Artykuły redakcyjne
Like

Jaruzelski-“Wolski” — agent krwawej, sowieckiej Informacji Wojskowej o duszy zdrajcy oraz mentalności mordercy

25/05/2014
1799 Wyświetlenia
23 Komentarze
18 minut czytania
Jaruzelski-“Wolski” — agent krwawej, sowieckiej Informacji Wojskowej o duszy zdrajcy oraz mentalności mordercy

Warto wrócić do gorących pierwszych dni po wprowadzeniu stanu wojennego, kiedy silne emocje wybuchały nawet wśród wieloletnich działaczy komunistycznych. Doskonale oddaje te emocje oraz nastroje list otwarty ambasadora PRL w Japonii Zdzisława Rurarza, który po wprowadzeniu stanu wojennego poprosił o azyl polityczny w USA. List Rurarza świadczy o bardzo dobrej znajomości celów Jaruzelskiego przy wprowadzaniu stanu wojennego w Polsce.

Rurarz napisał m.in. “Panie Generale, wydając rozkaz użycia Wojska Polskiego przeciwko polskiemu narodowi, zapewnił Pan sobie miejsce w naszej krwawej historii jako oprawca tegoż narodu. Gorzej nawet, bo nie tylko jako oprawca, ale także jako cynik i kłamca”.

0


Ilustracja: znakomity rysunek Jana Lebensteina – przedstawiający Jaruzelskiego po wprowadzeniu stanu wojennego oraz SB-eckich mordach górników w kopalni Wujek. Jaruzelski w mundurze WRON-a melduje Breżniewowi, zbrodniarzowi z komunistycznego Kremla: “Wszystko dobrze towarzyszu”

Rurarz: “Wydając rozkaz użycia Wojska Polskiego przeciwko polskiemu narodowi, zapewnił Pan sobie miejsce w naszej krwawej historii jako oprawca tegoż narodu. Gorzej nawet, bo nie tylko jako oprawca, ale także jako cynik i kłamca.”

 


6 lipca przypadają 90. urodziny sowieckiego agenta  tow. Jaruzelskiego. Spadkobiercy sowiecko-komunistycznych zbrodniarzy z KPP i PPR w SLD — zamierzają uczcić je… w Sejmie PRL-bis. Przypomnijmy więc choć częśc zasług tego sowieckiego zbrodniarza w niszczeniu wolności w sowieckiej kolonii zwanej PRL..


 

Jaruzelski-“Wolski” — agent krwawej, sowieckiej Informacji Wojskowej o duszy zdrajcy oraz mentalności mordercy

 

Warto wrócić do gorących pierwszych dni po wprowadzeniu stanu wojennego, kiedy silne emocje wybuchały nawet wśród wieloletnich działaczy komunistycznych. Doskonale oddaje te emocje oraz nastroje list otwarty ambasadora PRL w Japonii Zdzisława Rurarza, który po wprowadzeniu stanu wojennego poprosił o azyl polityczny w USA. List Rurarza świadczy o bardzo dobrej znajomości celów Jaruzelskiego przy wprowadzaniu stanu wojennego w Polsce.

Rurarz napisał m.in. “Panie Generale, wydając rozkaz użycia Wojska Polskiego przeciwko polskiemu narodowi, zapewnił Pan sobie miejsce w naszej krwawej historii jako oprawca tegoż narodu. Gorzej nawet, bo nie tylko jako oprawca, ale także jako cynik i kłamca”.

W 1981 roku Rurarz nie mógł jeszcze wiedzieć o współpracy Jaruzelskiego jako “Wolskiego” z Informacją Wojskową, jedną z najbardziej zbrodniczych organizacji zorganizowanych przez NKWD w okupowanej przez wojska sowieckie Polsce.

Za poproszenie o azyl prof. dr. Zdzisław Rurarz został skazany zaocznie przez juntę Jaruzelskiego na karę śmierci za zdradę stanu, skonfiskowano mu cały majątek oraz odebrano obywatelstwo PRL. Majątku już nigdy nie odzyskał. Skorzystał na tym jakiś komunistyczny bandzior przejmując wszystko za grosze, tak samo jak w przypadku dorobku płk. Kuklińskiego.

Rurarz był jednym z dwóch ambasadorów PRL, którzy potępili stan wojenny oraz poprosili o azyl w USA. Drugim był ambasador PRL w USA Romuald Spasowski.

List otwarty Zdzisława Rurarza opublikowała Rzeczpospolita pod tytułem “Dusza zdrajcy, mentalność mordercy”.
* * * * * * * *
List otwarty do generała broni Wojciecha Jaruzelskiego został napisany przez mojego męża prof. dr. Zdzisława Rurarza, byłego ambasadora Polski w Japonii, w grudniu 1981 r. w Tokio, po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce 13 grudnia 1981 r. Szok, jakiego doznał mąż na wieść o tej zbrodni przeciwko narodowi polskiemu, dokonanej przez generała Jaruzelskiego, nie pozwolił mężowi pozostać biernym i milczącym. Stąd list ten do generała, w którym wyraził swoje stanowisko. List zostawiony był w Tokio, przed naszym opuszczeniem Japonii 23 grudnia 1981 roku

Panie Generale,

Z dniem dzisiejszym wymawiam służbę dla PRL i występuję z partii. Przez ponad 36 lat byłem aktywnym działaczem polskiego ruchu komunistycznego. Miałem 15 lat, kiedy wstępowałem w 1945 r. do ZWM, i tylko 16 lat, kiedy wstępowałem do PPR. Pracowałem na różnych szczeblach życia politycznego i zawodowego, nie wyłączając pracy dla wywiadu wojskowego PRL.

