HYDE PARK
Like

Jak wybrać zlewozmywak

03/02/2015
734 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Urządzając kuchnię, najwięcej uwagi poświęcamy meblom, które mają w niej stanąć. W następnej kolejności dobieramy sprzęt AGD, który spełni nasze oczekiwania i pozwoli efektywnie korzystać z tego wyjątkowego pomieszczenia. Spośród tych ważnych elementów, najmniej chyba uwagi poświęcamy zlewozmywakowi. Tymczasem w znacznej mierze decyduje on o funkcjonalności kuchni i dlatego jego wybór powinien zostać dobrze przemyślany. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę, podejmując decyzję o zakupie zlewu kuchennego? Jest kilka czynników, które w przypadku tego typu wyposażenia mają znaczenie. Dobrze dobrany zlew w pierwszej kolejności powinien być praktyczny i odpowiadać naszym potrzebom. Aby tak było, konieczne będzie dobranie odpowiedniej jego wielkości i ilości komór. Na rynku znajdziemy zlewy jednokomorowe i dwukomorowe. Pierwsze z nich często wsypują w wersji z ociekaczem, na […]

0


Urządzając kuchnię, najwięcej uwagi poświęcamy meblom, które mają w niej stanąć. W następnej kolejności dobieramy sprzęt AGD, który spełni nasze oczekiwania i pozwoli efektywnie korzystać z tego wyjątkowego pomieszczenia. Spośród tych ważnych elementów, najmniej chyba uwagi poświęcamy zlewozmywakowi. Tymczasem w znacznej mierze decyduje on o funkcjonalności kuchni i dlatego jego wybór powinien zostać dobrze przemyślany.

Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę, podejmując decyzję o zakupie zlewu kuchennego? Jest kilka czynników, które w przypadku tego typu wyposażenia mają znaczenie.

Dobrze dobrany zlew w pierwszej kolejności powinien być praktyczny i odpowiadać naszym potrzebom. Aby tak było, konieczne będzie dobranie odpowiedniej jego wielkości i ilości komór. Na rynku znajdziemy zlewy jednokomorowe i dwukomorowe. Pierwsze z nich często wsypują w wersji z ociekaczem, na którym ustawić możemy mokre naczynia czy umyte warzywa i owoce. Zlewy dwukomorowe są natomiast większe i składają się z dwóch komór. Mogą być one jednakowej wielkości bądź jedna z nich jest mniejsza od drugiej. Taki większy zlewozmywak z pewnością jest praktyczniejszym rozwiązaniem w przypadku, gdy posiadamy dzieci lub po prostu często i chętnie gotujemy. Na pewno warto zdecydować się na niego tam, gdzie dysponujemy dużą przestrzenią. Natomiast zlew jednokomorowy sprawdzi się w niewielkich kuchniach, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni. To także wystarczające rozwiązanie dla osób samotnych lub tych, którzy jedynie od czasu do czasu korzystają ze wszelkich dobrodziejstw własnej kuchni.

Zwróćmy także uwagę na kształt naszego zlewu. W sklepach znajdziemy głównie zlewy okrągłe i prostokątne, ale dostępne są także owalne czy w formie trapezu. Dodatkowo, naszą uwagę powinien zwrócić materiał, z którego wykonany jest zlew – będzie to miało znaczenie ze względu na jego trwałość, odporność, a także walory estetyczne.

Pamiętajmy, że dla łatwego i wygodnego korzystania ze zlewu potrzeba będzie również odpowiednia bateria kuchenna, której podstawą będzie ruchoma wylewka.

Poczytaj więcej o urządzaniu kuchni.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Majkel007

37 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758