BIZNES
Like

Jak Owsiak Kurce piórka przetrzepie

10/02/2014
1129 Wyświetlenia
29 Komentarze
5 minut czytania
Jak Owsiak Kurce piórka przetrzepie

Emocjonalne wystąpienie „Jurasa”, jest takim maklakiewiczowskim ujęciem klasyka: „Nie chcę, ale muszę”.

0


Każda informacja powstaje po coś, każda adresowana jest do kogoś i czemuś ma służyć: ma zwrócić (czyjąś) uwagę, zainteresować, poinformować, przestrzec, ale może mieć inny charakter – prosić o pomoc.

Moim skromnym zdaniem wystąpienie Jurka Owsiaka niosło w sobie informację o charakterze ostrzegawczym i prośbą o pomoc kierowaną do odpowiedniego środowiska, które może wiele, a nawet wszystko.

Zakładam, że po tym akcie desperacji – tak odbieram teatrum Owsiaka – ci, którzy mogą dużo (Towarzycho) uczynią wszystko, aby zmienić bieg toczącej się sprawy (prywatny akt oskarżenia Owsiaka przeciwko blogerowi MatkaKurka) przed sądem rejonowym w Złotoryi pouczą kogo trzeba.
Jak znam życie i jeśli się nie mylę, to na następnej rozprawie sąd uzna się za niewłaściwy rzeczowo i sprawa zostanie przeniesiona do właściwego sądu okręgowego. Wtedy proces rozpocznie się na nowo, sąd zaproponuje stronom zawarcie ugody i – zakładając, że strony nie dojdą do porozumienia – uniemożliwi brania udziału w sprawie osobom postronnym w tym mediom. Aby uznać swą niewłaściwość – mimo tego, że na początku sąd nie uznał wniosku oskarżyciela o przeniesienie sprawy do sądu w Warszawie – sąd znajdzie co najmniej dwa powody, ale to już decyzja sądu, który z nich uzna za bardziej stosowny.

Załóżmy, że MatkaKurka jest w posiadaniu jakiego dowodu, którym mógłby „uszczypnąć” Owsiaka, przyjmijmy na chwilę, że „MK” działa w czyimś interesie, że „reprezentuje” jakąś siłę, to i tak w tej sprawie jest przegrany. Dlaczego?

Powód jest prosty – nie wykazał żadnego interesu. Jako bloger nie działa w interesie publicznym; gdyby był w posiadaniu dowodu/dowodów, to miałby obowiązek złożyć stosowne zawiadomienie do właściwych organów, ale i wtedy nie byłby stroną.
Gdyby zaś działał jako dziennikarz – nie wiem, czy posiada legitymację prasową, czy jest zatrudniony w tym charakterze, ale nie wydaje mi się – to miałby obowiązek informację, którą powiela sprawdzić co najmniej u dwu źródeł. Czy tak uczynił?
Z tego co przeciekło do prasy czytamy, że jest autorem trzech spornych wpisów, które założył na swoim portalu, a ich jedynym źródłem były informacje zamieszczone w Internecie. No i dupa, panie Piotrze, nawet powiedziałbym, że dupa blada.

Jeden prawomocny wyrok za „dwóch ruskich cweli” Piotr W. – „MatkaKurka” (strasznie idiotyczny Nick) już ma; to, co opublikował w pełni trafia pod brzmienie art. 212 kk.

Zatem, idąc tym tropem, gdybym miał obstawiać, to postawiłbym 10:1 na Owsiaka, którego osobiście nie lubię i uważam, że swoim zachowaniem nie raz ujawnił się bardziej jako pajac niż prezes, czy choćby człowiek dojrzały, ale mój osobisty pogląd nie ma nic do rzeczy, a fakty pozostają faktami i nawet gdyby przyjąć, że stają się coraz mniej korzystne dla Owsiaka, tym gorzej dla faktów. Taką, niestety, mamy „pogodę”.

Można bawić się słowem, można prowokować, a nawet bulwersować zakładając, że podawana treść ma podnieść tzw. kliklalność i przynieść wymierne korzyści. Ale słowa mają swój ciężar gatunkowy, zawarta w nich treść – nawet ta powtarzana za ogółem – może spowodować skutki takie jak te wyżej. Przyjmując, że „Towarzycho” nieustająco trwa zawsze do końca, to koniec tej farsy nie może być inny jak wynik, który obstawiłem na korzyść Jurasa.