Nigdy nie miałem złudzeń, czym jest polski ruch komunistyczny i czym naprawdę jest PRL. Uważałem jednak, że w przypadku Polski nie bardzo mogło być inaczej. Zostawieni na pastwę imperializmu sowieckiego mogliśmy z nim walczyć na śmierć i życie albo próbować jakoś przeżyć, oczekując przysłowiowych lepszych czasów.

Wybrałem tę drugą drogę. Dziś widzę, że był to życiowy błąd. Możliwe, że gdybym wybrał pierwszą drogę, a mogłem, to nie byłoby mnie dziś wśród żyjących, choć co prawda ta druga też groziła mi utratą życia, ale zapewne nie przeżywałbym dziś wstydu i hańby, jakie mi zgotowała właśnie ta druga droga.

Łudziłem się, że komunizm dojrzeje z czasem. Że podlegając ewolucji, jak wszystko w świecie, stanie się on mniej agresywny, a bardziej ludzki. Łudziłem się też, że ZSRR również stanie się z czasem krajem bardziej normalnym, wyzbędzie się imperialistycznych zapędów i wejdzie na drogę prawdziwie demokratycznych przemian.

Prawda, że przykłady Węgier i Czechosłowacji bynajmniej takiego obrotu sprawy nie zapowiadały, ale próbowałem to sobie tłumaczyć szczególnymi okolicznościami.

W przypadku Polski, zwłaszcza po sierpniu 1980 r., uważałem za możliwe niepowtórzenie się dramatu obu wspomnianych krajów. A jednak dramat polski rozegrał się nawet według gorszego niż tamte scenariusza. Tam przynajmniej zryw wolnościowy tłumiono przy użyciu obcych sił. W Polsce haniebnie użyto własnych.

Panie Generale, wydając rozkaz użycia Wojska Polskiego przeciwko polskiemu narodowi, zapewnił Pan sobie miejsce w naszej krwawej historii jako oprawca tegoż narodu. Gorzej nawet, bo nie tylko jako oprawca, ale także jako cynik i kłamca, a nawet komediant, który śmie szargać słowa naszego hymnu narodowego przy ogłaszaniu stanu wojennego!

Wystąpił Pan, Generale, nie w imieniu obrony interesów naszego narodu, ale w imieniu obrony interesów imperializmu sowieckiego. Jako żołnierz polski podniósł Pan rękę, Generale, nie na obcych agresorów, przed którymi Pańskim świętym obowiązkiem jest bronić Ojczyzny, ale na swój własny naród! Okrył Pan hańbą siebie i mundur żołnierza polskiego!

Niech się Pan, Generale, porówna teraz ze szlachetną postacią generała Sowińskiego, który mimo wieku i kalectwa zginął bohatersko z karabinem w ręku na ostatnim szańcu obrony naszej niepodległości…

Czyżby Pan, Generale, był tak naiwny, że nie zdaje sobie sprawy z faktu, komu Pan służy?

Czy też jest Pan, Generale, zwykłym tchórzem, któremu łatwiej mordować bezbronnych górników, niż walczyć przeciw obcej agresji?

Znałem nieco Pana, Generale, i miałem Pana za prawego i odważnego człowieka. Powtarzałem to wszędzie, gdzie mogłem. Nawet jeszcze po ogłoszeniu przez Pana stanu wojennego chciałem wierzyć, że szuka Pan pretekstu do postawienia naszych wojsk w stan gotowości bojowej i takiego ich przegrupowania, aby możliwie najskuteczniej opierać się obcej interwencji. Co prawda logika i znajomość naszych realiów podpowiadały mi co innego, ale naprawdę nie posądzałem Pana, Generale, o duszę zdrajcy i mentalność mordercy…

Nawet już po ogłoszeniu stanu wojennego szczerze chciałem wracać do kraju, bo do ostatka Panu wierzyłem i gotów mu byłem pomóc. Ale odkrył Pan, Generale, swoje prawdziwe oblicze, oblicze zdrajcy i oprawcy naszego narodu bardzo szybko. Dlaczego jednak posunął się Pan, Generale, do zdrady i zbrodni? Czyżby był Pan tak prymitywny, iż wierzy w „socjalizm naukowy” i „przodującą rolę ZSRR w świecie”, że jest Pan gotów dla nich nurzać własny naród we krwi? Czy też jest Pan, Generale, nędznym kalkulatorem, który wybrał niby mniejsze straty, żeby uniknąć większych?
Otóż te niby mniejsze straty przerodzą się w większe wcześniej czy później, a ponadto naród wybaczyłby Panu nawet miliony ofiar w obronie jego suwerenności i godności, a nie wybaczy Panu n i g d y nawet kropli niewinnej krwi własnej!

Nie jest Panu chyba obojętne, Generale, jak zapisze się Pan w naszej historii? Czy zajmie Pan miejsce w panteonie bohaterów czy zdrajców narodu?

