Globalnie i Lokalnie
Like

Jakub Kwaśny, Jan Hartman, kazirodztwo i surrealistyczne przejście podziemne

04/11/2014
944 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Jakub Kwaśny, Jan Hartman, kazirodztwo i surrealistyczne przejście podziemne

W Tarnowie zorganizowany został happening – uroczyste nadanie imienia jednego z kandydatów na prezydenta tego miasta przejściu podziemnemu. Oprotestowali także włączenie osoby Jana Hartmana, który „zasłynął” swymi wypowiedziami na temat kazirodztwa, w kampanię SLD.

29 października kandydaci na radnych z ramienia Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke oraz stowarzyszenia Oburzeni w Tarnowie nadali imię Kwaśnego – Ścigały przejściu podziemnemu przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Goldhammera.

Kwaśny to obecny radny miejski i kandydat SLD na Prezydenta Tarnowa, zaś Ścigała to obecny prezydent maista, oskarżony o korupcję. W czasie kadencji właśnie Ścigały miasto, czyli my wszyscy podatnicy, wydało ok. 5 milionów złotych na absurdalną inwestycję – budowę przejścia podziemnego pod małą w sumie ulicą Mickiewicza.

0


Happening w Tarnowie
i tak ludzie przechodzą ulicą
i tak ludzie przechodzą ulicą / fot. .M.Ciesielczyk

 

Hartman i Kwaśny

 
Początkowo budowa miała kosztować tylko nieco ponad 1 milion, później – ponad 3 miliony złotych, a skończyło się na ponad 5 milionach! Jak to w Tarnowie, termin zakończenia prac był kilka razy przesuwany….

Po jednej i drugiej stronie tego przejścia są zebry, a ludzie starsi domagają się teraz nawet wymalowania pasów także przy samym przejściu podziemnym, gdyż często psuje się winda i trudno jest im pokonywać strome schody.

Tak czy tak bardzo wiele osób przechodzi przez ulicę Mickiewicza, jak dawniej, łamiąc oczywiście przepisy, co pokazuje nasz film oraz zdjęcia. W ciągu zaledwie kilku minut z przejścia podziemnego nie skorzystało kilkadziesiąt osób! Jak więc widać, władze miasta wyrzuciły w błoto kilka milionów złotych.

Jako że jednym z głównych promotorów budowy tego Mrożkowego przejścia podziemnego był radny SLD Jakub Kwaśny, Nowa Prawica i Oburzeni postanowili nadać przejściu jego właśnie imię oraz prezydenta Ryszarda Ścigały, który „kupił” absurdalny pomysł budowy przejścia podziemnego, będącego teraz kulą u nogi mieszkańców i chyba także samych władz.

Przy tej okazji kandydaci do Rady Miejskiej Nowej Prawicy i Oburzonych oraz współny kandydat na Prezydenta Tarnowa dr Marek Ciesielczyk zaprotestowali przeciw włączeniu osoby Jana Hartmana w kampanię wyborczą. Po swych skandalicznych wypowiedziach na temat kazirodztwa Hartman został potępiony nawet przez swych towarzyszy z ruchu Palikota. Jednak radny SLD Jakub Kwaśny w dalszym ciągu korzysta skapliwie z poparcia wyborczego Hartmana, prezentując się z nim na współnym zdjęciu.

Nowa Prawica i Oburzeni uważają, iż miasto Tarnów, które ostatnio – po aresztowaniu prezydenta Ścigały – ucierpiało wizerunkowo, nie może sobie pozwolić na kolejny skandal związany z posługiwaniem się w czasie kampanii wyborczej przez działacza SLD wizerunkiem tak skompromitowanej osoby, jak Jan Hartman.

Poniżej relacja filmowa z happeningu:

0

Marek Ciesielczyk http://www.marekciesielczyk.com

dr politologii Uniwersytetu w Monachium, wykładowca sowietologii w University of Illinois w Chicago, pracownik naukowy w Forschungsinstitut fur sowjetische Gegenwart w Bonn, Dyrektor Centrum Polonii w Brniu (Małopolska), obecnie Redaktor naczelny pisma "Prawdę mówiąc" oraz portalu www.prawdemowiac.pl, więcej patrz: www.marekciesielczyk.com

172 publikacje
8 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758