Globalnie i Lokalnie
Like

Jak na świecie zachęcają do “robienia dzieci”?

21/04/2014
730 Wyświetlenia
3 Komentarze
4 minut czytania
Jak na świecie zachęcają do “robienia dzieci”?

Ponad połowa krajów świata dostrzega narastającą demograficzną katastrofę. Aby zapobiec nieszczęściu stosuje się dla potencjalnych rodziców różne przynęty. Czym mamią w Polsce wiecie. Popatrzcie jak to robią gdzie indziej.

0


 

Prawie połowa świata stoi przed tym samym problemem demograficznym : w starzejących się społeczeństwach nie rodzi się na bieżąco tyle dzieci ile potrzeba. W rezultacie w kraje te starają się podejmować wszelkiego rodzaju środków sklaniające obywateli do prokreacji. Japonia przenacza na  wydatki które mogą zainspirować pary do aktywności “produkcyjnej” około 3 miliardów ¥ (czyli 29,3 mln $) rocznie. Agresywnie kampanie prowadzone w Danii i Singapurze przypominają obywatelom pary, że mają oni do spełnienia obywatelskie obowiązki i wewnątrz jak i poza sypialnią.

To duńska reklama w ramach kampanii : Zrób to dla Danii”  przygotowana przez  Duńskie biuro podróży, zachęca pary, aby pojechać na wakacje. Wakacjusze otrzymują szansę na wygranie  dostaw produktów dla niemowląt i bezpłatne przez okres trzech lat jeśli  mogą udowodnić, że ciąża jest wynikiem pobytu  na “przyjaznych wakacjach” które.

W wielu krajach najlepszym afrodyzjakiem mają być bardzoj praktyczne środki: wyprawka dziecięca, pieniądze, samochody lub lodówki. Oczywiście ekspertów wciąż spierają się jak rządy mogą skutecznie podnieść ilość urodzeń i poprzez jakie bodźce i zachęty. Podczas gdy środki te same w sobie nie mogą być antydotum na demograficzną katastrofę w  starzejących się krajach, mogą jednak przyczynić się do tworzenia przyjaznej dla rodziny atmosfery w społeczeństwie.

Wyprawki dla dzieci.

Finlandia  w zestawie pakietu macierzyńskiego podarowuje  różnego rodzaju ubrania na każde warunki pogodowe, piżamy i książki do rodzin noworodków a nawet pieniądze -140 €. Singapur ogłosił właśnie, że każde dziecko urodzone w roku 2015 będzie mały mialo worek prezentów, który obejmuje: chustę do noszenia dzieci, torby na pieluchy, itp – ludzie sami nadal głosoują nad  zawartością tego co chcą w workach. (Rząd Singapuru mówi, że oferuje prezenty w związku z rocznicą 25 lat ustanowienia Singapur, niekoniecznie w celu zwiększenie liczby urodzeń. ale rząd nigdy ,nigdzie prawdy nie powie).

Powyżej, zestaw jaki słuzby socjalne Finlandii oferują nowym matkom.

W 2007 roku władze rosyjskie ustanowiły w kraju 12 września – Narodowym Dniem Poczęcia oferowując kobietom które urodziły dziewięć miesięcy później ( w okresie 9 miesięcy od tego Święta Narodowego) , szansę na wygranie SUV, lodówki lub środków pieniężnych. Rosja dzisaj nadal posiada wysoki wskaźnik śmiertelności i jej populacja prawdopodobnie będzie zmniejszać się w ciągu najbliższych kilku lat,  mimo iż wskaźnik dzietności już stale rośnie.

Najbardziej tradycyjne środki zachęcają do urodzeń przez tzw ” dziecięce nagrody” stypendia, ulgi podatkowe i inne zachęty finansowe dla rodzin majacych noworodka,. Stosują je w większości kraje które stoją w obliczu grożby starzejącego się społeczeństwa. W Francji daje się  stypendia, rozbudowuje opcje opieki nad dziećmi i stosuje innych mozliwe środki polityczne obliczone na to aby doprowadzić do zwiększenia liczby urodzeń w kraju. Francja zamierza uzyskać najwyższy w  Europie wskaźnik urodzeń. Rodziny z trójką lub więcej dzieci we Francji otrzymuja zniżki na rózne rzeczy, począwszy od pociągu czy bilety bilety do kina.

Jak oceniacie obietnice ( które zapewne obietnicami pozostaną) jakimi pod fałszywym pozorem troski o rozwój rodziny karmi Polakow Rząd i opozycja?

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758