Nie jest też Panu, Generale, chyba obojętna forma śmierci. Śmierć żołnierska w obronie ojczyzny była zawsze dla Polaka honorem najwyższym. Pan, Generale, zaszczytu tego już nie dostąpi. Może kiedyś dosięgnie Pana karząca ręka sprawiedliwości i nie umrze Pan bohaterską śmiercią na polu chwały, ale zawiśnie Pan na szubienicy jak zwykły łotr!

Panie Generale, wypowiedział Pan wojnę naszemu narodowi. Jako Polak odpowiadam wojną na Pańską wojnę! Prawdziwy Polak ceni nade wszystko Honor i Wolność. Chce go Pan, Generale, pozbawić i jednego, i drugiego. N i g d y się to Panu nie uda!

Od dziś Pan, Generale, ma we mnie wroga na śmierć i życie. Niech Pan będzie pewny, że nie cofnę się przed nikim i niczym w walce z Panem, zdrajcami Pańskiego pokroju i Pańskimi kremlowskimi mocodawcami. Całe swoje doświadczenie, wiedzę, zdrowie i życie poświęcam odtąd bezpardonowej walce z imperializmem sowieckim i jego agenturą w Polsce i w całym świecie.

Jest Pan, Generale, obrońcą złej i ginącej sprawy. Gdyby Pan miał doprawdy żołnierski honor, to uklęknąłby przed płytą Grobu Nieznanego Żołnierza i strzelił sobie w łeb! Może wtedy naród wybaczyłby Panu dokonane zbrodnie…

Polacy, Panie Generale, zawsze walczyli o wolność „waszą i naszą”. Pańskie rozkazy pchnęły żołnierza polskiego nawet do walki z naszą wolnością, która wreszcie zaczęła majaczyć na horyzoncie, i tym samym pchnęły go do walki przeciw wolności innych.

Naród polski to jednakże nie zgraja zdrajców ogłupiających chwilowo zdezorientowanego żołnierza polskiego. Naród polski to przede wszystkim bohaterscy robotnicy, patriotyczni chłopi i głęboko postępowa inteligencja, a nade wszystko wspaniała młodzież polska! To ten naród, na który podniósł Pan rękę, Generale, nie ugnie się przed brutalną przemocą!

Prawdziwi Polacy wysoko poniosą sztandar Walki i Honoru! To oni krwią oczyszczą skalany hańbą mundur żołnierza polskiego!

– Śmierć zdrajcom Polski!

– Śmierć imperializmowi sowieckiemu!

– Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy!

prof. dr hab. Zdzisław Maciej Rurarz, b. ambasador PRL w Japonii

* * * * * * * *

Sowiecki agent Informacji Wojskowej tow. Jaruzelski planował, że sowietyzowane przez niego tzw. LWP uderzy na demokratyczne kraje zachodnie oraz je podbije razem z komunistyczno-bolszewicką armią czerwoną

Sowieckie marionetki sprawujące władzę w krajach zrzeszonych w Układzie Warszawskim nigdy nie zaprotestowały przeciwko  sowieckim planom ataku na demokratyczne kraje na zachodzie Europy. Wręcz przeciwnie, kosztem własnych krajów — uzbrajali wojsko w broń ofensywną przeznaczając na to olbrzymie środki materialne, co prowadziło do zubożenia społeczeństw całego bloku sowieckiego.

Na przykład, tzw. LWP w PRL posiadało jeszcze w 1991 roku 3330 czołgów, a armia sowiecka aż 41580. Zaś cały sowiecki Układ Warszawski zgromadził 59470 tylko samych czołgów i ponad 70300 transporterów opancerzonych… Od samego początku przywódcy sowieccy nie kryli swoich imperialnych dążeń do zaatakowania demokracji zachodnich oraz wprowadzenia komunizmu na całym świecie. I sekretarz bolszewickiej parti komunistycznej Nikita Chruszczow — nawet powiedział do zachodnich dyplomatów w Moskwie, że historia jest po stronie sowieckiej, i że Sowieci „pogrzebią”* Zachód.
W tych przygotowaniach do agresji sowieckiej za Zachód, a tym samym stworzenia zagrożenia dla Polski atakiem atomowym — duży udział miał tow. Jaruzelski. Dlatego, warto zwrócić uwagę na — stwierdzenie Jaruzelskiego, że “służba w Wojsku Polskim była służbą dla Polski”. A przecież nadzorowane przez agenta “Wolskiego” bolszewickie wojsko nazywane “polskim” — miało być wyłącznie sowieckim mięsem armatnim służącym do ataku na demokratyczny Zachód. Ileż więc trzeba mieć w sobie bolszewickiego zakłamania — by móc coś takiego powiedzieć! Lecz jako stalinowski agent IW używający pseudonimu “Wolski”, Jaruzelski miał wprawę w komunistycznych łgarstwach oraz współpracy ze swoimi sowieckimi nadzorcami w Polsce od początku swojej kariery w tak zwanym LWP.

W filmie “Towarzysz generał” przedstawiono dokumenty pokazujące, że Jaruzelski pisał do sowieckiej  Informacji Wojskowej w LWP — meldunki i donosy na kolegów z jednostek wojskowych, w których służył. Zaś w ramach czystek w wojsku po Marcu 1968 roku — pozbawił stopnii oficerskich osoby pomagające mu  w jego wojkowej karierze przez wiele lat. Nestety, Jaruzelski dalej  hańbi mundur żołnierza polskiego — o czym pisał w powyższym liście Zdzisław Rurarz. Tak jak hańbił ten mundur rozkazując LWP najazd na Czechosłowację, czy szykując LWP do  zbrodniczej napaści na kraje Zachodnie, co przyniosłoby katastrofalne skutki dla Polski.

