Bez kategorii
Like

Jedyna droga do zmian w Polsce to jest wymiana rządu

21/07/2012
289 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Jarosław Kaczyński: Konieczna jest wymiana rządu chociażby na jakiś 'techniczny”. Ten obecny tak psuje wszystko że, nawet taki byłby o niebo lepszy.

0


 Prawo i Sprawiedliwość jest przygotowane do ewentualnego przejęcia władzy, ma odpowiedni program gospodarczy i społeczny – przekonywał w sobotę w Olkuszu (Małopolskie) szef tej partii Jarosław Kaczyński.

Jest jedyną alternatywą dla obecnego rządu

– mówił.

Nasza partia jest przygotowana. Pierwszym posunięciem, którego musi dokonać władza, która będzie chciała zmieniać Polskę w sposób pozytywny, jest dokonanie bardzo głębokiej przebudowy naszego systemu bankowego i podatkowego

– powiedział Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami.

Mówił też, że po dojściu do władzy PiS m.in. zlikwiduje Narodowy Fundusz Zdrowia (dokładny plan reformy w tej sprawie ma być przedstawiony pod koniec sierpnia), dokonać reformy szkolnictwa (likwidacja gimnazjów, powrót do systemu 8-klasowej podstawówki i 4-letniego liceum), podejmie walkę z przestępczością, korupcją.

Kaczyński przekonywał, że PiS jest obecnie "jedyną realną partią opozycyjną",ponieważ SLD i Ruch Palikota nie mówi zdecydowanego "nie" koalicji PO-PSL.

Jedyna droga do zmiany w Polsce to jest wymiana rządu chociażby na jakiś 'techniczny’. Ten obecny tak psuje wszystko, że nawet taki byłby lepszy

– dodał szef PiS. Dodał, że liczy, iż uda się jesienią odwołać Radę Ministrów.

My złożymy wotum nieufności jesienią. Na poważnie, a nie dla draki

– powiedział prezes PiS.

Każdy poseł, który będzie na nich głosował, będzie odpowiedzialny za te rządy, korupcję, długi, za rozwalenie wszystkich dziedzin życia, począwszy od kultury, a skończywszy na siłach zbrojnych

– powiedział Kaczyński.

Sala Miejskiego Ośrodka Kultury – gdzie odbyło się spotkanie – posiada nieco ponad 300 miejsc siedzących. W sobotę wszystkie były zajęte, dodatkowo wiele osób słuchało prezesa PiS na stojąco.

Mieszkańcy pytali o pomysły PiS na bezrobocie, na co Kaczyński odpowiadał: "odblokowanie gospodarki i tworzenie nowych miejsc pracy"; na pytanie o podział na prawicy odpowiedział: "o to proszę pytać pana Ziobrę". Nie zabrakło też pytań o podsumowanie Euro 2012 – tu prezes PiS chwalił: "Impreza udana" – mówił, a największe brawa zebrał, gdy dodał: "Cieszę się, że nie przegraliśmy z Rosją".

Kaczyński będzie przebywał w Małopolsce do niedzieli. Jeszcze w sobotę spotka się z mieszkańcami Chrzanowa, w niedzielę będzie w Zakopanem, Nowym Targu i Tarnowie.
PAP

 

Panie prezesie, to po co ta gadka do "chińskiego ludu" ZRÓBMY TO !!!!!! Daj pan hasło i kosy na sztorc, szable, lance w dłoń i POlszewika goń!!!

 

0

lancelot

"My musimy komunizm wyniszczyć, wyplenić, wystrzelać! Żadnych względów, żadnego kompromisu! Nie możemy im dawać forów, nie możemy stwarzać takich warunków walki, które z góry przesądzają na naszą niekorzyœść. Musimy zastosować ten sam żelazno-konsekwentny system. A tym bardziej posiadamy ku temu prawo, ponieważ jesteśœmy nie stroną zaczepną, a obronną!". /Józef Mackiewicz dla mieniących się antykomunistami/

915 publikacje
228 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758