HYDE PARK
Like

Jak zatem rozwiązać problem braku gotówki w bardziej realny sposób?

18/06/2018
77 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minute czytania
Jak zatem rozwiązać problem braku gotówki w bardziej realny sposób?

Choć cudownym rozwiązaniem problemów finansowych większości z nas byłaby łatwa i szybka wygrana w Totka, szanse na taki rozwój sytuacji są bardzo niewielkie. Jak zatem rozwiązać problem braku gotówki w bardziej realny sposób? Przygotowaliśmy dla Was kilka – mamy nadzieję – cennych porad.Po pierwsze: dorabiaj po godzinach

Tysiące osób nastawionych na zwiększenie zarobkowania właśnie w taki sposób zapewnia sobie lepszą sytuację finansową. Choć dla wielu osób dorabianie po godzinach jest niewyobrażalnym wysiłkiem, zupełnie inaczej spojrzą na sytuację, gdy postawią przed sobą bardzo konkretny cel. Może nim być na przykład zakup małego mieszkania za gotówkę, a nie na kredyt. Jak pokazują proste wyliczenia, jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy tylko zarabiać, oszczędzać i się nie poddawać. Posiadanie konkretnego celu mobilizuje do podejmowania zwiększonych wysiłków i skłania do poszukiwania takich zajęć, które przyniosą nam dodatkowy dochód.

Po drugie: spróbuj wynegocjować podwyżkę u szefa

Łatwiej powiedzieć niż wykonać, ale jeśli jesteś przekonany o swojej wartości dla firmy, wiesz, że rozwiązujesz konkretne jej problemy i angażujesz się w swoją pracę, możesz spróbować. W najgorszej sytuacji usłyszysz odmowę lub zostaniesz zbyty. Nie bój się próbować polepszyć swojego położenia.

Po trzecie: nie kupuj i nie zapożyczaj się ponad miarę

Jeśli wiesz, że Twoja sytuacja finansowa nie jest za dobra, znacząco ogranicz konsumpcję. Choć może stać się to uciążliwe, przez jakiś czas warto się przemęczyć. Pozyczki bez baz bardzo łatwo zaciągnąć, natomiast trudniej spłacić.

Kredyt dla zadłużonych czy konsolidacja chwilówek to ostateczność. Uważaj na tego typu rozwiązania i staraj się nigdy nie doprowadzać do sytuacji, w której jednym kredytem finansujesz drugi kredyt. Niemal zawsze kończy się to wpadnięciem w spiralę zadłużenia, z której bardzo trudno będzie Ci się wyplątać.

Inne zapisy autora:

kampanieonline
kampanieonline

211 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217