„Wojska NATO tworzyły w zasadzie jeden eszelon. Układ Warszawski miał dwa. Pierwszy tworzyły wojska sowieckie w NRD, oddziały polskie, wschodnioniemieckie plus trochę Czechów i Węgrów. To były potężne siły, którym dorównywał eszelon NATO-wski. Sowieci liczyli natomiast na drugi eszelon stacjonujący w ZSRR. Ze starcia tamtych dwóch eszelonów, niezależnie od wyniku, oba wyszłyby wykrwawione i osłabione. I wtedy do akcji wkroczyłyby świeże oddziały drugiego eszelonu sowieckiego. Była tylko jedna siła, która mogła je powstrzymać – broń nuklearna. Proszę zgadnąć, gdzie znajdowałby się wtedy drugi eszelon, a więc, gdzie nastąpiłoby zachodnie uderzenie nuklearne? W Polsce. To oznaczałoby niewyobrażalną destrukcję. Informacje Kuklińskiego pomogły temu zapobiec.”**
_____________
* W swoim wystąpieniu wygłoszonym 18 października 1956 roku do zachodnich dyplomatów w ambasadzie PRL w Moskiwe tow.  Chruszczow powiedział: “We will bury you”.
** Wywiad Piotr Gillert z Arrisem Pappasem “Dzięki Kuklińskiemu kładłem się spać spokojnie”. Rzeczpospolita, 10 lutego 2005.
____________
Zdzisław Rurarz (1930 – 2007). W grudniu 1981 roku był ambasadorem PRL w Japonii. Po ogłoszeniu stanu wojennego poprosił o azyl polityczny w Stanach Zjednoczonych, gdzie zamieszkał. Władze PRL skazały go na karę śmierci, pozbawiły obywatelstwa i majątku. Wydał książkę „Byłem doradcą Gierka”.


Notka poprzednio opublikowna na moim blogu na Salon24 (zostałem na S24 zbanowany) pod nieco innym tytułerm – 02.02.2010

Inne zapisy autora:

0

Andy-aandy
Andy-aandy http://blogmedia24.pl/blog/3727

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... -- Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą kaądego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos... Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

823 publikacje
236 komentarze
 

23 komentarz

 1. Człowiek, który zapobiegł rozlewowi krwi i któremu zawdzięczamy pokojowa transformacje ustrojową.
  Były prezydent Polski.
  Cześć jego pamięci.

  0
  • To był sowiecki agent.
   Naucz się czytać po polsku bolszewicka mendo.

   0
   • Bo tak stwierdził IPN?
    Był legalnie wybranym prezydentem i generałem WP.
    Z tego tytułu pogrzeb z honorami przysługującymi i głowie państwa i generałowi się należy.
    A jak chcesz szukać w historii, to niewiele pomników i “pomnikowych postaci” by się ostało.
    Dlatego właśnie śmierć kończy wszystko.

    0
    • Avatar ble

     Do idioty i półmózga nic nie dotrze. Dla ciebie był wybranym legalnie prezydentem, nie umiesz czytać? nie myślisz? był podstawionym prezydentem wybranym przez sprzedawczyków w magdalence. Do ciebie ćwoku nie dociera że nie żyjemy w wolnym kraju do tej pory? a wtedy to była jeszcze komuna.

     0
  • Mir Mir

   Moi rodzice w życiu nie splamili się kolaboracją z nomenklaturą sowiecką na terenach Polski i dlatego ledwo wiązali koniec z końcem. Reszta rodzina nigdy im tego nie wybaczyła.
   Nie mam za złe tym, którzy tak jak ojcec Ziemkiewicza zawiesil na kołku swoje przekonania by wykarmić całą rodzinę ale gdy słyszę jak to na przykład pani Hania GW męczyła się bo ojciec przynosił w stanie wojennym tylko wciąż tę samą kiełbasę robi mi się zwyczajnie żal, że tak naprawdę nic się nie zmieniło.
   Ludzie którzy oddali zycie by Polska była Polską, tak jak robitnicy z Wójka czy Stoczni nawet nie mają swoich imiennych pomników a pan generał będzie leżał w Alei Zasłużonych dla budowy komunizmu na Powązkach. Tych samych na których spod śmietnika wygrzebuje się kości patriotów walczących z okupantem.
   pan generał to ten sam człowiek ktory do końca życia chyba nazywał płk. Kuklińskiego zdrajcą, czyż nie?

   0
  • Avatar Obserwator (Can)

   POlska nad Wisla jest w 90% wypelniona sowieciarzami i ich pomiotem. Nie ma w dzisiejszym przesiaknietym lewactwem Zachodzie i oplacanym za sowieckie-rosyjskie ruble na tyle dobrej woli i amunicji, azeby w dzisiejszej POlsce zrobic z wami porzadek. Nalezaloby 90% tej cholernej bolszewickiej POlskiej populacji powystrzelac!!! A co zrobic z taka gora trupow?! Jedynie przerobic ich/was na gaz ziemny (LNG)-to jedyny porzytek jaki z was POlacy bedzie jak was posprzatamy.