Przyznaję, jestem zaskoczony obecnym stanem prowadzenia sprawy – w Internecie jest dostępny materiał ze sprawy: Owsiak kontra „MatkaKurka”, a sprawy z prywatnego aktu oskarżenia w trybie art. 212 kk. są prowadzone w trybie niejawnym – ich ujawnienie, choćby w części, podlega rygorowi kodeksu karnego.

I to by było na tyle.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Wiktor Smol

Copyright © 2011-2014 Wiktor Smol

369 publikacje
3 komentarze
 

 1. Wizja czarna niekonieczna. Wystarczy bowiem, że arogancja była zbyt wielka a ostrożność zbyt mała i trafi się sędzia uczciwy. To wszystko możliwe jednak, zapewniam.

  0
 2. Avatar gas

  Oglądając na YT materiał z rozprawy, było kilka fajnych momentów np. jak Owsiak zaczął zmieniać kolory kiedy mu sędzia nakazał dostarczenie dokumentów, niestety też mam konkluzję że Piotr nie poradzi sobie z dostarczonymi dokumentami, dała mi dużo do myślenia jego prośba o książkę przychodów i rozchodów …. i mecenas słusznie zauważył że Piotr nie ma pojęcia o co prosi odkryło to pokazało jego wręcz fundamentalny brak wiedzy. A on przecież dostanie wydruk z księgi handlowej czyli zapisy na kontach, a wbrew temu co on myśli wcale nie jest to takie proste …. zapisy prawdopodobnie prowadzone przez niezłego księgowego który będzie chciał ukryć niektóre sprawy. To nie będzie bułka z masłem …

  To tak jak by dostał kody źródłowe, i na tej podstawie powiedział jak działa program. Poza tym jego wnioski będą prawdopodobnie obarczone podstawowym brakiem nomenklatury księgowej, i … obawiam się że przez to może głównego celu nie uzyskać, czyli pokazania struktury przepływów kasy i ewentualne mechanizmy nim rządzące. Po prostu zabraknie mu słownictwa i wiedzy na opisanie tych mechanizmów. I tutaj w mojej ocenie nie wystarczy nawet biegła księgowa, a potrzebny byłby ktoś z sporą wiedzą analityczną do czytania ksiąg …

  0
  • Ewa Ewa

   WOŚP – księgi handlowe, czyli pełna księgowość.

   Melon jako społka z o.o. też księgi handlowe

   Natomiast Mrówka Cała jest jednosoobową działalnością gospodarczą na wpisie do ewidencji gospodarczej i prowadzi księgę przychodów i rozchodów.

   0
   • Avatar gas

    Nawet biorąc pod uwagę że jest tam pełna księgowość i to jakoś szablonowa ( setki na kasę, a dwusetki na banki ) to przy kilku kontach bankowych, walutach, odsetkach, udziałach i np prowadzeniu kasy np poprzez wprowadzanie tylko raportów dziennych, można to naprawdę nieźle zakręcić. Bez dobrego narzędzia analitycznego, to może być szukanie szpilki w stogu siana. Także sam Piotr od strony technicznej nie ułatwił sobie zadania prosząc o zapisy w formie excela … tam jest fizyczne ograniczenie do ilości rekordów ( a tych będzie prawdopodobnie cała masa ) 16 bitow, a 2^16 =
    max 65636 rzędów, to zdecydowanie za mało aby pracować nad jakąś nawet niedużą bazą danych. Co jeszcze raz pokazuje … że trąci to amatorką, i prawdopodobnie wbrew zapowiedziom nic z tego nie będzie …

    Jeśli “Mrówka” to działalność na KPiR … to nie sposób przeprowadzić audytu dotyczącego przepływu gotówki bo po prostu nie muszą tego prowadzić, może coś uda wyprowadzić z ksiąg WOŚP, i ZM. Ale ja już widzę dziurę przez którą mogą jeśli by chcieli … przewalić praktycznie każdą ilość gotówki i wyjaśnienie tego mechanizmu może być naprawdę trudne.

    kibicuję Piotrowi ale od strony technicznej ja to naprawdę słabo widzę ….

