliczyła z przychodów:

a) Przychody z XIX finału z wpłat pieniężnych : 48.563.662,82
b) Przychody z darowizn rzeczowych i celowych : 7.525.498,01
c) Przychody z 1% podatku: 3.589.534,52

Punkty a i c są jasne, natomiast punkt b, z wkładem 7 i pół złotego melona pewnie na długo pozostanie tajemnicą. Co to za tajna szuflada „Przychody z darowizn rzeczowych i celowych”, która nie mieści się w szafie „Przychody z XIX finału z wpłat pieniężnych? Jakim cudem pan księgowy oddzielił darowiznę w postaci buta od pani Olejnik, od darowizny rzeczowej-celowej. Pani Olejnik nie wycelowała swoim butem, czy but jest darowizną metafizyczną, nie rzeczową? Warto spytać i spytam, chociaż na odpowiedź nie liczę.

Wracając do XIX finału widzimy, że ta słynna pucha, z której rzekomo nic guru Owsiak nie wyciąga, bo wszystko przeznacza na wyposażenie szpitali, w 2011 roku zawierała 48.563.662,82. Idźmy dalej i sprawdzajmy co, na co i z czego zostało wyjęte. Mityczne wyposażenie szpitali, to 38.277.884,84, natomiast ponad 10 milionów było rozliczone przezabawnie:

– Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków: 1.817.673,71
– Program Infant Flow: 119.939,64
– Program leczenia cukrzycy pompami insulinowymi: 90.616,70
– Program „Ratujemy i Uczymy Ratować”: 2.824.127,25
– Wydatki na działalność propagatorską, informacyjną i pożytku publicznego: 6.015.181,69

Kto ma w oczach kalkulator, ten już widzi, że sekta WOŚP, która co roku dostaje za frajer kilkadziesiąt godzin darmowej reklamy we wszystkich ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i radiowych, która ma pełne wsparcie całej elity, niemal wszystkich instytucji publicznych, potężnych firm, w tym spółek skarbu państwa, wydała więcej na „promocję”, niż na wszystkie „programy zdrowotne” razem wzięte.

Programy zdrowotne zostały sfinansowane z “puchy”, nie 1% podatków, w tym te słynne badania przesiewowe słuchu kosztowały 1.817.673,71, natomiast propagowanie badań i innego efekciarstwa pochłonęło 6.015.181,69, dwa razy więcej niż 1% podatku. Kto dziś mówi w TV, że „uszy dzieci są najważniejsze”? Kto dziś opowiada o pompach insulinowych, co jest chyba największym przekrętem w 20 letniej historii i o czym będzie w szczegółach?

Nowe wyzwania marketingowe się pojawiły, do dzieci dołączyli starcy. Jeszcze nie wiadomo czy podłączy się starców pod wysokiej klasy urządzenia do eutanazji, czy też będzie się starców permanentnie utrzymywać przy życiu. O tym zdecydują przetargi i zapotrzebowanie sponsorów.

Identycznie będzie z „programami zdrowotnymi”. Nawet mi się nie chce sprawdzać cóż to był za „Program leczenia cukrzycy pompami insulinowymi” za 90.616,70. Z góry można założyć, że całe przedsięwzięcie jest upychaniem kosztów, a program opierał się o sranie w banię. Za 90 tysięcy można sobie w trzech gminach spirytusem salicylowym trądzik wyleczyć, a nie budować ogólnopolski program leczenia cukrzycy. Dalej mamy koszty sekty WOŚP:

Koszty administracyjne łącznie: 12.547.353,95
Zużycie materiałów i energii 136.614
Usługi obce 1.369.717,42
Podatki i opłaty 8.207,20
Wynagrodzenia 1.524.143,13
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia 315.193,55
Podróże służbowe 18.730,07
Koszty reprezentacji i reklamy 677.794,11
Pozostałe koszty 8.421.878,07

Uczulam na ostatnią pozycję, bo to jest odpowiedź na moje podstawowe pytanie z ubiegłego roku. Co się stało ze starą siedzibą sekty i za ile kupiono nową? Owsiak na konferencji w żywe oczy łgał, że nowa siedziba kosztowała „ponad milion złotych”. Jak widać romski macho kupił sobie pałac na Mokotowie za 8 milionów z hakiem dokładnie 8.094.258,00, co widać w innym zestawieniu “pozostałe koszty:

b) Struktura kosztów działalności administracyjnej:
– zużycie materiałów i energii 136.614,12
– usługi obce 444.793,70
– podatki i opłaty 8.207,20
– pozostałe koszty 9.118.402,25
(pozycja pozostałe koszty uwzględnia wartość zakupionej nieruchomości na biuro Fundacji w kwocie 8.094.258,00)

I żeby było ciekawiej stara siedziba i nieruchomości wszelakie wcale nie zniknęły. Na rok 2011 wartość nieruchomości będąca w posiadaniu fundacji to 15.636.915,50. Członkowie i pośrednio zaangażowani w sektę wrzasną, że to przecież fundacji WOŚP, nie Owsiaka, że gdzieś muszą się podziać. Z takimi głosami nie dyskutuję, zainteresowanych faktami informuję, że sekta WOŚP to fundacja, która w 100% odsprzedała wszystkie swoje udziały za kwotę 1 550 000,00 spółce Złoty Melon, w 100% należącej do Jerzego Owsiaka.W KRS spółki w rubryce: „Sposób reprezentacji”, stoi jak wół PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE. Kto jest prezesem chyba najcięższy frajer się domyśla, ale jaki jest adres siedziby spółki, to nawet takiemu spiskowcowi jak ja do łba nie przyszło – Dominikańska 19C. Co w tym dziwnego? Ano to, że pałac kupiony za 8,5 miliona jest siedzibą nie tylko sekty WOŚP, ale komercyjnej spółki Złoty Melon i wszystko razem należy tylko i wyłącznie do PREZESA OWSIAKA. Blisko 16 milionów w nieruchomościach, w tym dwa pałace romskiego króla żebraków Owsiaka. Pora podsumować zawartość puszki. Nawet jeśli przyjąć obłudną wersję wydarzeń, że z zestawu:

a) Przychody z XIX finału z wpłat pieniężnych : 48.563.662,82
b) Przychody z darowizn rzeczowych i celowych : 7.525.498,01
c) Przychody z 1% podatku: 3.589.534,52

dwa ostatnia punkty to nie „pucha”, no to i tak guru sekty biegający między pałacami na Niedźwiedziej i Dominikańskiej (po sąsiedzku) ma problem by rozliczyć blisko półtora melona, która to kasa na pałac i inne rozrywki musiała być z puchy wyciągnięta. Łączne przychody z rozliczenia za 2011 rok to 59 678 695,35 minus same koszty administracyjne, czyli 12 547 353,95 daje 47 131 341,4, a to z kolei oznacza, że „puchy” zawierające 48 563 662,82 straciły 1 432 321,42. Wsiąkło co najmniej półtora złotego melona i nie policzyłem 6 i pół melona przeznaczonego na „promocje i reklamę”.

Jakiś dziennikarzyna z „Wprost” w cynizmie lub głupocie swojej policzył, że z każdej złotówki 96 groszy idzie na „chore dzieci”, a 4 grosze zarabia Owsiak. Nie wiem do jakiej i czy w ogóle do szkoły pismaczyna chadzał, wiem natomiast, że porównując kwotę przychodu i samych kosztów administracyjnych mamy stosunek 59 678 695,35 do 12 547 353,95, co oznacza, że z każdej złotówki romski macho, guru sekty WOŚP w 2011 roku wyjął lekką i nie urobioną rączką 21 gr, zatem jedną piątą kwoty zebranej przez biedne, zmarznięte polskie dzieci króla żebraków.

Po takim zestawieniu zwykle pada inny przezabawny argument. Nieważne, niech zarabia, najważniejsze, że dzieci zdrowieją, w każdym szpitalu jest serduszko, moja koleżanka, mój szwagier, moja kochanka, mój narzeczony, dziecko by stracili, umarłoby jak nic, gdyby nie Owsiak. Co roku ten sam ból i te same pytania.

Niestety nie mam rozliczenia za rok 2012, co jest przedziwne, Owsiak zawsze robi rozliczenia z takim poślizgiem, że ledwie łapie się na termin, ale wiem coś, co głodnym faktów, nie tandety psychologicznej, powinno dać do myślenia i w tym aspekcie: „ratuje życie”. O ile jest w tym ziarnko prawdy, to na zasadzie mógł zabić, ale dał używany sweter.

Jak pisałem wyżej Owsiak przygotowuje swoje żebraniny coroczne tylko i wyłącznie pod katem marketingowym. Pech lub szczęście chce, zależy jak na to patrzeć, że nażarty jak bąk Owsiak po prostu traci ostrożność. W tym roku palnął eutanazją w kontekście „pomagania starszym” i znów zaliczył wpadkę, ale za to poprawił błąd z zeszłego roku.

W 2012 roku Owsiak wymyślił sobie kobiety w ciąży z pompami insulinowymi. Jak słusznie zauważyła „Rzepa”, gdy jeszcze „Rzepą” była, cała ta akcja nie miała najmniejszego sensu, ponieważ szpitale nie mogą przyjmować pomp i żadnych innych urządzeń, które są refundowane przez NFZ. Romski król żebraków przyłapany na kompletnym braku kompetencji przykrywanym marketingiem, spierał się z „Rzepą” używając swoich tradycyjnych, rzewnych argumentów.

Minął rok i co mamy? Wielkie Świąteczne Pierdnięcie Orkiestrowe, czyli ulubione narzędzie Owsiaka – „program zdrowotny”. Najpierw ministerstwo zdrowia wydało specjalną decyzję dla Owsiaka, że pompy mogą być przekazane do szpitali, a potem zaczął się jeszcze większy cyrk, który pozwolił Owsiakowi rozproszyć cały smród. Oto informacja dla kobiet w ciąży ze strony Owsiaka, która jest jednym wielkim kantem:

„Kobiety z cukrzycą pragnące przygotować się do ciąży, które nie mogą sobie pozwolić na zakup osobistej pompy insulinowej, mogą skorzystać z programu realizowanego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja za cel tegorocznego Finału wybrała pozyskanie środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz zakup pomp insulinowych dla kobiet z cukrzycą w ciąży. W myśl hasła „Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko.”

W ramach „Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą” kilka szpitali dostało pompy insulinowe, które mają być wypożyczane za darmo kobietom w ciąży. Niby wszystko piękne i szlachetne, do programu najpierw przystąpiło klika placówek, w tym roku ma dołączyć kolejnych 17, bo gdzieś ten arsenał niewypałów trzeba było upchać. Na czym polega kant? Otóż NFZ REFUNDUJE W CAŁOŚCI POMPY INSULINOWE DO 26 ROKU ŻYCIA, A KOBIETOM W CIĄŻY BEZ LIMITU WIEKOWEGO. Innymi słowy guru sekty WOŚP wybrnął ze swojej wpadki marketingowej z pomocą ministerstwa i dał zarobić firmom, ale bez najmniejszego grymasu na załganej twarzy wprowadza w błąd tysiące cukrzyków, w tym kobiety w ciąży, oferując „niedźwiedzią przysługę”.

I to jeszcze nie koniec, w 2011 roku zakupiono 100 pomp typu Paradigm 722RT firmy Medtronic MiniMed. Jest to NAJSTARSZE i NAJDROŻSZE urządzenie tego typu na rynku, nie licząc najnowszej pompy tego samego producenta. Producent pompy od 2010 roku prowadzi wymianę Paradigm 722RT na Paradigm Veo, kto zda stary model, kupi nowy za 8500 zł – tak było 2010 roku, do dziś kwota na pewno uległa zmianie. Niemniej Owsiak w 2011 roku kupił 100 najdroższych na rynku rzęchów i teraz pytanie, co kupił w 2012, a wiadomo, że kupił około 460 pomp?

