HYDE PARK
Like

Jak zostać windykatorem terenowym?

02/02/2016
476 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Jak zostać windykatorem terenowym?

Windykator terenowy jest osobą odpowiedzialną za odzyskiwanie długów. Jeżeli praca z dłużnikami nie jest ci straszna, jesteś zorientowany na osiąganie celów i chcesz dobrze zarabiać, sprawdź, jak zostać windykatorem terenowym.

0


Windykator terenowy, w odróżnieniu od windykatora pracującego w biurze, zajmuje się odzyskiwaniem długów przez osobisty kontakt z dłużnikiem. Takie rozwiązanie jest powszechnie stosowane przez firmy windykacyjne, gdyż przynosi bardzo dobre rezultaty. Z badań i praktyki wynika, że osobiste spotkanie windykatora z dłużnikiem jest najskuteczniejszą formą odzyskiwania należności. A skoro tak, zdecydowana większość firm windykacyjnych decyduje się na zaoferowanie swoim klientom (wierzycielom) również takiej windykacji.

Kiedy windykator terenowy wkracza do akcji?

Happy man in his new carW odróżnieniu od windykatorów zatrudnionych w biurze windykator terenowy najczęściej ma styczność wyłącznie z dłużnikami, którzy uporczywie uchylają się od spłaty zobowiązania. Z tego też względu powszechnie uważa się, że praca windykatorów terenowych jest najtrudniejsza. Z uwagi na osobisty kontakt z dłużnikiem, są oni też znacznie bardziej narażeni na stres niż pozostali pracownicy firm windykacyjnych.

Poza windykowaniem trudnych należności, windykatorzy terenowi najczęściej zajmują się również przeprowadzaniem wywiadu gospodarczego. Taki zlecają najczęściej firmy zamierzające nawiązać współpracę z nowych kontrahentem lub klientem. Sprawdzając odpowiednio wcześniej firmę, z którą zaczną współpracować, przedsiębiorstwa mogą mieć pewność, że otrzymają zapłatę za wykonane zlecenia lub dostarczone towary. Z punktu widzenia przedsiębiorców takie rozwiązanie, choć kosztowne, pozwala ograniczyć ryzyko związane z prowadzeniem działalności gospodarczej – wyjaśnia specjalista z portalu praca-sosnowiec.pl

Windykator terenowy – czy wykształcenie prawnicze jest niezbędne?

Windykator terenowy nie musi posiadać wykształcenia prawniczego, by być skutecznym. W tym zawodzenie wykształcenie nie jest bowiem najważniejsze – znacznie istotniejsze są predyspozycje. Windykator terenowy powinien być osobą, która potrafi negocjować z dłużnikami i jest zorientowana na osiągnięcie celu, czyli odzyskanie zobowiązania.

Ci windykatorzy terenowi, którzy zdecydują się na zdobycie wykształcenia prawniczego, mają największe szanse na awans. Doświadczeni windykatorzy nie zawsze prowadzą czynności samodzielnie – część z nich zostaje zatrudniona do koordynowania prac całego zespołu. Jeszcze inni mogą przeprowadzać praktyczne szkolenia dla osób, które dopiero zostały przyjęte do pracy – dodaje specjalista z portalu praca-sosnowiec.pl

Jakie są możliwości rozwoju?

To, czy windykator terenowy będzie miał szanse na rozwój, zależy wyłącznie od tego, gdzie znajdzie zatrudnienie. Ofert pracy można szukać m.in. tutaj. Zdecydowana większość firm windykacyjnych stawia na to, by początkujący pracownik wiedział, czego może oczekiwać, podejmując pracę.

Alternatywnym miejscem zatrudnienia windykatorów terenowych są banki. Większość osób wykonujących ten zawód nie ma szansy na to, by znaleźć zatrudnienie w prywatnych firmach – te, z uwagi na koszty, preferują zlecenie windykacji wyspecjalizowanym jednostkom – informuje specjalista z serwisu praca-sosnowiec.pl

Ponieważ praca windykatora terenowego wiąże się z koniecznością podróżowania, większość firm – poza wynagrodzeniem i premią uzależnioną od wyników – oferuje swoim pracownikom szereg narzędzi. Do najpopularniejszych należy samochód firmowy, telefon komórkowy i laptop. Takie pomoce są często niezbędne do tego, by windykator terenowy wykonywał swoje zadania w sposób należyty i jednocześnie był skuteczny.

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

320 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816