POLSKA
Like

Jak wybrać idealne buty do sportów ekstremalnych?

17/08/2021
236 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
Jak wybrać idealne buty do sportów ekstremalnych?

Sporty ekstremalne cieszą się coraz większą popularnością. Są coraz szerzej dostępne i z odpowiednim sprzętem oraz ubezpieczeniem, każdy może spróbować w nich swoich sił. Najbardziej rozpowszechniona definicja sportów ekstremalnych opisuje je jako aktywności o podwyższonym poziomie ryzyka, które narażają nas na więcej kontuzji w porównaniu do innych sportów. Do uprawiania ich wymagana jest również dobra kondycja fizyczna. Często też sporty ekstremalne wiążą się z ekstremalnymi warunkami.  Niezależnie jednak od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem, ekstremalnym lub też nie, najważniejsze jest dobre przygotowanie. Poza wymaganiami kondycyjnymi musimy również dobrać odpowiedni sprzęt. W tym artykule skupimy się na jednym z najważniejszych elementów, czyli na butach. Podpowiemy Wam na co zwrócić uwagę przy ich zakupie. A jeśli obecnie właśnie poszukujecie […]

0


Sporty ekstremalne cieszą się coraz większą popularnością. Są coraz szerzej dostępne i z odpowiednim sprzętem oraz ubezpieczeniem, każdy może spróbować w nich swoich sił. Najbardziej rozpowszechniona definicja sportów ekstremalnych opisuje je jako aktywności o podwyższonym poziomie ryzyka, które narażają nas na więcej kontuzji w porównaniu do innych sportów. Do uprawiania ich wymagana jest również dobra kondycja fizyczna. Często też sporty ekstremalne wiążą się z ekstremalnymi warunkami.  Niezależnie jednak od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem, ekstremalnym lub też nie, najważniejsze jest dobre przygotowanie. Poza wymaganiami kondycyjnymi musimy również dobrać odpowiedni sprzęt. W tym artykule skupimy się na jednym z najważniejszych elementów, czyli na butach. Podpowiemy Wam na co zwrócić uwagę przy ich zakupie. A jeśli obecnie właśnie poszukujecie profesjonalnych butów sportowych, to  mając do Adidas kod rabatowy ,możecie je nabyć w atrakcyjnych cenach! 

  1. Snowboarding

Jeśli chodzi o sporty zimowe, to sporo osób próbuje swoich sił w narciarstwie i snowboardingu. Taka aktywność dostarcza pięknych widoków i dawki adrenaliny. Chociaż snowboard nie jest pierwszym ekstremalnym sportem, który przychodzi nam do głowy, to jednak wiele jego form do tej kategorii należy. Jeśli chcecie spróbować swoich sił na desce, to podpowiemy Wam jakie buty będą najlepsze na początek. W przypadku butów do snowboardu kluczowy element stanowi ich twardość. Dla początkujących poleca się buty miękkie, ogólnie przyjęty indeks twardości wynosi od 1 do 10 i im mniejsza wartość tym buty są bardziej miękkie. Miękkie buty charakteryzują się większą elastycznością, co pozwala na lepszą kontrolę i łatwiejsze opanowanie podstaw. Nie rozwiniemy w nich dużych prędkości, ale na początkującym etapie stanowi to bezpieczniejsze rozwiązanie dla nas i dla innych na stoku.

  1. Wspinaczka wysokogórska

Wspinaczka wysokogórska jest chyba z jednym z najbardziej popularnych sportów o podwyższonym poziomie ryzyka. W wielu miastach znajdują się ścianki wspinaczkowe, gdzie możemy spróbować swoich sił i odbyć treningi zanim wyjedziemy w góry. Warto również wynająć instruktora, który nauczy nas od początku odpowiedniej techniki. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze wspinaczką i nie wiesz czym się kierować przy wyborze obuwia, to przede wszystkim zwróć uwagę na podeszwę. Wiele modeli ma ją w znaczącym stopniu wygięta co pozwala na większą precyzję stawianych kroków, ale na początku może być to dla Ciebie bardzo niewygodne rozwiązanie, dlatego warto wybrać buty o mniejszym wygięciu, bardziej podobne do modeli, które nosimy na co dzień. Podeszwa również powinna być usztywniona, bo łatwiej jest wtedy utrzymać ciężar ciała na czubku. Wśród butów wspinaczkowych mamy trzy rodzaje mocowań, na rzepy, wiązane i baletki. W zależności od tego jaki rodzaj wspinaczki uprawiamy, będą nam bardziej odpowiadać różne typy modeli, jednak na początkowym etapie najważniejsze jest, aby były one dla nas wygodne. Szeroki wybór butów do wspinaczki oferuje firma Adidas, znajdziemy w ich ofercie obuwie zarówno dla początkujących jak i dla bardziej doświadczonych wspinaczy.

  1. Motocross

Motocross jest na pewno niezwykle efektownym sportem, szczególnie kiedy towarzyszą mu różnego typu akrobacje. Wybierając buty do motocrossu należy szczególną uwagę zwrócić na rodzaj podeszwy. Zużywa się ona dosyć szybko, więc jeśli jest to sport, z którym planujesz związać się na dłużej, warto wtedy rozważyć zakup butów z wyższej półki, które są bardziej wytrzymałe. Niektóre marki oferują również podeszwy, które można wymieniać. Buty do motocrossu muszą dobrze przylegać do nogi, dlatego też trzeba zwrócić uwagę na zapięcie, czyli na ilość klamer w bucie. Ich większa ilość gwarantuje lepszą stabilizację i zmniejsza się prawdopodobieństwo, że rozepną się one podczas jazdy. Przede wszystkim najważniejsze jest jednak, aby były one dla nas wygodne, dlatego warto spędzić trochę czasu w sklepie i przymierzyć różne modele.

  1. Kolarstwo górskie

Kolarstwo należy do jednych z najbardziej wymagających sportów, w którym łatwo nabawić się kontuzji. Coraz częściej można również spotkać osoby, które decydują się na rozpoczęcie przygody z kolarstwem górskim. Jeśli również chcesz dołączyć do tego grona i szukasz bardziej sportowych niż rekreacyjnych wrażeń, to polecamy Ci buty MTB przeznaczone specjalnie do kolarstwa górskiego. Ich głównym zadaniem jest odpowiednie podparcie stopy podczas jazdy po trudnym terenie. Plusem jest fakt, że w momencie, kiedy teren jest nieprzejezdny, możemy również przemieszczać się w nich pieszo.

0

kampanieonline

221 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758