    0
    • Ewa Ewa

     Jak zrozumiałam Kurce chodzi głównie o to, by zdezagregować tę pozycję

     “Wydatki na działalność propagatorską, informacyjną i pożytku publicznego” –

     7 898 950,39 zł i zobaczyć jaki jest tu udział faktur z Melona, ew. Mrówki.

     0
     • Avatar gas

      no właśnie w mojej ocenie to dość błędne założenie, że rozliczenia są tylko na podstawie faktur, bo kasa z WOŚP/ZM może przepływać do “lepkich rączek” co najmniej w kilku kanałach: posiedzenia zarządu, umowy zlecenia na słupów, dywidendy, czy np.umowne odsetki od zaciągniętych zobowiązań, praw autorskich, patentów, znaków towarowych itp itd … takich “patentów” na wyciąganie kasy jest cała masa. Poza tym dość ciężko jest podważyć zasadność faktur mając tylko zapisy księgowe … tam będą w zasadzie tylko końcowe kwoty nie opisujące co było na fakturze. Nawet odbiorów nie będzie i trzeba będzie zestawić analitykę (lub analityki jeśli to jest rozbudowane) z kontrahentem

      Znając mentalność byłego cenzora, to szukając głęboko jestem prawie pewien że coś można by było znaleźć, a co dalej idzie to można wtedy zgłosić do prokuratury “działanie na szkodę spółki” I TEGO PEWNIE SIĘ ON BOI NAJBARDZIEJ.

      I Piotr powinien przejść do ataku :-), z jednej strony pokazać publicznie że po przeciwnej stronie sali sądowej jest krętacz i oszust, a z drugiej strony przeanalizować zapisu i poszukać ( ja jestem prawie pewien że coś takiego jest ) “wycieków kasy” … i przekazać sprawę do prokuratury i wtedy to było by ukoronowanie całej sprawy, na co ja osobiście liczę.

      0
 3. Avatar Max Otto von Stirlitz

  Komentarze z Lochu24 szaletu igora Jelenia janke blogera Salomon24
  :
  “.
  Owsiak to cham i tupeciarz, możliwe że uwierzył, że stoi ponad prawem i zepsuł doskonałą maszynkę do robienia kasy. Może nawet zepsuł ją już dawno, na to może wskazywać porzucenie projektu przez wielu jego współautorów, przede wszystkim przez Chełstowskiego. Walter Chełstowski nigdy nie pozwoliłby sobie na udział w jakimś jawnym przewale. Innym dezerterem z pokłądu WOŚP jest Jan Pospieszalski, kiedy on zacznie mówić, będę wiedział, że już po Owsiaku.

  ***
  .
  Jak się zamknie tę orkiestrę z dnia na dzień, też nic sie nie stanie. Same zyski dla Systemu. Zostawienie tych dzieciaków, co latały z puszką na mrozie, zrobienie z nich frajerów i zostawienie z ręką w gównie też się opłaci. Jak napisałem pod poprzednią notką, pokazanie masom, jak mało od nich zależy, zawsze się przyda.
  .
  ***

  Nikt Owsiaka nie będzie żałował, ani z niczego się tłumaczył. On jest takim typem, że jak coś idzie nie po jego myśli, to natychmiast wychodzi z niego cham i nieobliczalny histeryk.
  On wszystkie trudności załatwia metodą crying baby w wersji hard, z oskarżaniem rodzica o pedofilię. Przez te lata narobił sobie mnóstwo wrogów w wielu środowiskach, którzy czekają tylko, aż będzie na glebie, żeby go w tej pozycji kopać, aż przestanie się ruszać.
  Wszyscy zgodnie go skopią, a władza powie: “Jaką mamy Sprawiedliwość, Prawo i Niezawisłe Sądy”

  0
 4. Avatar Max Otto von Stirlitz

  Plany na WOSP znałem, bo byłem w tej branży, kilka miesięcy przed jej powstaniem. Założenie było od początku takie, że zebrane środki idą na to, co zadeklarowano, a biznes robi się na całej reszcie, bez kosztów, bo te biorą na siebie sponsorzy.
  Impakt przedsięwzięcia był znaczny, bo wspólnik Jurasa był szychą w TVP, a sam Juras na krzyk załatwiał wszystkie sprawy z dostarczycielami “kontentu”, czyli zespołami.
  Z tego był znany.
  Zespoły oczywiście nigdy nie grały za darmo, przynajmniej nie wszystkie, choć oficjalna wersja była inna.
  Dziś stał się instytucją, jeśli nie imperium i nie zdziwiłbym się, gdyby się sam zaplątał w tym, co legalnie może robić, a co po uważaniu.
  WOSP od początku był przedsięwzięciem biznesowym.
  .
  SALOMON24
  .
  5.02.2014 godz 21:07