Jeśli to jest ten sam model, to orientacyjnie wyrzucił w błoto 4,6 miliona. Cena detaliczna urządzenia to 12 tys., zakładam, że przy takiej ilości do 10 tyś udało się zejść, te obliczenia są oczywiście orientacyjne, dopiero za rok Owsiak się przyzna jak „puchę” wyskrobał.

Hasło żebraniny brzmiało: „Gramy na zakup sprzętu i urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych”. Z tego hasła zostało 4,6 miliona ugrane, co stanowi mniej niż jedną dziesiątą z „puchy” i trochę mniej niż połowę wartości pałacu romskiego króla żebraków. Uczciwiej byłoby powiesić szyld: „Gramy na zakup sprzętu i urządzeń do ratowania życia i pałac dla guru sekty WOŚP”.

Żeby nie być gołosłownym napisałem do przedstawiciela handlowego firmy Medtronic MiniMed, aby mi udzielił konkretnych informacji, poniżej cytuję odpowiedź, nie podaję imienia i nazwiska tego lekarza, bo nie chcę go narażać na przykrości, ale w razie potrzeby procesowej oczywiście dysponuję oryginałem z pełnymi danymi:

„Witam
Cena pompy w sprzedaży indywidualnej to w przypadku pompy Paradogm 722 z minilinkiem i 5 sensorów do ciągłego monitorowania glikemii wynosi 12310 pln.
Pompa Veo z podobnym zestawem to koszt 14930 pln.
Jeżeli pana wiek nie przekracza granicy 26 lat to moze Pan skorzystać z refundacji zgłaszając sie do odpowiedniego ośrodka prowadzącego projekt refundacji 18-26 lat.
Jeżeli poda mi Pan miejsce zamieszkania, pomogę skierować Pana w odpowiednie miejsce.
Miesięczny koszt korzystania z pompy bez ciągłego monitorowania to koszt insuliny, wkłuć i zbiorników.
Wklucia i zbiorniki to około 350 pln miesięcznie.
W przypadku refundacji, która jak pisałem jest do 26 roku życia pompa i osprzęt są bez opłat.
W przypadku kolejnych pytań służę pomocą.
Pozdrawiam serdecznie.”

Tak więc KAŻDY między 18 i 26 rokiem życia bez względu na płeć i płodność może mieć pompę insulinową na własność i za darmo. Do tej informacji należy dodać, że każda kobieta w ciąży bez względu na wiek ma refundowaną pompę przez NFZ. Poza wszystkim te urządzenia są przereklamowane i na całym świecie raptem 250 tysięcy ludzi jest leczonych z ich użyciem. Nieistotne co sądzimy o pompach i skali zastosowania, istotne jest to, że każda kobieta w ciąży może mieć pompę za darmo i korzystać z niej przez cały czas, nie tylko w okresie ciąży.

Natomiast żebraczy guru sekty WOŚP uruchomił cyrk na kółkach, który wprowadza kobiety w błąd i odbiera szansę na pozyskanie urządzenia do ciągłego użytkowania. Jeśli kobieta zachodzi w ciążę w wieku 26 lat, a rozwiązanie następuje w wieku 27 lat, korzystając z „wypożyczalni pomp” traci na zawsze możliwość refundacji chyba, że znów zajdzie w ciążę. Mamy tu do czynienia z przelewaniem pustego w próżne, z czystą demagogią, fajerwerkiem, ale przede wszystkim cynizmem, który ma daleko w tyle kobiety w ciąży.

W 2013 roku Owsiak wyciągnął wnioski, po raz pierwszy wygoni dzieci na ulicę, by żebrały tak ogólnie, dla młodych i starych, ale już dziś stawiam swoją chałupę w kredycie, że z „puchy” będzie wyjęte najmniej kilkanaście milionów złotych.

Przez wiele lat dawałem się łapać na jeden jedyny, efekciarski argument: „Wszystko prawda, ale i tak pomaga”. Nie, nie pomaga, cholernie szkodzi pochłaniając jak wampir ludzką energię i dobijając służbę zdrowia, która i tak zdycha. Jego efekciarskie akcje zwalają na głowy szpitali „niedźwiedzie przysługi”, które blokują wypłacanie środków z NFZ. Owsiak wymyślił sobie bardzo prostą akcję reklamową – zasrać serduszkami WOŚP każdy szpital. I tak, wystarczy za parę groszy kupić coś takiego, jak w 2011 roku, pozycja nr 13. rejestratory ABMP – 50 szt.

Smarknąć na to serduszko i potem przy grillu powtarzać złote myśli melona, które wrzeszczą, że gdyby nie sekta WOŚP, to mała Halinka od Komorowskich umarłaby na serce, bo jedyny ciśnieniomierz szpitalu miał serduszko. “Doposażony” szpital byle chłamem, otrzymuje potem odpowiedź z NFZ, że potrzebnego respiratora nie będzie, przecież Owsiak dał fanty z orkiestry.

Do tego raz na jakiś czas kupuje się „unikalne urządzenie”. Guru odżałuje trochę kasy i szarpnie się na „pierwsze w Polsce” płuco-serce, czy coś równie efektownego i cieszy się Polska, jak Etiopia, że misjonarze paciorki przywieźli. Wtedy podjeżdża nadpalony wóz transmisyjny TVN i filmuje skądinąd Bogu ducha winne dziecko i naturalnie wdzięczną mamusię. Obie cieszą się życiem i daj im boże na wieki, tylko w tym samym czasie z Centrum Zdrowia Dziecka, bocznymi drzwiami z oddziału onkologii wywozi się zwłoki dzieci, którym kabotyn Arłukowicz oferuje skoki na linie zamiast “chemii” refundowanej.

