HYDE PARK
Like

Jak pożyczyć pieniądze na raty bez zbędnych formalności?

31/07/2019
350 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
Jak pożyczyć pieniądze na raty bez zbędnych formalności?

Status majątkowy Polaków jest na coraz lepszym poziomie, rosną wynagrodzenia, a bezrobocie z roku na rok maleje. Jednak nasi rodacy nie są skłonni do oszczędzania, za to chętnie się zadłużają. Pożyczka musi być już nie tylko tania, ale także wygodna do zaciągnięcia. Nic dziwnego, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się pozabankowe zobowiązania ratalne dostępne przez Internet.

0


O dużej popularności rynku pozabankowego świadczą twarde dane. W maju 2019 roku firmy pożyczkowe udzieliły finansowania na kwotę 551 mln zł w formie 222,2 tys. pożyczek. Średnia wartość takiego zobowiązania wynosiła 2,4 tys. zł. Natomiast w okresie od stycznia do maja 2019 instytucje pozabankowe udzieliły 1109,9 tys. pożyczek na łączną kwotę 2,8 mld zł. W tym okresie najczęściej pożyczkodawcy udzielali zobowiązań w kwocie powyżej 5 tys. zł – stanowiły one 42% wartości wszystkich pożyczek. 39% to były zobowiązania do kwoty 1 tys. zł. 

Wzrostowa dynamika liczby zobowiązań w okresie styczeń-maj 2019 roku w porównaniu do roku poprzedniego utrzymała się przy pożyczkach poniżej 1 tys. zł – wyniosła 5,1% oraz przy pożyczkach na kwotę 5 tys. zł – 0,7%. Natomiast spadek popytu odnotowano przy pożyczkach w przedziale 1,5-2 tys. zł. Tych zobowiązań udzielono mniej o 12% w porównaniu do roku 2018.

– Polacy chętnie korzystają z różnych form pożyczania pieniędzy. Gotówkę często przeznaczają na wakacje, zakupy, remonty lub na bieżące wydatki – wyjaśnia ekspert marki Aasa Polska. 

– Jednak w ostatnich latach zmieniły się preferencje Polaków co do kanałów dostępu do oferty pożyczkowej. Nasi rodacy, a szczególnie młode pokolenie, częściej szukają wygodnych i szybkich form finansowania. To sprawia, że coraz większą popularnością cieszą się zobowiązania udzielane przez Internet proponowane przez firmy pożyczkowe. Przykładem jest chociażby pożyczka ratalna, która przypomina bankowy kredyt gotówkowy, ale jest łatwiej dostępna i bez skomplikowanych formalności – podkreśla przedstawiciel Aasa Polska. 

Szybka pożyczka na raty przez Internet

Pożyczka na raty to zobowiązanie w swojej formie spłaty podobne do kredytu bankowego i na tym właściwie podobieństwa się kończą. W ramach takiego finansowania pożyczkobiorca może pożyczyć wysoką kwotę, nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a dodatkowo może ją spłacać w dogodnych, miesięcznych ratach. Jednak szybka pożyczka na raty jest udzielana przez firmy pożyczkowe przez Internet inaczej niż kredyt, który możemy otrzymać tylko w banku.

Dzięki temu, że instytucje oferujące takie zobowiązania mają swoje serwisy internetowe, otrzymanie finansowania jest proste i szybkie. Wystarczy wejść na stronę www firmy pożyczkowej i wybrać tam kwotę pożyczki oraz liczbę rat. Następnie trzeba wypełnić krótki formularz, w którym musimy podać dane osobowe, numer telefonu oraz konta i wpisać źródło dochodu. Następnie trzeba przesłać wniosek online do pożyczkodawcy. Do wnioskowania o pożyczkę wystarczy przeważnie tylko dowód osobisty. 

Cały proces pożyczkowy trwa zwykle tylko kilkanaście minut. Pożyczkobiorca musi jeszcze potwierdzić swoją tożsamość za pomocą przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę (1 gr lub 1 zł). Informacja o otrzymaniu pożyczki jest przesyłana SMS-em lub za pomocą e-maila. Następnie gotówka jest przelewana na konto klienta. Wszystko błyskawicznie i bez zawiłych procedur. 

Kto może otrzymać pożyczkę przez Internet?

Szybka pożyczka pozabankowa to zobowiązanie, z którego może skorzystać każdy, kto jest pełnoletni i posiada dowód osobisty. Większość firm pożyczkowych udziela finansowania osobom, które ukończyły 18 lat. Jednak niektóre z nich podwyższają minimalną granicę wieku do 20-21 lat. Dodatkowo każdy wnioskujący o pożyczkę na raty musi być obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej i mieszkać na jej terytorium.

Kolejną ważną kwestią jest posiadanie regularnego dochodu. Firma pożyczkowa musi bowiem upewnić się, że klient będzie miał z czego spłacić swoje zobowiązanie. Oczywiście na rynku można znaleźć przypadki udzielania zobowiązań osobom nieposiadającym żadnego wynagrodzenia, ale to raczej wyjątki. Warto mieć świadomość, że często takie pożyczki są obciążone wyższym oprocentowaniem i kosztami, bo wiążą się z dużym ryzykiem.

Instytucje pozabankowe działające przez Internet minimalizują ilość formalności, w związku z tym często wystarczy podać we wniosku tylko wysokość dochodu i jego źródło bez dołączania zaświadczenia o zarobkach. Warto jednak wiedzieć, że coraz więcej firm pożyczkowych oferujących pożyczki online sprawdza swoich klientów w bazach dłużników i w BIK. W ten sposób z jednej strony chronią potencjalnych pożyczkobiorców przed nadmiernym zadłużaniem, a z drugiej – minimalizują swoje ryzyko i mogą zaproponować tańsze pożyczki. Tam, gdzie nie weryfikuje się tak dokładnie klienta, zwykle jest po prostu drożej. 

Rynek pozabankowych usług pożyczkowych jest bardzo zróżnicowany. W ofercie firm pożyczkowych znajdziemy krótkoterminowe chwilówki, jak również coraz popularniejsze pożyczki ratalne. Te ostatnie pozwalają pożyczyć nawet bardzo wysoką kwotę, a przy tym uniknąć skomplikowanych formalności, które czekają w bankach. Zanim jednak zdecydujemy się pożyczkę, warto zapoznać się z kosztami zobowiązania i upewnić się, że oddanie pieniędzy nie zachwieje naszym domowym budżetem. Na szczęście zobowiązanie ratalne jest dość wygodne do spłacania.

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

285 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217