  0
 5. Avatar Max Otto von Stirlitz

  Dobry ksiegowy to martwy ksiegowy.
  😎
  w Pomrocznej jasnej biegly zaprzysiezony nie bedzie glupi na tyle , by wypasc na zawsze z elity pienieznej srodowiska , zeznajac przeciwko pryncypalowi.
  Stowarzyszenie bieglych ksiegowych to jak prokuratura finansowa. Waska, dobrze siebie znajaca grupa , zamknieta dla wolnych leszczy.
  Money dla zawodowego ksiegowego jest niemale wiec nikt normalny nie bedzie ryzykowal..
  chyba ,ze ma zlecenie do wykonania.
  Owsika nie utopia, handel dragami chroni nieutylizowanego smiecia , a jurek_kurwaOwsik jest w nim umoczony po uszy w rözowych okularach.
  .
  Max Otto von Stirlitz.

  0
  • Avatar gas

   Nawet biorąc pod uwagę że jest tam pełna księgowość i to jakoś szablonowa ( setki na kasę, a dwusetki na banki ) to przy kilku kontach bankowych, walutach, odsetkach, udziałach i np prowadzeniu kasy np poprzez wprowadzanie tylko raportów dziennych, można to naprawdę nieźle zakręcić. Bez dobrego narzędzia analitycznego, to może być szukanie szpilki w stogu siana. Także sam Piotr od strony technicznej nie ułatwił sobie zadania prosząc o zapisy w formie excela … tam jest fizyczne ograniczenie do ilości rekordów ( a tych będzie prawdopodobnie cała masa ) 16 bitow, a 2^16 =
   max 65636 rzędów, to zdecydowanie za mało aby pracować nad jakąś nawet niedużą bazą danych. Co jeszcze raz pokazuje … że trąci to amatorką, i prawdopodobnie wbrew zapowiedziom nic z tego nie będzie …

   Jeśli “Mrówka” to działalność na KPiR … to nie sposób przeprowadzić audytu dotyczącego przepływu gotówki bo po prostu nie muszą tego prowadzić, może coś uda wyprowadzić z ksiąg WOŚP, i ZM. Ale ja już widzę dziurę przez którą mogą jeśli by chcieli … przewalić praktycznie każdą ilość gotówki i wyjaśnienie tego mechanizmu może być naprawdę trudne.

   kibicuję Piotrowi ale od strony technicznej ja to naprawdę słabo widzę ….

   0
   • Avatar gas

    Max stary capie, ta odpowiedź oczywiście nie była do Ciebie … bo Twój “pomroczny” umysł takich subtelności i tak nie wychwyci. A Twoje teorie spiskowe, o “Stowarzyszeniu bieglych ksiegowych” wydrukuj i wsadź sobie w buty może poczujesz się wyższy.

    0
 6. Avatar Max Otto von Stirlitz

  Herrn gas
  .
  Bingo ! by dr Jerzyk Sowiniec , pozyteczny idiota na uslugach Systemu
  😎
  Nie chodzisz w mojej wadze myslicielu gas..
  .
  Max Otto von Stirlitz

  0
  • Avatar gas

   Max stary capie, daj sobie na looz z insynuacjami o handlu dragami, spisku księgowych, i różowych okularach Owsiaka tym się tylko ośmieszasz. A tak w ogóle to dam ci radę ogólną… daj sobie całkowicie na wstrzymanie z pisaniem gdziekolwiek bo z myśleniem w “Twojej wadze” to możesz tylko coś wysmarować w toalecie po ścianach, a i wtedy sądzę że z polskimi literami będziesz miał problem ….