Przez parę dni w roku król żebraków kroi zyski, kupuje kolejny pałac i pokazuje szczęśliwe placówki zdrowia, przez 12 miesięcy w roku polskie szpitale wyglądają jak wagony kolejowe przewozów regionalnych i żadne zasrane, nawet złote serduszko tego widoku nie przykryje.

Cytując klasyka oświadczam i zachęcam wszystkich do stanowczego: „Pier….., nie daję”.

Napisane przez  MatkaKurka / http://kontrowersje.net

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

53 komentarz

 1. Avatar gas

  róbta co chceta …. czego się po byłym cenzorze spodziewać, ja tam nie dawałem bo po prostu tego Pana nie trawiłem nigdy, i czułem przez skórę że to wielki przekręt, ale jak widać dowody twarde są, TRZEBA TO NAGŁOŚNIĆ !!!

  0
 2. Bez kredek we lbie Bez kredek we lbie

  Hmm… Obawiam się, że zakup nieruchomości nie powinien być ujmowany w pozycji…koszty pozostałe… Nie rozumiem pod tym względem Pana wywodu. Nieruchomości, nawet te zakupione dla firmy są środkami trwałymi i amortyzuje się je sukcesywnie, a nie wrzuca ich zakup bezpośrednio w koszty…

  0
 3. Avatar Mario

  Tym gorzej bo oznacza że kwota – pozostałe koszty 9.118.402,25 zawiera tylko odpis amortyzacyjny omawianej nieruchomosci a co stanowi resztę ?
  Nieruchomość będzie amortyzowana pewnie przez 20 lat wg taryfy odpisów amort….
  Faktycznie muszę się temu przyjrzeć, zawsze cos posyłałem na WOŚP nie chcę być oszukiwany!

  0
 4. Avatar pati

  A ja daję i dawać będę i nie obchodzi mnie czy i ile pieniędzy Owsiak przeznacza na swoje potrzeby. Jak jest taki zły i niedobry i oszukuje to proszę ruszyć szanowne 4 litery i zrobić to lepiej i nie biorąc nic dla siebie. Gadać, narzekać i wytykać błędy jest łatwo i przyjemnie. Ruszyć się i coś zrobić już trochę gorzej. Ehhh a to polska właśnie, byliśmy jesteśmy i będziemy jak psy ogrodnika – sam nie zeżre i innemu nie da – tyle że tutaj sam nie zrobi a innemu do kieszeni za zrobienie zajrzy.

  0
  • Avatar Kanclerz

   Niestety Pati, ale to Twoje podejscie prowadzi do szerzenia się patologi. Zamiast zrobić coś dobrze i wyeliminować to co źłe, to nie! Trzeba nie tylko tkwić w złym, ale jeszcze je gloryfikowac i bezpardonowo zwalczać tych, którzy o tym mówią. I to jest właśnie przyczyną, że mamy taki syf , jaki mamy.
   Jak można tu cokolwiek zmienić, skoro prawie wszystko ma rangę świetności?

   0
  • Avatar Henio

   A ja nigdy nie dałem i nie dam mimo, że moje dziecko żyje dzięki sprzętowi podarowanemu przez wośp. Przyczyna takiego stanu jest natomiast zupełnie prosta. Niech robi to co robi skoro dobrze mu wychodzi ale niech powie prawdę na temat rozliczeń. Niech oficjalnie powie ile pieniędzy na co trafia a nie czyni klasycznego polskiego kombinatorstwa. Jak powie, że leczy za 50% tego co zbiera a za resztę żyje on, jego rodzina i znajomi, każdy podejmie decyzję, czy chce dać 50% dzieciom a 50% owsikowi. Ja wiem, że taki podział ma miejsce i nie płacę bo nie chcę by w ten sposób zostały podzielone moje pieniądze. Zainteresuj się trochę jak możesz pomóc potrzebującym skoro na to Cię stać. Gwarantuję, że możesz to zrobić lepiej niż zapełniając kieszenie tego oszusta.

   0
  • Avatar Emila

   Widzisz ja np pomagam osobiście ludzkich tragedi jest dużo wolę pomóc kilku osobom aniżeli wspomóc portfel owsiaka i Polski prosze nie krytykować każdy ma wlasne zdanie ty wspomagasz owsiaka i jego kieszen inni wola pomoc osobiscie

   0
  • Avatar Stan

   Oczywiście, pati, Twój wybór. Tylko trzeba być głąbem, by marnować część darowizny na dupka, gdy można znaleźć rzetelne fundacje i stowarzyszenia. To nie syndrom psa ogrodnika, lecz…

   0
 5. Avatar Ja

  Co za troglodystyczny bełkot, niedobrze mi się robi od czytania tego chłamu.

  0
 6. Avatar malkontent

  na przykladzie Pati widac ze owsiak bedzie zawsze mial sie swietnie..nawet ja go by wsadzili do pudla to i tak Pati bedzie dawac a nawet wiecej.,.bedzie to dowod ze warto dawac..

  0
 7. Avatar smyku

  Komuś żal dupę ściska, bo nie może się do korytka dopchać?

  0
  • Avatar Rafal

   Caritasowi żal d..e ściska !!! Co ciekawe z caritasu nikt nigdy żadnego rozliczenia nie widziłą, studnia bez dna, ale o tym nie napiszą na tym “niezależnym” portalu.