   0
 2. Avatar oprychlewski

  Przerobiony życiorys,nieautentyczny człowiek.Żył tylko dla siebie i kilku swoich Panów.Nie należy mu się chwała ani pogrzeb na koszt państwa-czyli nasz.Niech prezydentówna pochowa go w Moskwie -tam jest jego miejsce.

  0
 3. Oburzenia w związku z pomysłami pochówku Jaruzelskiego z honorami nie kryją kombatanci. W tej sprawie Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych wystosowało nawet list do prezydenta Bronisława Komorowskiego.

  Poniżej publikujemy pełną treść listu, który rzecznik POKiN dr Jerzy Bukowski przesłał na adres naszej redakcji:

  W imieniu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie uprzejmie proszę Pana Prezydenta, aby – gdziekolwiek odbędzie się pogrzeb generała Wojciecha Jaruzelskiego – nie miał on charakteru uroczystości państwowej z honorową asystą Wojska Polskiego i aby nie ogłaszał Pan żałoby narodowej po śmierci komunistycznego dyktatora.
  Człowiek, który jak żaden inny polityk w drugiej połowie XX wieku symbolizuje w Polsce zdradę Ojczyzny i wiernopoddańczo służył Związkowi Sowieckiemu, a realizując jego imperialne interesy nie wahał się wydać wojny własnemu narodowi, z pewnością nie zasługuje na to, aby pochować go z honorami w niepodległej Rzeczypospolitej.
  Nie wolno Panu zapomnieć, że w marcu 2011 roku Trybunał Konstytucyjny uznał dekrety o stanie wojennym za niezgodne z konstytucją PRL i RP, a 2 stycznia 2012 roku Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, iż nielegalnie wprowadziła go 13 grudnia 1981 roku tajna grupa przestępcza pod wodzą gen. Jaruzelskiego w celu likwidacji NSZZ „Solidarność”, zachowania ustroju komunistycznego i osobistych pozycji we władzach.
  On sam uniknął odpowiedzialności karnej tylko dlatego, że z uwagi na stan zdrowia wyłączono go z procesu i w sierpniu 2011 roku zawieszono postępowanie przeciw niemu. Mimo to wielokrotnie pokazywał się publicznie, najwyraźniej kpiąc z postanowień wymiaru sprawiedliwości.
  Ceremonie pogrzebowe ważnych osób mają duże znaczenie dla kształtowania właściwej polityki historycznej państwa. Ludziom, którzy dla osobistych korzyści zdradzili swój kraj i tchórzliwie unikali poniesienia odpowiedzialności za swoje przestępcze czyny nie wolno oddawać honorów ani za życia, ani po śmierci.
  Dlatego też stanowczo proszę Pana Prezydenta w imieniu naszego Porozumienia, z którego obywatelskiego doniesienia toczył się proces członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, aby pogrzeb generała Wojciecha Jaruzelskiego – bez względu na wolę jego rodziny – miał charakter prywatny.
  dr Jerzy Bukowski
  rzecznik POKiN

  za: http://niezalezna.pl/55680-zaloba-narodowa-po-smierci-jaruzelskiego-kombatanci-oburzeni-symbol-zdrady-ojczyzny

  0
  • Którzy “kombatanci”?
   Ci z genetycznej patriotyzmem?
   Czy ci co obóz przejściowy w kołyskach odbyli?

   0
   • BOLSZEWICKI KRETYN!!!

    0
   • Avatar Obserwator (Can)

    POlska nad Wisla jest w 90% wypelniona sowieciarzami i ich pomiotem. Nie ma w dzisiejszym przesiaknietym lewactwem Zachodzie i oplacanym za sowieckie-rosyjskie ruble na tyle dobrej woli i amunicji, azeby w dzisiejszej POlsce zrobic z wami porzadek. Nalezaloby 90% tej cholernej bolszewickiej POlskiej populacji powystrzelac!!! A co zrobic z taka gora trupow?! Jedynie przerobic ich/was na gaz ziemny (LNG)-to jedyny porzytek jaki z was POlacy bedzie jak was posprzatamy.

    0
 4. Avatar stanley

  Kukliński nie zapobiegł doktrynie NATO uderzenia atomowego na Polskę, ta doktryna do dziś występuje na zachodzie. Co do Jaruzelskiego to zdrajca, morderca aby nigdy spokoju nie doznał.

  0
 5. Avatar MrKuba65

  Trzeba przypomnieć że tow.generał Wojciech Jaruzelski został w 1986 roku odznaczony jako JEDYNY POLAK W HISTORII najwyższym odznaczeniem Sowieckiego Sojuza – platynowo-złotym orderem Lenina. Za wprowadzenie stanu wojennego i pacyfikację Polski. Uzyskanie tego odznaczenia wiąże się z automatycznym uzyskaniem honorowego obywatelstwa Sowieckiego Sojuza i dożywotniej pokażnej emerytury. Pomimo zdjęć na okładkach z momentu dekoracji najważniejszych ówczesnych gazet w ZSRR, ten fakt został CAŁKOWICIE przemilczany nawet w TRYBUNIE LUDU-oficjalnemu dziennikowi PZPR. Potem takiego “zasłużonego patriotę” wybrano w 1989 roku na Prezydenta III RP. Dla niektórych szumowin i zaprzańców generał dalej pozostaje ” człowiekiem honoru” i zasługuje na pochówek w alei zasłużonych na Powązkach. HORRENDUM !!

