ONA I ON
Like

Jak malować ściany?

16/06/2015
733 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Jak malować ściany? Malowanie wydaje się proste i takie jest i będzie, oczywiście jeśli pamiętamy o kilku zasad, do których powinniśmy się stosować. Aby nie być pustosłownym za chwilę je opisze i mam nadzieję, że zapadną Wam w pamięci.   Przygotowujemy farbę   Zacznijmy od mieszania farby. Najłatwiej przeprowadzić je w dużym opakowaniu używając wiertarki ze specjalną końcówką do mieszania, jeśli natomiast mamy małą puszkę wystarczy tylko kilka razy wstrząsnąć i jest ona przyzwoicie wymieszana. Kolejnym krokiem jest porcjowanie farby łatwo to zrobić wylewając na tackę malarską lub do wiadra tylko taką część farby, która będzie wymalowana w ciągu jednej-dwóch godzin. Ważne by resztę farby, której w danym momencie nie używamy zamknąć, aby nie wypchnęła. Niekiedy otwierając farbę, widzimy kożuch, […]

0


Jak malować ściany?

Malowanie wydaje się proste i takie jest i będzie, oczywiście jeśli pamiętamy o kilku zasad, do których powinniśmy się stosować. Aby nie być pustosłownym za chwilę je opisze i mam nadzieję, że zapadną Wam w pamięci.

 

Przygotowujemy farbę

 

Zacznijmy od mieszania farby. Najłatwiej przeprowadzić je w dużym opakowaniu używając wiertarki ze specjalną końcówką do mieszania, jeśli natomiast mamy małą puszkę wystarczy tylko kilka razy wstrząsnąć i jest ona przyzwoicie wymieszana. Kolejnym krokiem jest porcjowanie farby łatwo to zrobić wylewając na tackę malarską lub do wiadra tylko taką część farby, która będzie wymalowana w ciągu jednej-dwóch godzin. Ważne by resztę farby, której w danym momencie nie używamy zamknąć, aby nie wypchnęła. Niekiedy otwierając farbę, widzimy kożuch, nie oznacza to, że farba jest zepsuta i nadaje się do wyrzucenia. Po prostu usuńmy go i malujmy. Kiedy mamy już przygotowaną farbę możemy iść dalej.

 

Malowanie

 

Najpierw naklejmy na wszystkie kontakty, listwy, gniazdka taśmę by ich niepotrzebnie nie brudzić. Przechodząc do samego to zacznijmy je od sufitu, chyba, że w ogóle nie zamierzamy go malować, to rozpocznijmy od narożników ścian, najłatwiej robi się to okrągłym wałkiem, następnie wałkiem lub pędzlem ławkowcem rozsmarowujemy farbę na ścianach, wykonując na przemian pionowe, poziome i skośne pociągnięcia. Najlepiej nałożyć kilka warstw farby z tymże przed nałożeniem kolejnej poprzednia musi całkowicie wyschnąć.

 

Mam nadzieję, że te kilka podstawowych zasad pomoże Wam przy malowaniu i odświeżeniu koloru swojego pokoju, dzięki czemu będzie on wyglądać jeszcze piękniej.

Zobacz więcej

0

vladri

10 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758