Globalnie i Lokalnie
Like

Jednego idioty na świecie mniej

29/08/2014
888 Wyświetlenia
2 Komentarze
2 minut czytania
Jednego idioty na świecie mniej

9-letnia dziewczynka postrzeliła śmiertelnie, z broni maszynowej, instruktora strzelania. Wypadek? A może kara niebios? Jestem zwolennikiem posiadania broni, ale przeciwnikiem głupoty – też.

W Arizonie 9-letnia dziewczynka, przypadkowo zabiła instruktora strzelania gdy pokazywał jej jak używać automatyczny karabin Uzi.

0


 

          

Charles Vacca, lat 39, zmarł w poniedziałek tuż po tym jak  samolotem dowieziono go szpitala  uniwersyteckiego w Las Vegas, informuje biuro szeryfa w hrabstwie Mohave.
Vacca stał obok dziewczynki Na strzelnicy Last Stop (ostatni przystanek) w miejscowości White Hills. Kiedy dziewczynka nacisnęła na spust odrzut wyniósł karabin ponad jej głowę, ustalono podczas śledztwa.

Dziewczynka byłą na strzelnicy ze swoimi rodzicami, także jak instruktor – idiotami.

 

Nie wiadomo, czy regulamin strzelnicy określa limit wiekowy dla amatorów strzelania, oraz czy dziewczynka  została przeszkolona w zakresie znajomości zasad bezpieczeństwa.
Ronald Scott, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa  broni palnej z Fenkis, powiedział, że zajęcia na strzelnicy w większości mają limit wiekowy i ścisłe zasady bezpieczeństwa podczas nauki strzelania dla  dzieci. Powiedział, że Instruktorzy zwykle trzymają swoje ręce na broni, gdy dzieci otrzymują do ręki broń dużej mocy.

Nie można dać 9-letniemu dziecku do ręki Uzi i oczekiwać że potrafi ją kontrolować,” powiedział Scott.

PS. Ludzie powinni oswajać się z bronią od dziecka, szczególnie gdy żyją w warunkach dzikiej przyrody. Ale wszystko ma swoje granice. Głupota również. 9 letnia dziewczynka powinna mieć możliwość nauki strzelania ale co najwyżej z lekkiej broni pneumatycznej. Wina zdecydowanie moim zdaniem leży po stronie rodziców bo instruktor zapewne robił to za co zapłacili. Ale nawet on powinien mieć swój rozum i odrobinę wyobraźni.
Jeśli strzelanie jest niezbędną umiejętnością życiową i rodzice chcieli aby dziecko je poznało, to czy analogicznie zdecydowali  by się uczyć córkę, w tym wieku, uprawiania seksu, który także jest podstawową sprawą w życiu człowieka?
Jakim prawem zidiociali rodzice wyrządzili swemu dziecku krzywdę na cale życie. Będzie musiała żyć ze świadomością że zabiła człowieka!

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758