  0
  • Skromny żołnierski pogrzeb (cyt. z tow. prof. Nałęcza)
   On i jego towarzysze broni z IW, UB, LWP, KBW „chowali” Fieldorfa, Pileckiego, „Żelaznego”, „Jastrzębia”, „Łupaszkę”, „Inkę” + 120 tys. pozostałych następującą metodą:

   – niemiecki mundur
   – kula w potylicę
   – transport zwłok w workach pod przykryciem furmankę około północy
   – pochówek warstwowy z posypaniem wapnem
   – zasypanie ziemią
   – maskowanie miejsca pod płotem w tym ułożenie trawy dla niepoznaki

   A, bym zapomniał. Żołnierzowi Rzeczpospolitej „Lalkowi” po zamordowaniu Go w 1962 odrąbali głowę i zakopali w gnoju.

   Może by tak zastosować zasadę wzajemności?

   Słyszałem ze spalił się ze wstydu i teraz jest w puszce. W pudełku to chowałem kiedyś chomika. Człowieka grzebie się w trumnie. Jak to tak jest to po co zajmować miejsce na cmentarzu? Niech go tak pochowają, jak on chował tych Polaków w bezimiennych mogiłach, potem niech go przysypią gaszonym wapnem, a potem na jego bezimiennej mogile niech postawią publiczny wychodek…Niech mu wyprawia pogrzeb w Rosji, gdzieś w okolicach Łubianki za pieniądze podatnika rosyjskiego, a nie polskiego. wolnorynkowiec chce się dokładać ze swoich pieniędzy do pogrzebu państwowego zorganizowanego również za jego pieniądze pochodzące z podatków. I niech rodzina Jaruzelskich odda dom prawowitym właścicielom… Przedpelskim.

   0
 6. Po śmierci Jaruzelskiego

  Bronisław Wildstein

  (…)
  Po to, aby dostać się na szczyt komunistycznej hierarchii w państwie zależnym od Moskwy, w komunistycznym systemie trzeba było spełniać określone kryteria. Trzeba było służyć sowieckim mocodawcom w sposób doskonały, zgadywać ich życzenia i nie mieć żadnych moralnych oporów. Należało być karierowiczem i niewolnikiem w stopniu absolutnym. I takim był generał Jaruzelski.

  Agent wojskowej, wyjątkowo okrutnej, bezpieki, który donosił na swoich kolegów. Oficer polityczny pilnujący ideologicznej prawomyślności w szeregach wojska, polujący na patriotów polskich. Osobnik dokonujący antysemickiej czystki i dowodzący agresją na sąsiednie, bezbronne państwo. Wszystko było u niego funkcją posłuszeństwa swoim zagranicznym mocodawcom, a więc w sposób najczystszy demonstracją zaprzaństwa i zdrady.

  Oto osobnik organizujący krwawą pacyfikację polskich robotników i tłumiący najwspanialszy polski zryw jakim była Solidarność. Cała jego droga życiowa była funkcją służalczości wobec Moskwy. Nawet wprowadzając stan wojenny skamlał o pomoc sowiecką uznając, że siły, którymi dysponował mogą nie wystarczyć na złamanie narodowego oporu.
  (…)

  Fakt, że Jaruzelskiego nie osądzono za jego zbrodnie kładzie się cieniem na nasz kraj. Jest to miara degrengolady nowej Polski. Powinniśmy pamiętać, że jego obrońcy bronią własnych podłości, odrażających życiorysów czy choćby tylko oportunizmu i karierowiczostwa.
  (…)

  za: http://wildstein.dorzeczy.pl/id,3355/Po-smierci-Jaruzelskiego.html

  0
 7. Avatar nikt

  Zaproszenia rozesłane. Będzie taka impraze, że ja piernicze. A na imprezie – ku zazdrości pijaków z sld i po, będą swojskie wędzone u siebie wędlinki , własny bimberek najwyższego sortu i niezłe panienki. I chuj wam w dupę komuchy.

  0
 8. Avatar losot

  na Wawel go, na Wawel, obok Piłsudskiego

  0
  • Raczej w Moskwie, obok tow. Stalina, którego to sowieckie bydlę i sowiecki namiestnik w PRL tak ukochało

   0
  • Avatar Obserwator (Can)

   POlska nad Wisla jest w 90% wypelniona sowieciarzami i ich pomiotem. Nie ma w dzisiejszym przesiaknietym lewactwem Zachodzie i oplacanym za sowieckie-rosyjskie ruble na tyle dobrej woli i amunicji, azeby w dzisiejszej POlsce zrobic z wami porzadek. Nalezaloby 90% tej cholernej bolszewickiej POlskiej populacji powystrzelac!!! A co zrobic z taka gora trupow?! Jedynie przerobic ich/was na gaz ziemny (LNG)-to jedyny porzytek jaki z was POlacy bedzie jak was posprzatamy.

