BIZNES
Like

Jak Straże Miejskie nie poprawiają bezpieczeństwa !

19/04/2015
2115 Wyświetlenia
1 Komentarze
6 minut czytania
Jak Straże Miejskie nie poprawiają bezpieczeństwa !

Przedstawię krótka historię działania Straży Miejskiej m.in. w Miastku, k/Słupska, która patrzy na własne kieszenie kosztem bezpieczeństwa. Ocenicie sami. Straż Miejska w dniu 12 lutego 2015 roku stawia fotoradar w miejscu gdzie jest on praktycznie cały niewidoczny (można go zauważyć będąc już za nim) Mogę śmiało twierdzić iż jest on schowany za drzewem. Wątpliwości budzi również zachowanie Strażnika Miejskiego, który czuje się urażony, że ktoś próbuje poprawić bezpieczeństwo na drodze kosztem jego pieniędzy… Najchętniej przytulił by mnie pałką.. no ale nie może materiał się przecież zachowa.

0


 

Proszę nie mylić z policją, gdzie policjant jest obustronny, co mam na myśli – pieniądze które “traci” idą do jednego wielkiego worka – PAŃSTWO, Policjant skupia się w dużej mierze na bezpieczeństwie(znacznie większej niż strażnik) a Strażnik Miejski obsługujący fotoradar tylko na pieniądzach i zyskach. Jak nie ma pieniędzy to sami się przecież nie utrzymają, to kto ma ich utrzymywać ?!

 

 

 

 

https://

 

 

W następnym miesiącu. tj. 12 marca 2015r. Fotoradar stoi w tym samym miejscu, a nawet wydaje się, że bardziej jest schowany, ruch się zwiększył, trzeba poprawić osiągi które straciło się w lutym.

Pytając Strażnika się czy istniała by możliwość przestawienia fototoradaru w miejsce gdzie byłby widoczny, tj. po przeciwnej stronie, był by w widocznym miejscu oraz był by też skierowany w okolice przejścia dla pieszych, nie dostaję odpowiedzi. Strażnik powtarza w kółko że jest ustawiony na przejście i tak jest mu dobrze.

 

 

 

https://

 

Po całym zajściu postanawiam napisać pismo do Straży Miejskiej w Miastku, chcąc poskładać w całość co tam się dzieje, kto ustawiał fotoradar, by móc w następstwie prosić by ustawiono go w miejsce bardziej widoczne i dlaczego nie zrobiono to do tej pory, co miało by znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drodze.

Mam na myśli fakt, iż gdy kierowca widzi funkcjonariusza, radiowóz, fotoradar – zwalnia, ZWALNIA tam gdzie zwolnić powinien!! A nie dostaje tylko zdjęcie by Straż Miejska mogła się tylko wzbogacić i podzielić zyski na swoje premie między sobą, pomijając całkowicie bezpieczeństwo. (pomijam fakt iż również samo wysyłanie takich wezwań jest robione niezgodnie z prawem, co opisuje ANULUJ MANDAT, i bardzo ciekawy system co sam generuje dokument na którego podstawie umarzamy dane postępowanie mandatowe, opracował go Pan Tomasz Parol – http://anuluj-mandat.pl/)

To tak jakby policjant widząc, że ktoś robi wykroczenie skupił by się tylko na tym by wysłać pocztą mu polecenie zapłaty. Lekceważąc całkowicie to, iż ta osoba nadal robi to wykroczenie – jedzie dalej, łamie prawo.

Poprzez takie zachowania Straży Miejskich kierowcy w dalszym ciągu mogą kogoś np. POTRĄCIĆ NA PASACH, POTRĄCIĆ DZIECKO, 90% kierowców nawet nie wie, że powinno tam zwolnić, że to miejsce jest szczególnie niebezpieczne, trzeba szczególnie uważać a jak kierowca ma wiedzieć skoro NIE WIDAĆ NAJWAŻNIEJSZEGO URZĄDZENIA, KTÓRE MA POPRAWIĆ BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE?!?  Nie spełnia to poprawy bezpieczeństwa tylko generuje przychód. To może lepiej zainstalować w krawężnikach samoobsługowe mikro kamerki.

wniosek_o_udostepnienie_informacji_publicznej_dot_miastko

W odpowiedzi dostałem

udzielenie informacji

proszę o obiektywną ocenę takiego działania. (reszta dokumentów dla zainteresowanych tutaj: SKMBT_22315032715230)

Podejrzewam, że kwota 500 000 PLN z ledwością starczyła na ich premie i wypłaty … a poprawy bezpieczeństwa w dalszym ciągu brak …

 

Następnym razem, minęło może niespełna miesiąc… Znowu zabawa w chowanego, tym bardziej ukryty – za słupem.

Inną sprawą jest fakt iż nie ma miejsca na sprawdzenie czy radar jest prawidłowo ustawiony – słup zasłaniał szczerbinkę by sprawdzić kąt ustawienia.

https://

Moje pytanie o możliwość przestawienia zostało zamiecione pod dywan i udają, że go nie było. (nie mam żadnej odpowiedzi Strażnik odsunął szybę powiedział “Dzień dobry i do widzenia” po czym zasunął szybę)

 

 

Dnia 7 maja zostało również wysłane pismo – prośba o zmianę lokalizacji radaru .

prosba1

Zrzut ekranu-3 Zrzut ekranu-4 Zrzut ekranu-5

 

Całą sprawą zainteresowała się tamtejsza gazeta Miastecka. a jako ciekawostkę można potraktować przychód z mandatów oraz grzywien oraz wynagrodzenia urzędników wraz z kosztami Straży Miejskiej:

Untitled

 

Zrzut ekranu-6

 


 

Dla osób które chciały by pomóc, przy rozliczaniu się z 1 % mogą przekazać go dla Nadii (rzadka choroba SMS https://3obieg.pl/rzadka-choroba-genetyczna-zwana-zespolem-smith-magenis-sms )

Złotowianka_AH_podatek[A5]_07_01_2013_w.indd

Jeśli chciałbyś przekazać darowiznę na rzecz konkretnego podopiecznego Fundacji możesz to zrobić przelewając dowolną kwotę na konto :

Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010

W tytule przelewu wpisać należy: imię i nazwisko oraz login podopiecznego np. Nadia Turczyn T/20

 

http://www.fundacjazlotowianka.pl/?nasi-podopieczni,149

 

Inne zapisy autora:

0

ZEN4YOU
ZEN4YOU

"Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować”-WESTERPLATTE/GDAŃSK 1987- JAN PAWEŁ II

12 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816