   0
   • Avatar Renek

    Rafał dobrze prawisz. Czyżby tekst sponsorowany przez Caritas?
    Btw z tego co mi wiadomo pewna procentowa wartość “przychodów” każdej fundacji może być przeznaczona na gratyfikacje finansowe dla jej organizatorów – chyba aż 10% ale tu mogę się mylić – no ale o tym tu już nie wspomniano,

    0
 8. Avatar Kris

  Patologią jest kościół! tam się tylko bierze i nic nie daje i bierze się więcej. Zapytajcie o opinie łódzkie mamy jak bardzo są wdzięczne Owsiakowi za sprzęt który się znajduje w szpitalu Matki Polki. ogromny procent sprzetu tego szpitala posiada serce orkiestry! i pytanie.. CZY KTOKOLWIEK ZROBIŁ COKOLWIEK PODOBNEGO?

  0
  • Patologią jesteś ty i tobie podobni. Won za Don lub do Izraela.

   0
   • Avatar Renek

    o proszę tak wypowiada się debil – pozdrawiam i zdrowia życzę (głównie psychicznego, bo widać poważne odchyły)

    0
  • No właśnie, masz rację Kris!
   Taka na przykład kościelna organizacja “Caritas Polska” zbiera cichcem bez telewizyjnej oprawy i angażowania służb państwowych prawie trzy razy tyle co cała Orkiestra Owsiaka! I nikt się ich nie czepia! Może byś wyśledził Kris co oni robią z taką kasą? Myślę, że zrobiłbyś kawał pożytecznej roboty, gdybyś się dowiedział i na “3 Obiegu” wszystko to opisał.
   Żurek Janusz

   0
 9. Matka Kurka ma rację.
  Niestety

  0
  • No jasne, ze ma rację. Za leczenie już raz zapłaciliśmy w podatkach. Ta akcja to nic innego, jak super okazja do wyręczenia ministra w łożeniu na leczenie, co podatnikowi należy się jak psu buda.
   Na całym świecie dobroczynność opiera się na filantropii i jest wówczas kontrola darczyńcy nad datkiem celowym. Wośp ma raczej charakter plemiennej orgii psychologicznej podobnej z resztą do przystanku Woodstok, finansowanego przez tenże Wośp, o czym autor zapomniał napisać.
   Od razu muszę dodać, że obłuda Owsiaka w połączeniu z arogancją tzw.służby zdrowia nie umniejsza zasług milionów szczerze oddanych darczyńców nieświadomych skali przekrętu.

   0
 10. Nie! No Matka Kurka opanuj się. Powszechny celibat?
  Na poważnie. Jeden argument trafia do mnie “niedźwiedzia przysługa”. Jeżeli jednak tak sprawnie żonglujesz liczbami wymyśl coś co sprawi, że nie będzie potrzeby by dawać kasę Owsiakowi.
  Poza tym motywacje są różne. Są tacy, którzy uważają, że to dobry cel, są inni którzy myślą, że z bliźnimi trzeba się dzielić, ale są też tacy którzy z gruntu są źli, ale dają by podbudować swoje ego dobrym uczynkiem. Ich nigdy nie przekonasz.

  0
 11. Dodałbym jeszcze: “głupich nie sieją” oraz “Polak i po szkodzie głupi”

  0
 12. Jeśli Owsiak robi takie cuda w zaopatrzeniu szpitali (“wszędzie serduszka”) za to co mu zostaje z zebranych dobrowolnie od ludzi 50mln zł, to może ktoś podsumowałby co robi NFZ dla szpitali z tego co zostaje z przymusowo zabranych ludziom 50 mld zł?
  Żurek Janusz

  0
 13. Ponad 8 lat temu, gdy wszystkie merdia wciąż piały z zachwytu nad “Świąteczną Orkiestrą” i mało kto ośmielał się pisnąć coś przeciwko Owsiakowi “popełniłem” niniejszy tekst:
  http://opty.org/gazeta-opty-artykuly/94-opty-nr-020-stycze04-wielka-orkiestra-dla-myplpcych-inaczej
  Żurek Janusz

  0
 14. Avatar Mig

  na miejscu Jerzego Owsiaka pozwałbym was bo to zwykłe pomówienia są! Wszystkie cyfry są do sprawdzenia i nie mają nic wspólnego z informacjami na stronie.
  rozumiem, że np. ojciec dyrektor wydałby tą kasę lepiej…

  0
 15. “Niestety nie mam rozliczenia za rok 2012, co jest przedziwne” – http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%202012.pdf

  “Ano to, że pałac kupiony za 8,5 miliona jest siedzibą nie tylko sekty WOŚP, ale komercyjnej spółki Złoty Melon i wszystko razem należy tylko i wyłącznie do PREZESA OWSIAKA”
  Członków”
  Ktoś się nie przygotował: “Zarząd składa się z członków powoływanych i odwoływanych, co do zasady przez Zgromadzenie wspólników. Członek zarządu może być w każdym czasie odwołany przez Zgromadzenie wspólników – jest to konsekwencją przyjęcia, iż najważniejszym organem w spółce jest organ właścicielski.”

  “Owsiak zawsze robi rozliczenia z takim poślizgiem, że ledwie łapie się na termin, ale wiem coś, co głodnym faktów, nie tandety psychologicznej, powinno dać do myślenia i w tym aspekcie: „ratuje życie”. O ile jest w tym ziarnko prawdy, to na zasadzie mógł zabić, ale dał używany sweter.”
  Znacząca większość spółek w Polsce, udostępnia sprawozdanie finansowe w ostatnim możliwym terminie. WOŚP nie jest tu jakimś szczególnym wyjątkiem.

  To jest ten “pałac”: https://maps.google.com/maps?source=s_q&f=q&hl=pl&geocode=&q=dominika%C5%84ska+19c&aq=&sll=52.176061,21.034653&sspn=0.007698,0.01929&vpsrc=0&doflg=ptk&ie=UTF8&hq=&hnear=Dominika%C5%84ska+19C,+Warszawa,+Mazowieckie,+Polska&ll=52.182616,21.037445&spn=0.021051,0.051498&z=14&iwloc=A&oi=map_misc&ct=api_logo ?
  Nie ma co – na 30-tu pracowników + masę gości to prawdziwe burżujstwo zakupić sobie kawałek domu w zabudowie szeregowej. Ile tam oni mają na osobę miejsca? 5m2?
  Bo z tego co pokazuje rynek, na Mokotowie w takiej kwocie, kupisz gotowy dom o powierzchni około 500m2. I to w kontekście firmy ma być pałac?