   0
   • Avatar Max Otto von Stirlitz

    Herrn gas
    .
    specjalnie dla ciebie receptura Babci
    .
    Skladniki
    :
    —- 1.5 litra oleju rzepakowego z kolejnego tloczenia .
    —-lejek plastikowy lub metalowy.
    —-korek z drzewa korkowego, okragly.
    —-swider reczny z wiertlem widlowym do drewna.
    —-mlotek gumowy z drzewa kauczukowego, z raczka metalowa.
    .
    Sposöb uzycia
    .
    —–Przylöz do swojego pustego czerepu swider reczny z wiertlem widlowym do drewna.
    —–Wywierc dziure.
    ——Wyjmij wiertlo i odlöz swider.
    —— Wlöz lejek plastikowy lub metalowy.
    ——-Wlej 1.5 litra oleju rzepakowego z kolejnego tloczenia.
    ——-Wyjmij lejek .
    ——Wlöz w dziure korek z drzewa korkowego, okragly.
    ——-Zabij korek mlotkiem z drzewa kauczukowego, z raczka metalowa.
    .
    Max Otto von Stirlitz.

    0
    • Avatar gas

     Max stary capie, twoja babcia musiała być w niezłej desperacji że takie drastyczne kuracje na Tobie stosowała … po kuracji zauważyłeś poprawę ?

     0
     • Avatar Max Otto von Stirlitz

      Herrn gas
      .
      Jawohl ! by dr jerzyk sowiniec etc.etc.

      Max Otto von Stirlitz.

      0
 7. Avatar Art

  A mnie zbanowali na tzw .niezależnej.Nie lubię Orzeła i całego izraelskiego “klubu Ronina” i to wystarczyło.Cały w rozpaczy,przepraszam,że nie na temat.

  0
 8. Avatar Stefan Rogut

  Od wersji 2007 Excel ma 1 048 576 wierszy i 16 384 kolumn.
  To powinno wystarczyć. Poza tym jest Acces – tu chyba lepszy.

  0
  • Avatar gas

   Owsiak na rozprawie wspominał coś o kilku busach dokumentów, nawet 1 mln wierszy do zapisów nawet niezbyt dużej księgi handlowej to wcale nie jest dużo. Dekret faktury zakupowej to 10 – 15 wierszy, a w fundacji może to być jeszcze bardziej zagmatwane ….

   0
 9. Avatar Kazon

  Jeszcze sie niektorzy moga zdziwic bo co prawda kurka ksiegowym moze nie jest ale to nie znaczy ze nie znajdzie chetnego ksiegowego do pomocy.Polecam tez obejrzec nagranie z przebiegu rozprawy (dostepne w necie )to zobaczycie zachowanie Owsiaka.Natomiast cala rozprawa jest rozprawa karna wiec ciezar dostarczenia dowodu leży po stronie Owsiaka.Na koniec jeszcze napisze ze odbywa sie w malej miejscowosci a nie w Warszawie wiec szansa na uczciwego sedziego wieksza :).

  Oj bedzie sie dzialo hehe

  0
 10. Pytanie o rudymenta – panie Owsiak, czy pan wie, co mówi? Czy pana zachowanie gwarantuje, że pieniądze zebrane przez WOŚP rzeczywiście są bezpieczne?

  Nie zajmowałbym się Jerzym Owsiakiem oraz sporem sądowym, który toczy się pomiędzy nim a blogerem MatkaKurka gdyby nie fakt, że w ostatnim wystąpieniu p. Owsiaka na videoblogu Pan Owsiak powiedział, że jeśli pewien poseł mówi, że „WOŚP rozdziela pieniądze kolesiom” to dlatego w Niemczech i na całym świecie używa się sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”. I dlatego zwróciłem uwagę na tę wypowiedź z racji zajmowania się tym problemem. To co Pan owsiak powiedział jest oczywista bzdurą, ale mniejsza o to.

  Obok tego Pan Owsiak był łaskaw użyć sformułowania „zapach komór gazowych z Auschwitz” odnośnie krytyki swojej osoby i sposobów działania jego Fundacji.

  Innymi słowy Pan Owsiak uważa, że żądanie transparentności z jego strony porównuje on do ludobójczych praktyk nazistowskich Niemiec.

  Cokolwiek można powiedzieć o dotychczasowej działalności Pana Owsiaka, można mieć do niego takie czy inne zastrzeżenia, można go też kochać i być fanatycznym zwolennikiem – ale tego rodzaju porównanie, razem ze „słowami, które padały w Katyniu” – bo takich słów użył też Pan Owsiak – to wszystko zmusza do zastanowienia się nad tym w jakim miejscu znalazł się Pan Owsiak. Mówiąc zupełnie wprost – należy zadać pytanie o stan umysłu Pana Owsiaka. Jest to pytanie ważne ze względu na pozycję społeczną jaką Pan Owsiak zyskał.

