ONA I ON
Like

Jak zrobić hamak?

16/06/2015
559 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Jak zrobić hamak?   Wielu z nas marzy o własnym, ale gdy widzi jego ceny odkłada ten pomysł na później. Osobiście, co prawda, nie uważam, by były one drogie, ale nic nie sprawia większej przyjemności jak zrobienie czegoś własnymi rękoma   Wybór materiałów   Materiał, z którego będzie wykonany musi być zatem bardzo dobrej jakości ― odporny na blaknięcie i łatwy w czyszczeniu. Tkanina powinna być też mocna, aby bez trudu wytrzymała duże obciążenie i drobne uszkodzenia, na które będzie narażona podczas transportu. Do zrobienia hamaka najlepiej wykorzystać grube płótno. Ważnym elementem hamaka jest też lina mocująca. Wytrzymały i odporny na przetarcia egzemplarz najłatwiej znaleźć w sklepie ze sprzętem alpinistycznym. Do zrobienia hamaka o wymiarach 200 x 120 cm wystarczy lina o […]

0


Jak zrobić hamak?

 

Wielu z nas marzy o własnym, ale gdy widzi jego ceny odkłada ten pomysł na później. Osobiście, co prawda, nie uważam, by były one drogie, ale nic nie sprawia większej przyjemności jak zrobienie czegoś własnymi rękoma

 

Wybór materiałów

 

Materiał, z którego będzie wykonany musi być zatem bardzo dobrej jakości ― odporny na blaknięcie i łatwy w czyszczeniu. Tkanina powinna być też mocna, aby bez trudu wytrzymała duże obciążenie i drobne uszkodzenia, na które będzie narażona podczas transportu. Do zrobienia hamaka najlepiej wykorzystać grube płótno. Ważnym elementem hamaka jest też lina mocująca. Wytrzymały i odporny na przetarcia egzemplarz najłatwiej znaleźć w sklepie ze sprzętem alpinistycznym. Do zrobienia hamaka o wymiarach 200 x 120 cm wystarczy lina o długości 9 m. Na koniec nie należy zapomnieć o narzędziach służących do wycięcia otworówMetalowy wycinak i nity można bez problemu dostać w marketach budowlanych lub sklepach dla majsterkowiczów.

 

Montaż

 

  1. Przygotowaną tkaninę przycinamy do wymiarów ok. 200 x 120 cm.
  2. Na wszystkich krawędziach zaginamy 4 cm materiału do środka. Zagięte brzegi obszywamy.
  3. Płótno układamy na sztywnym podłożu i kredą oznaczamy miejsca przyszłych otworów. Otwory powinny znajdować się w odległości co najmniej 2,5 cm od siebie.
  4. Używając wycinaka i młotka wycinamy otwory w tkaninie i zabezpieczamy je za pomocą nitów. Linę tniemy na dziesięć równych kawałków o długości 3 m.
  5. Pocięte sznurki składamy na pół i przewlekamy przez otwory.
  6. Sznurki naciągamy i mocujemy do metalowej obręczy zawiązując mocny węzeł.
  7. Pozostałe kawałki liny przewlekamy przez obręcze i wykorzystujemy do przymocowania hamaka do drzew.

 

I gotowe, nasz własny hamak jest już gotowy do użytku. Prawda, że proste?

Zobacz więcej

Inne zapisy autora:

0

Avatar
karollrym

10 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816