ONA I ON
Like

Jak zniwelować zapach z odkurzacza

08/04/2015
2953 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Odkurzacz jest jednym z niezbędnych urządzeń, jakie powinien posiadać każdy człowiek. To sprzęt, bez którego trudno sobie wyobrazić życie. Częściej korzystają z niego kobiety, ale niekoniecznie to lubią… Odkurzanie pomieszczenia powinno być łatwe i przyjemne. Sprzątanie odkurzaczem jest o wiele bardziej komfortowe od tradycyjnego zamiatania miotłą. Niestety nagromadzony brud składający się z kurzu, piachu oraz resztek jedzenia z czasem zaczyna wydalać nieprzyjemny zapach. Osadza się na worku oraz przesiąka przez filtr. Jeżeli filtr został zanieczyszczony, to w pomieszczeniu podczas odkurzania zacznie unosić się nieprzyjemna woń. Jak sobie z tym poradzić? By pozbyć się zapachu, warto zacząć od wymiany worka w odkurzaczu. Ta metoda najczęściej przynosi natychmiastową poprawę. Jeżeli jednak to nie pomogło, wlej do filtra bądź nasącz worek olejkiem zapachowym. […]

0


Odkurzacz jest jednym z niezbędnych urządzeń, jakie powinien posiadać każdy człowiek. To sprzęt, bez którego trudno sobie wyobrazić życie. Częściej korzystają z niego kobiety, ale niekoniecznie to lubią… Odkurzanie pomieszczenia powinno być łatwe i przyjemne. Sprzątanie odkurzaczem jest o wiele bardziej komfortowe od tradycyjnego zamiatania miotłą.

Niestety nagromadzony brud składający się z kurzu, piachu oraz resztek jedzenia z czasem zaczyna wydalać nieprzyjemny zapach. Osadza się na worku oraz przesiąka przez filtr. Jeżeli filtr został zanieczyszczony, to w pomieszczeniu podczas odkurzania zacznie unosić się nieprzyjemna woń. Jak sobie z tym poradzić?

By pozbyć się zapachu, warto zacząć od wymiany worka w odkurzaczu. Ta metoda najczęściej przynosi natychmiastową poprawę. Jeżeli jednak to nie pomogło, wlej do filtra bądź nasącz worek olejkiem zapachowym. Zaaplikuj dosłownie kilka kropel. Z reguły olejki mają bardzo intensywne zapachy, jeśli użyjesz zbyt dużej ilości, istnieje ryzyko, że zapach będzie mdły i nie do zniesienia. Innym, ciekawym sposobem jest wlanie do filtra kilku kropel płynu do płukania tkanin. Jego intensywny zapach natychmiast wypełni całe pomieszczenie.

W sklepach dostępne są specjalne pałeczki zapachowe, które kładzie się na podłodze i wciąga odkurzaczem. Dzięki temu podczas odkurzania nasze urządzenie będzie wydzielało przyjemny zapach.

Producenci wychodzą naprzeciw domowym specyfikom. Na rynku dostępne są specjalne preparaty do usuwania nieprzyjemnej woni z odkurzaczy. Można zastosować granulki zapachowe, które wsypuje się do worka zbierającego kurz. Powinno to zredukować zapach na stałe, warto jednak pamiętać, by jedną saszetkę granulek zużyć na jeden worek, żeby działanie było optymalne i przyniosło efekt. Na rynku dostępne są również krople o różnorodnym zapachu, przeznaczone specjalnie do odkurzaczy.

Jeśli powyższe metody nie pomogą, może po prostu trzeba umyć odkurzacz od wewnątrz. Być może podczas odkurzania został wciągnięty jakiś organiczny element, który się przykleił do rury i proces jego rozkładu wywołuje nieprzyjemną woń. Zaleca się umycie rury oraz innych możliwych elementów urządzenia. Zobacz więcej.

0

rudamaaga

7 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758