  Porównanie użyte przez Pana Owsiaka jest czymś zupełnie niesłychanym. Niesłychanym nie tylko ze względu na całkowitą nieadekwatność porównania, ale także ze względu na to, że użycie tych znaczeń w tym konkretnym kontekście jest obelgą i zniewagą dla ofiar sowieckiego i niemieckiego ludobójstwa. Być może pewnym usprawiedliwieniem będzie tu stan wzmożenia emocjonalnego i histerii, który można było dostrzec na publikowanych w Internecie filmach.

  Jednakże jeśli Pan Owsiak użył tego sformułowania to znaczy że zupełnie nie rozumie swoich słów i ich kontekstu. A skoro tego nie rozumie – to znaczy że nie jest osadzony w kodzie kulturowym narodu w którym działa. Użycie słów o Auschwitz, o Katyniu, porównanie do tych strasznych wydarzeń całkiem zwyczajnej procedury jest niczym innym jak bezczelnością rozwydrzonego pieszczocha medialnego, przyzwyczajonego do bezkrytycznego przyjmowania wszystkiego co powie. Lecz jest jeszcze coś więcej – porównywanie swojej sytuacji do ofiar Auschwitz oprócz rozwydrzenia wskazuje także na brak hamulców w eskalacji oskarżeń przeciwko swoim przeciwnikom. Ten brak hamulców, który zobaczyliśmy w tej sprawie, jest wytłumaczeniem pozostałych zachowań Pana Owsiaka – grożenie „dawaniem z baśki” źle mówiącym o Wałęsie, groźby wobec posła Macierewicza itd. Wszystko to wskazuje na co najmniej rozdźwięk pomiędzy głoszonymi publicznie zasadami, a rzeczywistymi „wartościami” wyznawanymi przez Pana Owsiaka – a jakie one są możemy się domyślić na podstawie opisanego powyżej wydarzenia – porównania krytyki do „zapachu komór gazowych Auschwitz”.

  Powstaje zatem pytanie – czy osoba publiczna, która chce być poza kontrolą społeczną, używająca wspomnianych oburzających porównań – czy ta osoba może dalej spełniać swoje funkcje? Czy może kierować fundacją, która zbiera miliony złotych podczas zbiórek publicznych? Idąc dalej – czy zachowanie Pana Owsiaka gwarantuje, że pieniądze zebrane przez WOŚP rzeczywiście są bezpieczne?
  Szczurbiurowy – Maciej Świrski

  0
  • Doskonała ocena osoby Owsiaka. Warto przypomnieć napad Owsiaka w Żarach na małżeństwo sprzedające okulary na stacji benzynowej przypomnijmy wyrok sadowy. Na terenie festiwalu Woodstock nie można nic sprzedawać bez pozwolenia. Pewne małżeństwo rozstawiło więc niewielki kramik POZA terenem festiwalu jednak tuż przy otaczającym go ogrodzeniu, czyli sprytnie ale legalnie. Owsiak wożący się po Woodstocku Range Roverem zobaczył ten kramik i wpadł we wściekłość. Wyskoczył z samochodu i kilkoma mocnymi kopami wywrócił straganik a małżeństwo potraktował wraz ze swymi sterydowymi karkami z baski. Gdzie jest wyrok i jaki? ( no i czy J.O miał prawo bawić się w szeryfa ?) pytam. Sprawa odbywała się w sądzie w Żarach.

   0
  • Avatar Jacek

   sensowne uwagi ..niestety ilość zaburzeń psychicznych jest coraz większa

   0
 11. ” … półtora miesiąca spędził w jednym z największych polskich szpitali psychiatrycznych w Choroszczy, symulując chorobę psychiczną. Skutecznie, ponieważ został zwolniony ze służby, ale tylko na rok. To spowodowało, że z pacjenta, który przez ten rok miał się w Warszawie leczyć, stał się psychoterapeutą.” http://naszeblogi.pl/44159-matka-kurka-zakreca-wieczko-z-prezesem-w-sloiku

  0
 12. Avatar Max Otto von Stirlitz

  Herrn Krzywousty z harakterem
  😎
  Nawröciles sie na jasna strone Mocy ?
  .
  Max Otto von Stirlitz.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816