   0
 9. Ścierwo Zbrodniczego Psa Stalina, który rozłożył polską armię żydobolszewika Margulisa syna warszawskiego szewca Będzie Odesłane Do Rassiji!!! Zresztą całe Powązki trzeba będzie oczyścić z żydobolszewickiego łajna oraz innych matrioszek. W Wolnej Polsce Polacy muszą zrobić wszystko aby szczątki tego ruso-żydo- komunistycznego zbrodniczego łajna, zostały odesłane tam gdzie jest ich miejsce – do ludobójczej, dziadowskiej Rassiji. Skandalem był też luksusowy byt tego rosyjskiego bandyty-zbrodniarza i jego przygłupiastej rodzinki darmozjadów. PO-ruso-żydokomunistyczny reżim w III RP/PRLbis, obciążył Polaków od 1989 roku do dzisiaj, 50 milionami złotych na luksusy żywot tego bandyty i jego rodzinki. A za czasów komuny kosztował Polaków ten ruski zbrodniarz i czerwony żydobolszewik setki milionów dolarów ! W porównaniu – POdobny komunistyczny zbrodniarz Ceausescu nie kosztował Rumunów nic, także taki Hitler nic nie kosztował Niemców po wojnie. Dlaczego Polski Naród, który cierpi do dziś biedę będącą skutkiem zbrodni tego rosyjskiego bandyty-tyrana i gnoja, musiał łożyć na jego luksusowe życie w “jego” ukradzionej Polakom luksusowej willi, tak gigantyczne pieniądze ?! Teraz jeszcze Polacy poniosą koszty pogrzebu i ochrony miejsca pochówku tego zbrodniarza!!!.

  Ps. Tawariszcz agent gienierał z własnego nadania, żydokomunistyczny, zbrodniarz i łajdackie capo Moskwy na Polskę czyli rosyjski dyktator-bandyta Margulis vel jaruzel, (zbrodnicza żydobolszewicka “matrioszka” ruskich służb po zamordowanym Polaku Wojciechu Jaruzelskim) zaczynał swoją karię w najbardziej ponurych stalinowskich czasach od członkostwa w kryminalno-zbrodniczym rosyjskim SS – Informacji Wojskowej – tchórzliwie zabijał Polskich Patriotów. Był wiernym psem Stalina potem Chruszczowa, a na koniec Breżniewa. Do owej kryminalno-zbrodniczej sowieckiej organizacji IW zwerbowany został 23 marca 1946 r. Przyjął pseudonim “Wolski”. Od jesieni 1945 r. do początków 1947 r. tawariszcz jaruzel uczestniczyłw rejonie Hrubieszowa w podstępnym mordowaniu polskich partyzantów ochraniających polską ludność przed ruso-sowieckimi bandytami. Prof. Szaniawski opublikował nigdy przedtem nie ujawniane szokujące tajne raporty sowieckie ze spotkań Breżniewa, Gromyki, Czernienki z Margulisem vel jaruzelem i Jaszczukiem w kwietniu 1981 i maju 1982. Wynika z nich, że stan wojenny został zaplanowany przez Sowietów w pażdzierniku 1980, a bandyta jaruzel podpisał zgodę na wprowadzenie stanu wojennego już w kwietniu 1981. Ale najbardziej szokujące jest to, że czerwony żydobolszewicki -zbrodniarz jaruzel nie był pewny polskich ludowych wojskowych i bał się oporu Polaków, więc błagał Breżniewa o wejście dywizji sowieckich. Dostał jednak odmowę ! bo ruso-sowieci bali się drugiego Afganistanu. Po udanym wprowadzeniu stanu wojennego tawariszcz Margulis vel jaruzel pojechał do Soczi w maju 1982 aby na kolanach złożyć Breżniewowi raport i odebrać po cichu nagrodę – platynowo-złoty Order Lenina najwyższe odznaczenie sowieckie, które mógł dostać jedynie obywatel Związku Sowieckiego, które to obywatelstwo za swe “zasługi” otrzymał w 1947 roku. Czyli “pierwszym” preziem postpeerelowskiej III RP/PRLbis BYŁ SOWIECKIJ CZEŁAWIEK, OBCY I NIE POLAK, CO BYŁO NIEZGODNE nawet z żydokomuszą posstalinowską konstytucją, lecz to skrzętnie ukryto przed ogłupionymi Polakami. Z tym ”przyjęciem sakramentów” przed śmiercią, to też jest jakaś ściema, jak z całym życiem tej sowieckiej kanalii. Podobno ksiądz za niego się nawrócił, bo on był nieprzytomny, podobno tak można. No i oczywiście od razu go spalili, więc z DNA będzie problem. Trzeba by pobierać od rodziny…Jego DNA już się nie da porównać(chyba że ktoś po cichu pobrał?). I to jest kolejny dowód, że był ruską żydobolszewicką matrioszką o tetełe Margulis.

