HYDE PARK
Like

Jak wypożyczyć samochód? Poznaj rady i opinie specjalistów z Carfree

02/01/2019
1841 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
Jak wypożyczyć samochód? Poznaj rady i opinie specjalistów z Carfree

Wypożyczenie samochodu przy różnych okazjach staje się w Polsce standardem. Wakacje, zwiedzanie, podróże, wyjazdy służbowe czy tworzenie floty służbowej to okoliczności, w których bardzo chętnie korzystamy z możliwości wypożyczenia auta. Dzieje się tak, ponieważ dostęp do wypożyczalni jest coraz łatwiejszy, a samo wypożyczenie auta sprawne i korzystne. Poznajmy rady i opinie specjalistów na ten temat.

0


Jak działa wypożyczalnia?

Wypożyczalnie samochodów w Polsce zyskują coraz większą popularność i stają się coraz łatwiej dostępne. Jedną z nich jest działająca od 2009 roku firma Carfree, która posiada kilkanaście oddziałów w polskich miastach, a co niezwykle ważne, ich cześć zlokalizowana jest w pobliżu wszystkich lotnisk. Dzięki tej istotnej lokalizacji klienci, którzy zaraz po wylądowaniu potrzebują samochodu do kontynuowania swojej podróży, mają znacznie ułatwioną sprawę. Co ważne, podstawienie samochodu w dowolne miejsce miasta lub na lotnisko odbywa się całkowicie za darmo.

Jak wypożyczyć samochód?

Wypożyczenie samochodu jest bardzo łatwe. Można oczywiście dokonać tego osobiście w oddziale firmy, jednak znacznie prościej jest skorzystać ze strony internetowej carfree.pl. Tam w kilku prostych krokach można dokonać rezerwacji samochodu, który nas interesuje. W formularzu rezerwacji on-line wystarczy wpisać miejsce odbioru i zwrotu auta oraz daty i godziny, w których tego dokonamy. Potem pozostaje zdecydować się na konkretny samochód z oferty firmy. Jeśli nie potrafimy podjąć decyzji lub mamy jakiekolwiek pytania czy wątpliwości, wystarczy skontaktować się z doradcą, który chętnie służy fachową poradą. Wypożyczalnia Carfree działa całodobowo przez 7 dni w tygodniu – dotyczy to także całodobowego wsparcia telefonicznego dla klientów.

Rady i opinie specjalistów

Specjaliści z Carfree radzą, by zanim wypożyczymy samochód, zapoznać się z kilkoma, ważnymi kwestiami. Przede wszystkim należy dobrze się zastanowić, jakiego samochodu potrzebujemy. Firma oferuje bardzo szeroki wybór pojazdów od segmentu A czyli małych miejskich aut, aż po wieloosobowe VAN-y, SUV-y i towarowe busy. To od klienta zależy, czy potrzebuje samochodu do podróży służbowej, zwiedzania okolicy z przyjaciółmi, czy też dużego busa dla potrzeb firmy. Należy też przeanalizować, który sposób wynajmu najbardziej nam odpowiada. A wybór mamy pomiędzy wypożyczeniem krótkoterminowym od dnia do miesiąca, średnioterminowym czyli od miesiąca do dwóch lat, a długoterminowym, który może trwać aż do 5 lat. Jeśli ustalimy nasze potrzeby, wystarczy sprawdzić ceny i podjąć decyzję. W przypadku dłuższych terminów istnieje możliwość indywidualnego podejścia firmy do klienta oraz ustalenia najbardziej korzystnej ceny.

Na co uważać?

W opinii specjalistów trzeba bardzo uważać na kilka spraw. Przede wszystkim na to, w jakim stanie odbieramy auto, aby potem nie mieć niespodzianek w czasie zwrotu. Stan samochodu musi być dokładnie opisany w protokole, lepiej zatem nie zostać posadzonym o jakieś uszkodzenie. Auto oddajemy w takim stanie, w jakim je otrzymaliśmy, w dokładnie wyznaczonym terminie i z zatankowanym bakiem. Trzeba też przyjrzeć się, czy umowa nie zawiera jakichś dodatkowych kosztów. Bardzo ważna okazuje się również kwestia limitu kilometrów. Jeśli taki istnieje, klient musi uważać, by go nie przekroczyć, ponieważ w przeciwnym przypadku zostanie zobowiązany do uiszczenia dodatkowej opłaty. Warto więc opracować sobie dokładnie trasę, by nie zabłądzić i nie ponosić przykrych konsekwencji.

Zalety korzystania z wypożyczalni

Według opinii ekspertów z Carfree, ale także jej klientów, korzystanie z wypożyczalni ma wiele zalet. Przede wszystkim zapewnia niezależność w przypadkach, kiedy potrzebujemy auta poza miejscem zamieszkania, ale także podczas różnego typu wyjazdów. Firmy mogą dzięki wynajmowi zbudować odpowiednią flotę pojazdów potrzebnych do sprawnego funkcjonowania. Wypożyczalnia zapewnia swoim klientom oszczędność czasu i pieniędzy, nie wymaga od nich kaucji za wynajem auta. W opłacie za samochód zawierają się wszystkie formalności, które załatwia za klienta firma. Chodzi o opłatę ubezpieczenia, dbanie o sprawność pojazdu i jego serwisowanie. Dzięki temu wynajmujący samochód nie musi się przejmować żadnymi opłatami oprócz tankowania, a w razie awarii i potrzeby zmiany opon wypożyczalnia bierze to na siebie. Firma podstawia też samochód zastępczy bez dodatkowych opłat.

Specjaliści Carfree polecają wypożyczenie samochodu jako bardzo korzystną opcję, zwłaszcza jeśli pamięta się o kilku, ważnych kwestiach. Wynajem auta jest prosty, szybki i bardzo pomocny w wielu sytuacjach.

0

kampanieonline

224 publikacje
0 komentarze
 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758