  “Tak więc KAŻDY między 18 i 26 rokiem życia bez względu na płeć i płodność może mieć pompę insulinową na własność i za darmo”.
  Piszesz do przedstawiciela handlowego. Pisałeś w tej sprawie do NFZ czy szpitali?
  Nie wiem czy wiesz, ale każdy obywatel płacący składki zdrowotne ma prawo do bezpłatnej opieki (w ramach tego co w danym roku wymyśli NFZ). A, że najbliższy wolny termin to 2015 czy 2016 – a kogo to obchodzi…
  Zatem żeby być precyzyjnym – skorzystaj z oferty wspomnianego lekarza z Medtronic MiniMed i niech Cię pokieruje do odpowiedniej placówki. I prosiłbym o podzielenie się spostrzeżeniami, czy rzeczywiście tak od ręki da się to załatwić.

  Pozdrawiam

  0
 16. Wpis testowy. Bez znaczenia.
  Sprawdzam ile czasu moderujecie wpisy.
  Poprzedni z kilkoma faktami na razie się nie pojawił

  0
 17. Avatar RAV

  Przydałby się cały wykaz kosztów jakie ponosi Państwo z tytułu działalności WOŚP. Czas antenowy podarowany na promocję, koszty utrzymania wszystkich służb, finansowanych z podatków, wciągniętych w akcję WOŚP i do tego odliczenia podatkowe od darowizn na WOŚP. Chciałbym wiedzieć na ile ta akcja jest przydatna Polakom. Dziwi mnie masowe wsparcie tej akcji przez mainstream od początku lat 90. Bilans zysków i strat w tym przypadku mógłby coś pokazać. Bo argument 21 % doli dla Owsiaka nie przebija się względem argumentu : “tylu osobom pomógł” i “jak ci się uda zrobić tyle co on zrobił dla chorych dzieci”. Do tego dochodzi Woodstock i promocja ideologii. No i nieszczęsne zbieranie pieniędzy pod kościołami do których chodzą katolicy. KK jest atakowany przez Owsiaka.

  0
 18. Owsik to podobne rżnięcie kasy, jak AmberGold, umoczeni w tym muszą być jakieś ciemne typy, skoro tam się pokazują, może doczekamy, dla dobra tych co dają, czy są oszukiwani czy nie, a jeżeli tak, co jestem prawie pewien, spotka to się z głośnym upadkiem cinkciarza rodem z agentury, czy ojciec tego osobnika nie był powiązany ze służbami?

  0
  • Avatar Don Marco

   Raczej wątpię w rychły upadek tegoż cinkciarza. Jego działanie jest na rękę pewnym środowiskom których macki sięgają dużo dalej niż granice naszego kraju. Jaka to grupa ludzi-to chyba wiadome,jaki cel-również do odgadnięcia-odzyskanie Ziemi Obiecanej.

   0
 19. Avatar antykler

  dać klerowi na budowę kościołów, na szerzenie w szkołach jedynej prawdziwej religii, na wizyty w różnych domach co roku a prywatnie co wieczór

  0
  • Drogi Antyklerze! Kto chce, to daje na kościół, kto nie chce to nie, a socjaliści jakoś to mają do siebie, że z niezdrową ciekawością lubią interesować się cudzymi pieniędzmi. Po co? jak zwykle, żeby wiedzieć ile można jeszcze ludzi złupić.
   Pozdrawiam wszystkich socjalistów – Janosików.
   Żurek Janusz

   0
   • Avatar Zenon

    Drogi zjanuszu!
    Kto chce, to daje na WOŚP, kto nie chce to nie, a tacy jak Ty mają to do siebie, że z niezdrową ciekawością lubią interesować się cudzymi pieniędzmi. Po co? Jak zwykle, bo żal im tyłek ściska.
    Pozdrawiam wszystkich katofaszystów – maruderów.

    0
 20. Avatar Dawid

  Autor tego tekstu jest totalnym debilem. Nawet jeżeli Owsiak czerpie z tego jakieś nikłe korzyści to wyobraź sobie autorze debilu co byłoby w Polskich szpitalach i na oddziałach dziecięcych gdyby nie on! Co byłoby podczas powodzi w Polsce kilka lat temu gdzie państwo miało w dupie to co się działo, a Owsiak zorganizował akcję “STOP POWODZIOM”. Autorze debilu to państwo powinno zapewnić wszelkie dobra i zabezpieczać społeczeństwo, a w tym momencie jest zupełnie inaczej. Oddziały dziecięce gdyby nie WOŚP byłyby zacofanymi, komunistycznymi placówkami w większości. Więc autorze debilu trochę bardziej subiektywnie opisuj następnym razem rzeczywistość.

  Kolejna sprawa autorze debilu to kościoły, które potrafią zbierać po kilkanaście lat na ogrzewanie, co jest totalną bzdurą. Swego czasu byłem ministrantem w średniej parafii w moim mieście. Nie zdajecie sobie sprawy ile podczas jednej mszy zbierane jest na tace. Tego jest serio sporo! Autorze debilu kościół przechodzi patologię i to straszną w obecnych czasach, zbliża się do kresu swojego istnienia, daje mu jeszcze z 40 lat w na mszach będzie garstka ludzi. Więc autorze debilu tak tendencyjny tekst możesz sobie wsadzić głęboko w dupę.

  Dziękuję

  0
  • Avatar Dawid

   Jeszcze mała uwaga. Życzę Twojemu dziecku autorze debilu, żeby trafiło ono do szpitala i żeby właśnie sprzęt WOŚP uratował mu życie… Bo innego w szpitalach nie znajdziesz. A jeżeli jesteś takim debilnym twardzielem to jak będą chcieli Twoje dziecko ratować sprzętem WOŚP to odmów! Zachowaj honor!