  0
 10. Z sieci: tekst Warszawianki Prośba do Episkopatu o wyjaśnienie
  2014-05-29 08:34
  Mam prośbę o wyjaśnienie, na czym polegało nawrócenie gen. Jaruzelskiego przed śmiercią. W mediach pojawiają się bardzo różne informacje. Np. w tytule wiadomości mówi się o sakramentach (w liczbie mnogiej), a w treści tylko o sakramencie namaszczenia chorych. Nie jest napisane, czy przyjął go świadomie. Jestem przekonana, że dla Polaków jest to bardzo ważna wiadomość i powinna być podana do wiadomości publicznej jednoznacznie. Jeśli rzeczywiście gen. Jaruzelski przystąpił do spowiedzi, to jest ona, moim zdaniem, niestety nieważna. Nie został bowiem spełniony warunek zadośćuczynienia bliźniemu. Wyobrażam sobie, że w jego przypadku powinno to być słowo “przepraszam”. Ponieważ ono nie padło, to jeśli przyjął komunię św, została ona przyjęta w sposób świętokradzki. Interesuję się tą sprawą, ponieważ mój ojciec był więźniem politycznym Rakowieckiej w stanie wojennym za obrazę gen. Jaruzelskiego. Nie jestem żądna zemsty, ale domagam się sprawiedliwości. Nie mogę zrozumieć decyzji kościoła o Mszy św w jego intencji. Był zdeklarowanym ateistą i mordercą. Podobno o Mszę św poprosiła rodzina. Wg mojej wiedzy ta rodzina (żona) rozwodziła się z nim publicznie jeszcze miesiąc temu, podając pikantne szczegóły dotyczące jego romansu z opiekunką. Będę wdzięczna za wyjaśnienie dla spokoju mojego sumienia.

  0
 11. Wojciech Cejrowski o Jaruzelskim: “Był sowieckim oficerem i zdrajcą ojczyzny”.

  To jest poniżające dla Rzeczpospolitej, by z honorami Wojska Polskiego żegnać sowieckiego pachołka, człowieka, który niszczył naród. Na ten grób powinniśmy splunąć – mówi Wojciech Cejrowski

  Mocny komentarz Wojciecha Cejrowskiego w Radiu Wnet. Polska dziś żyje pochówkiem generała Wojciecha Jaruzelskiego. Jedni chcą oddać mu cześć i honory, inni nie chcą dopuścić do pochówki zbrodniarza na Powązkach. A pośrodku Kościół, który prosi o modlitwę i szacunek.

  Wojciech Cejrowski nie zgadza się na pochówek Jaruzelskiego z honorami. Mówi: “To jest poniżające dla Rzeczpospolitej, by z honorami Wojska Polskiego żegnać sowieckiego pachołka, człowieka, który niszczył naród. Na ten grób powinniśmy splunąć i odesłać do nadawcy, czyli do Putina”. O samej śmierci generała: “Ucieczka Jaruzelskiego do czyśćca, jak sądzę, powinna powodować, że będziemy szybciej działać i zapuszkujemy takich zbrodniarzy, jak Kiszczak, albo zapakujemy ich do pociągu i wyślemy do nadawcy. Oni w Moskwie powinni dożywać swoich dni”.

  Cejrwoski kategorycznie nie zgadza się z tym, by mówić o Jaruzelskim że był prezydentem Polski: “Jaruzelski był sowieckim oficerem i zdrajcą ojczyzny. Nigdy nie był generałem polskim, był szefem władzy okupacyjnej, sowieckiej ekipymontowanej siłą w Polsce (…) Co to za gadanie, że to był prezydent Polski? On nie był nigdy demokratycznie wybrany, więc nie był prezydentem RP. Był podstawionym elementem, na siłę”.

  Za: http://www.fronda.pl/a/wojciech-cejrowski-o-jaruzelskim-byl-sowieckim-oficerem-i-zdrajca-ojczyzny,38010.html

  0
 12. Ale największą manipulacją było ustalenie przez Okrągły Stół wyborów do Sejmu na 4 czerwca 1989 roku. Wybory zostały określone jako „częściowo demokratyczne” i ludzie dali sobie to kłamstwo wmówić! A przecież nie istnieje częściowa demokracja. Demokracja albo jest, albo jej nie ma! Jajko nie może być częściowo nieświeże.

  Lustracja godząca w układ

  O sile zawiązanego przy Okrągłym Stole układu już wkrótce przekonał się rząd premiera Jana Olszewskiego, pierwszy wyłoniony przez w pełni demokratycznie wybrany Sejm. Po półrocznym urzędowaniu, w czasie którego podjął szereg decyzji zmierzających do faktycznego wyrwania Polski z sowieckiej orbity – nakreślił strategiczny cel polskiej polityki w postaci integracji Polski z NATO i Wspólnotami Europejskimi, rozpoczął proces dekomunizacji w Wojsku Polskim i MSW, zastopował rabunkową prywatyzację polskiego przemysłu oraz forsowaną przez Lecha Wałęsę koncepcję traktatowego przekazania baz po stacjonującej w Polsce Armii Czerwonej w ręce międzynarodowych spółek polsko-rosyjskich – rząd Olszewskiego został spektakularnie odwołany w czasie tzw. nocy teczek, natychmiast po wykonaniu przez ministra Antoniego Macierewicza uchwały Sejmu o ujawnieniu tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa zajmujących wysokie stanowiska państwowe, wśród których znajdował się m.in. sam prezydent Lech Wałęsa. 3

  Negatywny stosunek do lustracji to swoisty papierek lakmusowy syndromu wyrosłej z układu okrągłostołowego III RP. Trudno nie skonstatować, że zaciekły sprzeciw wobec ujawnienia esbeckich archiwów był faktycznie obroną układu Okrągłego Stołu, gdyż zapobiegał zdemaskowaniu wielu z jego prominentnych sygnatariuszy i popleczników jako tajnych współpracowników komunistycznych służb.
  .
  Cytat z http://www.naszdziennik.pl/mysl/84130,syndrom-iii-rp.html

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816