HYDE PARK
Like

Jak powstaje PATEK, zegarek za pół miliona $ .

15/07/2013
964 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
Jak powstaje PATEK, zegarek za pół miliona $ .

Oj , będzie miał ministra Sławuś nieprzespane noce, jak przeczyta tą notkę. Jak nazbierać te 500 zielonych baniek by mieć najlepsze Часы w całej radzie ministrów. To byłby szpan. Szpak z zazdrości pewnie by posiwiał i zrobil się szpakowaty.

0


Kiedyś Polska takze produkowała zegarki. Pamietam reklamę: ” Zegarki marki Błonie, najszybsze na świecie

Zegarki Patek Philippe są jednymi z najbardziej pożądanych na świecie.Nie tylko dlatego że są robione ręcznie. Są one wykonane z najlepszych naświecie materiałów. Wykonanie i złożenie części zegarka zajmuje rok czasu.

Jesli chesz być właścicielem takiego cacka musisz siegnąć po „zaskórniaki”. taki dokladny do milisekundy zegarek kosztuje conajmniej 500 000 dolarów.

Nawet gdy masz takie oszczędności nie jest latwo zostać wlaścicielem. Patek Philippe produkuje tylko 50 tys. takich cacek rocznie. Słynny Szwajcarski Rolex wypuszcza na rynek 700 tys. sztuk rocznie.

Jak powstaje Patek ?

Patek Philippe to słynna Szwajcarska firma luksusuwych zegarków założona w 1851 roku. Powszechnie uważana jest za najbardziej prestiżową na świecie.

Mierzący z dokladnościa do ułamka sekundy czas zegarekPatek Philippe, kosztuje ponad 500000 $.

Zbudowanie zegraka jest niezwykle skomplikowane i zajmuje 12 miesiecy ręcznej pracy.

Patek sklada sie z 252 części, składanych ręcznie jedynie przy pomoczy przyrządów optycznych.

Całość produkcji odbywa se w fabryce. Zegarmistrz sklada jednak całość na jednym miejscu pracy. Nalezy postepować dokladnie według instrukcji i umieścić każdy element na wlaściwej pozycji. Niektore części sa tak male że praktycznie niewidoczne gołym okiem. Musza być włozone pod odpowiednim katem by pokazywac czas perfekcyjnie.

Po zlożeniu zegarek jest testowany, by mieć pewność że został wykonany perfekcyjnie.Najmniejszy błąd powoduje że urządzenie za pól miliona $ nie zadziała. Koperta zegarka wycinana jest laserem przy uzyciu komputera z niezachwiana precyzją. Nowoczesna technologia umozliwia stbdaryzację produkcji co ułatwia wykonanie. tak więc traycja miesza sie z nowoczesnością. Marka jest w ten sposób dziedziczona przez dziesięciolecia.

Posluchajcie co mówi szef firmy i popatrzcie ja to wygląda w praktyce.

Kliknij link

 

http://www.youtube.com/v/DuTjMQhOynk%26hl=en%26fs=1%26rel=0%26hl=en%26fs=1%26rel=0

Ten zegarek na filmie wymaga 701 częsci i klka lat pracy. Patek Philippe Ref. 5208P – Cal. Caliber R CH 27 PS QI.

Cena rynkowa wynosi , bagatela, 800,000 dolarów i zapewniam was że trzeba czekac w dlugiej kolejce.

 

PS. 1 maja 1839 dwóch imigrantów z Polski – Antoni Patek (biznesmen) i Franciszek Czapek (zegarmistrz) założyli firmę „Patek, Czapek & Cie” w Genewie.”  – http://pl.wikipedia.org/wiki/Patek_Philippe

 

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758