HYDE PARK
Like

The Jerusalem Post “Nazistowska Polska”-widziane z USA

15/01/2014
881 Wyświetlenia
9 Komentarze
5 minut czytania
The Jerusalem Post “Nazistowska Polska”-widziane z USA

Ta notka jest pisana w pospiechu, poniewaz wiadomosc jest porazajaca. Na razie tylko portal interia.pl ja opublikowal. Oto tresc:

0


 

Karygodny błąd pojawił się w nagłówku do opublikowanego 13 stycznia artykułu o śmierci działaczki ruchu oporu w getcie warszawskim Chawki Folman Raban. Po liście polskich dyplomatów naczelny dziennika Stevem Linde przeprosił za błąd i obiecał korektę w wersji internetowej artykułu. (Wiadomość została poprawiona kilka minut po rozmowie). Zapowiedział także publikację listu, który ambasada wysłała do redakcji w odpowiedzi na skandaliczny tekst. Sprostowanie ukazało się na łamach gazety 15 stycznia. Przeprosiny przekazała ambasadzie również autorka artykułu.

Redakcja “The Jerusalem Post” przyznała, że otrzymała wiele e-maili i telefonów od Izraelczyków z żądaniem korekty i wydania sprostowania, a także liczne krytyczne tweety wywołane ostrą interwencją polskiej ambasady za pośrednictwem serwisów społecznościowych.

Warto podkreślić, że przypadki użycia w Izraelu tego typu sformułowań są sporadyczne ze względu na dużą świadomość historyczną społeczeństwa. Takie błędy są szybko korygowane, a czytelnicy zdają sobie sprawę, że są one wynikiem skrótów myślowych lub pomyłek redaktorów.

Szokujące sformułowanie

“W podtytule artykułu ‘Śmierć bohaterki z warszawskiego getta’ (13 stycznia) poświęconego Chawce Folman Raban, wielkiej bohaterce i mojej bliskiej przyjaciółce, rzuca się w oczy całkowicie tendencyjne i szokujące sformułowanie ‘nazistowska Polska’. Polska znajdowała się wprawdzie pod hitlerowską okupacją, ale sama nigdy nie była nazistowskim krajem” – czytamy w sprostowaniu Ambasady RP w Izraelu opublikowanym w “The Jerusalem Post”.

Co więcej, polski i żydowski ruch oporu połączyły siły w walce z hitlerowcami. Zwalczamy tendencyjne określenie “polskie obozy zagłady,” które od czasu do czasu pojawia się w mediach, ale w Państwa artykule mieliśmy rzadką okazję przeczytać coś jeszcze gorszego i bardziej obraźliwego.

“Sformułowanie to jest tym bardziej dotkliwe zwłaszcza teraz, gdy Polska jest jednym z najbliższych przyjaciół Izraela w Unii Europejskiej i na różnych forach międzynarodowych. Zdajecie sobie Państwo sprawę z faktu, że żaden inny kraj nie może poszczycić się tak wielką liczbą obywateli uhonorowanych przez Instytut Yad Vashem tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata jak Polska” – podkreślono.

Od naszych okupantow magdalenkowych nie ma czego oczekiwac, wszak przyklepali juz szosty rozbior Polski, ktorego oficjalnym poczatkiem beda obrady izraelskiego Knesetu w Polsce.  Nie moze byc tez mowy o zadnej pomylce, te wiadomosc wydrukowano cynicznie i jak najbardziej swiadomie, co zreszta wynika z tresci artykulu na pierwszej stronie. Jest to cyniczna i jak najbardziej swiadoma gra niemiecko-izraelska robienia z Polakow narodu ludobojcow, psychopatow i kanibali. To wszystko jest przed nami. Dowiemy sie rowniez z gazet niemieckich i izraelskich, jak to Polacy mordowali Niemcow i Zydow w Oswiecimiu i swiat bedzie epatowany wstrzasajacymi relacjami ocalalych Niemcow i Zydow. Beda drukowane pamietniki w milionowych egzemplarzach o mordach dokonywanych przez polskich nazistow na Niemcach i Zydach. Powstana tez filmy w oparciu o pamietniki ocalalych z pogromu Zydow i Niemcow w jak najbardziej naturalistycznych scenach. Okaze sie tez, ze Krysztalowa Noc odbyla sie w Polsce, a glownym judzicielem bedzie Kosciol katolicki, ktory bedzie zmuszony do finansowych odszkodowan dla Niemcow i Zydow, reprzentowanych przez Holocaust Industry.

Czy ktokolwiek z Panstwa przypuszczal przed rokiem 1989, ze Zydzi beda pisali o Nazi Poland? Ja o takim scenariuszu nigdy bym w tanmtych czasach nie pomyslala. Milczenie w tej sprawie naszych magdalenkowych elit bede uwazala, ze robior Polski zostal juz dokonany i Polacy dowiedza sie o tym w stosownym czasie, kiedy beda juz tak zbombardowani wiadomosciami o ekscesach swoich ojcow i dziadkow, ktorzy swiadomie mordowali Zydow i Niemcow w obozach koncentracyjnych. Ide o zaklad ze takie filmy kasowe powstana w najblizszych latach. I tylko kuratela miedzynarodowa nad narodem polskim, moze powstrzymac go przed dokonaniem nastepnego ludobojstwa. Taka kuratele beda mogli w imieniu porzadku miedzynarodowego sprawowac Niemcy i Zydzi.

Podkreslam jeszcze raz: o jakiejkolwiek pomylce nie moze byc mowy w tytule Jerusalem Post, a juz mowienie o skrocie myslowym jest szyderstwem . Ciekawa jestem gdzie umieszczono sprostowanie-powinno byc umieszczone na pierwszej stronie wielkimi literami, a rzad polski powinien zadac wysokich odszkodowan…. Coz, pomarzyc mozna sobie.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
slepa manka

Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

393 publikacje
51 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816