HYDE PARK
Like

Jak walczyć z grzybicą stóp?

28/08/2018
473 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minute czytania
Jak walczyć z grzybicą stóp?

Ten problem bywa tematem wstydliwym, a dotknięte nim osoby często czują się skrępowane z jego powodu. Niestety, grzybica stóp wcale nie jest zjawiskiem występującym sporadycznie, a walkę z nią każdego dnia rozpoczyna wiele osób na całym świecie. Jak można uporać się z tym problemem? Oto garść porad dla tych, którym grzybica stóp przysparza sporo zmartwień.Skąd te problemy?

Głównym sprawcą kłopotów ze stopami jest grzyb, który atakuje skórę i paznokcie. Sprawia on, że skóra staje się zaczerwieniona, pojawiają się też takie problemy, jak pieczenie i swędzenie. Zainfekowana skóra z czasem zaczyna się łuszczyć i pękać, a objęte grzybicą stopy wyglądają coraz gorzej. Dlaczego dochodzi do takich problemów? Do najczęstszych błędów, w efekcie których może rozwijać się grzybica stóp, zalicza się chodzenie na bosaka po basenie, na którym ciepło i wilgoć stwarzają wyjątkowo korzystne warunki do rozwoju grzybów. Poważnym błędem jest też noszenie przepoconych skarpet oraz butów, które nie pozwalają skórze na swobodne oddychanie.

Jak poradzić sobie z grzybicą?

W walce z grzybicą stóp można korzystać zarówno ze specjalnych maści i kremów (szczególnie zalecane są te, które zawierają mikonazol lub klotrimazol), jak i z tych środków, które powszechnie pojawiają się w naszych kuchniach. W walce ze swędzeniem i pieczeniem dobrym pomocnikiem jest soda oczyszczona, ulgę może przynieść również posypywanie stóp mąką kukurydzianą. Kąpiel z dodatkiem soli również może być skutecznym środkiem, a moczenie w niej stóp często przynosi pozytywne i trwałe rezultaty. Dobrym i naturalnym lekiem jest też jogurt naturalny. Jego skuteczność jest efektem znajdujących się w nim bakterii, które doskonale radzą sobie z grzybami. Wcieranie takiego jogurtu w chore miejsca z pewnością pozwoli zmniejszyć dolegliwości i szybciej pozbyć się problemu. Wrogiem grzybów jest też gorczyca, zatem moczenie stóp w wodzie z jej dodatkiem również jest jedną z zalecanych metod na walkę z grzybicą.

Ziołowe środki na grzybicę stóp

Pomocne w wielu przypadkach zioła są skutecznym lekiem również w przypadku grzybicy stóp. Szczególnie cennym środkiem jest tu olejek drzewa herbacianego, który warto wcierać z zainfekowane miejsca. W podobny sposób działa aloes zwyczajny oraz olejek lawendowy. W przypadku uszkodzeń skóry warto skorzystać z nagietka lekarskiego. Jest on jedną z tych roślin leczniczych, o której skuteczności w walce z grzybami i stanami zapalnymi nikogo nie trzeba przekonywać.

Artykuł powstał we współpracy z BeautyExtra.pl – organizatorem kursów podologicznych: https://www.beautyextra.pl/szkolenia/kurs-podologiczny

Inne zapisy autora:

kampanieonline
kampanieonline

211 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217