   0
   • Avatar Henio

    Widzisz buraku, bo inaczej Cię nazwać nie idzie. Moje dziecko uratował sprzęt owsika a i tak grosza mu nie dam. Wspieram za to trzy inne fundacje z których środki wiem w 100% jak są dzielone bo nikt tego przekrętami nie kryje. Owsikowi też dam jak powie prawdę zamiast kręcić i kombinować jak to Polak ma w naturze.

    0
 21. Avatar Dawid

  Jeszcze tylko skopiuję wpis z góry, bo nie każdy może go widzieć…

  ““Niestety nie mam rozliczenia za rok 2012, co jest przedziwne” – http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%202012.pdf
  “Ano to, że pałac kupiony za 8,5 miliona jest siedzibą nie tylko sekty WOŚP, ale komercyjnej spółki Złoty Melon i wszystko razem należy tylko i wyłącznie do PREZESA OWSIAKA”
  Członków”
  Ktoś się nie przygotował: “Zarząd składa się z członków powoływanych i odwoływanych, co do zasady przez Zgromadzenie wspólników. Członek zarządu może być w każdym czasie odwołany przez Zgromadzenie wspólników – jest to konsekwencją przyjęcia, iż najważniejszym organem w spółce jest organ właścicielski.”
  “Owsiak zawsze robi rozliczenia z takim poślizgiem, że ledwie łapie się na termin, ale wiem coś, co głodnym faktów, nie tandety psychologicznej, powinno dać do myślenia i w tym aspekcie: „ratuje życie”. O ile jest w tym ziarnko prawdy, to na zasadzie mógł zabić, ale dał używany sweter.”
  Znacząca większość spółek w Polsce, udostępnia sprawozdanie finansowe w ostatnim możliwym terminie. WOŚP nie jest tu jakimś szczególnym wyjątkiem.
  To jest ten “pałac”: https://maps.google.com/maps?source=s_q&f=q&hl=pl&geocode=&q=dominika%C5%84ska+19c&aq=&sll=52.176061,21.034653&sspn=0.007698,0.01929&vpsrc=0&doflg=ptk&ie=UTF8&hq=&hnear=Dominika%C5%84ska+19C,+Warszawa,+Mazowieckie,+Polska&ll=52.182616,21.037445&spn=0.021051,0.051498&z=14&iwloc=A&oi=map_misc&ct=api_logo ?
  Nie ma co – na 30-tu pracowników + masę gości to prawdziwe burżujstwo zakupić sobie kawałek domu w zabudowie szeregowej. Ile tam oni mają na osobę miejsca? 5m2?
  Bo z tego co pokazuje rynek, na Mokotowie w takiej kwocie, kupisz gotowy dom o powierzchni około 500m2. I to w kontekście firmy ma być pałac?
  “Tak więc KAŻDY między 18 i 26 rokiem życia bez względu na płeć i płodność może mieć pompę insulinową na własność i za darmo”.
  Piszesz do przedstawiciela handlowego. Pisałeś w tej sprawie do NFZ czy szpitali?
  Nie wiem czy wiesz, ale każdy obywatel płacący składki zdrowotne ma prawo do bezpłatnej opieki (w ramach tego co w danym roku wymyśli NFZ). A, że najbliższy wolny termin to 2015 czy 2016 – a kogo to obchodzi…
  Zatem żeby być precyzyjnym – skorzystaj z oferty wspomnianego lekarza z Medtronic MiniMed i niech Cię pokieruje do odpowiedniej placówki. I prosiłbym o podzielenie się spostrzeżeniami, czy rzeczywiście tak od ręki da się to załatwić.
  Pozdrawiam”

  0
 22. Avatar karola

  Matko, jaki żałowsny artykuł. Tak to tylko Polak potrafi, sam nic nie robi, a widzi wady innych…nawet nie udowodnione i wyjete z rekawa! Żadnej ale to żadnej osobie w tym kraju na takim szczeblu nie przejdzie osuzstwo, bo tu wszyscy sa sprawdzani na kazdym kroku.Człowieku idź sie lecz, ale za peiniadze NFZ, a nie WOŚP’u

  0
 23. Avatar lajkonik

  Teraz czekamy na tekst Matki Kurki o sprawozdaniach finansowych Caritasu….. czekamy…. czekamy…. oj, poczekamy…. do końca świat i jeden dzień dłużej 🙂

  0
 24. Avatar Lusia

  lewacka swołocz, pod ochroną szlachty jerozolimskiej.
  Jurek 10% . Takie jego prawdziwe nazwisko.
  Z tego żebractwa tyle zabiera dla siebie. np. z 40 mln ma swoje 4 miln.
  Może chwalić szlachtę jerozolimską pod niebiosa.
  Reszte rozdziela kilku szmoheli na potrzeby kolegów, bo tylko tam u ich kumpli kupowany jest sprzęt.

  Nawet i tu krecą lody jak tylko mogą. Ta lewacka swołocz taką ma mentalność,
  Dziel i rządź! Chucpa co roku w TV, teatr absurdu dla maluczkich.
  Stado baranów przed tV w zachwycie cmoka oh i ah.
  Aj waj , aj waj. I sze krenczi panie Rosenzweig! Obciach na całego, dintojra.
  My som panie władza w Polsce. Polaczkom zostały tylko ulice.

  0
 25. Avatar edek

  Gdyby nie Owsiak to by tej kasy nie było. I nikt tego nie zmieni !!! Orkiestra generuje ogromne koszta. Ale bez nich tej kasy by nie było. I to jest namacalne

  0
 26. Avatar tom

  Co do Caritas to podlega takim samym obowiązkom i swoje sprawozdania też pokazują ale fakty są dla WOŚP zbyt bolesne żeby sie tak głupim argumentem bronić jakiego użyliście …. takie tam porównanie http://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201305/1369960931_fuhyv7_600.jpg

  0
 27. Avatar Laskez

  Ale co tutaj jest dla autora dziwnego ????

  a) Przychody z XIX finału z wpłat pieniężnych : 48.563.662,82
  b) Przychody z darowizn rzeczowych i celowych : 7.525.498,01
  c) Przychody z 1% podatku: 3.589.534,52

  b) to są darowizny, które wpłynęły w ciągu roku a nie podczas finału – przecież to proste jak drut – jeśli autor się tego nie domyślił lub nie doszukał to świadczy tylko o jego inteligencji i profesjonalnemu rzemiosłu dziennikarskiemu 😛 … dno redaktorzyno !! 😛

  0
 28. Avatar Anna

  Nawet jeśli ten człowiek, zabiera do siebie jakiś procent, to za tak ogromny wkład i trud w to co robi, na prawdę mu się należy… Nie ma chyba szpitala w Polsce, który nie posiadałby jakiegoś sprzętu otrzymanego przez WOŚP, który ratuje życie. Czy jest w Polsce, któś kto sam, dobrowolnie, zorganizowałby tak wielkie przedsięwzięcie, i zrobił tak wiele dla tych maluszków? Niech pan redaktor, który potrafi opluwać i wyszukiwać tylk zła w dobru, dla wyrzucenia z siebie swoich kompleksów, stanie przed marketem, albo pod kosciolem i zacznie zbierać chociażby na jeden sprzęt, dla jednego dziecka, być mozę wtedy doceni wartość tej akcji i jej trud.
  Podziwiam Pana Owsiaka, i mam nadzieję, że takich ludzi, jak Pan żałosny”opluwacz” redaktor i cała reszta egoistycznych pasibrzuchów, którzy negują WOŚP, było co raz, co raz mniej!!!

  0
 29. Avatar Stefan

  Wprost porażające jest to co tu napisano, jak śmiecie stawiać zarzuty Owsiakowi nie mając elementarnej wiedzy na temat jego pracy w fundacji!? Nadajecie się wyłącznie do obszczekiwania wszystkiego w około jak burki wiejskie.

  0
 30. Avatar on

  tak jakbys ty był normalny

  0
 31. Owsiak – naczelny guru III RP/PRLbis. Jest nietykalny, może zrobić wszystko. Jednak naiwność jednego z profesorów że Sądy same się oczyszczą ze śmiecia TW do UBP=SB odpowiednikiem sowieckiego NKWD i to ze WSI oraz ze wszelkiej maści kapusi i ich potomków, tych morderców naszego narodu teraz się mści…Wszystko zależy na kogo trafi ten pozwany przez tego łajdaka…ale i tak będzie nacisk na Sąd przez mafię PO! Nawet jakby nasikał na wizji, np. na logo TV Republika, będzie chroniony. Bloger ten jak i inni przedstawili dowody na oszustwa Owsiaka i spółki. 171 milionów złotych ulotniło się. A to są nasze datki. Owsiak dorobił się fortuny. Bloger liczył na to, że Owsiak poda go do sądu i to z sądu wyjdzie cała prawda. Trzeba mieć SILNE poczucie wolności myślenia, aby “porwać się” na “samozwańczą świętość” Owsiaka który ma za sobą całe lewactwo, bolszewię i wszystkich robiących niejasne “interesa”. W razie skuteczności i ZASADNOŚCI tej obywatelskiej kontroli – otwiera się droga do TAKIEGO samego sprawdzania innych “lokat” pieniędzy społecznych i budżetowych. Dlatego nie wierzę w uczciwy proces ze strony niezlustrowanych Sędziów z Ministerstwa Sprawiedliwości bo w dzisiejszej Polsce rządzą się pomioty stalinowskie i pomioty stalinowskie są POd ochroną…..prokurwatór i sądów. Niebywałe, aby praworządny sąd wszczynał proces za słowa blogera: “król żebraków”, a także za zwrócenie przez niego uwagi Owsiakowi na wydatki z budżetu WOŚP. Bilans WOŚP -panie Owsiak- winna zbadać NIK, bo jest pan dysponentem społecznych pieniędzy i z tych należy się skrupulatnie rozliczyć.Dlaczego pana to tak bulwersuje i dlaczego tak bulwersuje polskie sądy? I to właśnie budzi nieufność i podejrzenia społeczeństwa, że coś tam może być nie tak jak trzeba. Natomiast obrzucanie ludzi błotem w stylu jak wyżej, latanie po stole przed kamerami, dziwne zachowania człowieka dojrzałego przy blasku fleszy, może dla niektórych jest zabawne, ale dla normalnych jest co najmniej zachowaniem patologicznym, ale tym winni zająć się lekarze. Nie wspomnę deprawacji młodych ludzi każdego lata, na rzekomym “festiwalu” muzycznym. Pan to tak nazywa, ale niestety to nie festiwal ale orgietki. Mnie ciekawi inna sprawa dotycząca Owsiaka, której nie wiadomo dlaczego nikt nie porusza. To bowiem że zwędzi coś z kasy żebranej przez dzieci jest niczym w porównaniu z tym ile owa orkiestra kosztuje polskiego podatnika niezależnie od tego czy chce wspierać tego pana, czy nie. Przecież on korzysta ze służb państwowych począwszy od polityków, poprzez aparat represji a na mediach i służbie zdrowia kończąc i nie chodzi mi o obstawianie tej żebraniny policją czy też o pomoc medyczną dla poszkodowanych w tych spędach, ale o występy policjantów na tych imprezach, demonstrowanie sztuczek kuglarskich policji, czy zabawę lekarzy w czasie pracy, bądź oprawę logistyczną. Moim zdaniem owa państwowa organizacja znacznie przewyższa żebrane pieniądze.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217