Komentarze dnia
Like

Jak ludowcy ziemię obcym dają, a premier tego nie widzi

27/02/2014
564 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
Jak ludowcy ziemię obcym dają, a premier tego nie widzi

Słuchając dziś audycji Kuby Strzyczkowskiego w radiowej „trójce” pochylającemu się nad problemem rozprzedawania polskiej ziemi obcokrajowcom z obejściem prawa, naszły mnie takie myśli, że za tym przestępczym procederem stoi obecna koalicja PO-PSL z władzami partii, ministrami i premierem na czele.

0


 

Wszyscy wiedzą, że istniejący proceder sprzedawania polskiej ziemi „słupom” ma się coraz lepiej i kwitnie od ponad czterech lat i od czterech lat protestują przeciw temu polscy rolnicy nie mający najmniejszych szans w zderzeniu z obcym kapitałem wpompowywanym w wykup najlepszych kęsów ornej ziemi zwłaszcza w województwie zachodnio pomorskim i kujawsko pomorskim.  Przykładów jest tak wiele, że skóra na grzbiecie cierpnie; są tak dobitne i jaskrawe, że tylko temida ich nie widzi – wszak ślepa owa mańka!

Ot chłopina od wielu lat będący na zasiłku, a na co dzień, jeśli akurat nie jest uwalony jak stary zmurszały pień na leśnej skarpie, jeździ starym zdezelowanym rowerem – i na nim pewnego dnia podjeżdża pod agencję nieruchomości rolnej i staje do przetargu, kupuje najlepszy kawał czarnoziemu i płaci gotówką 50 tysiów od jednego ha; wyciąga 9 dużych baniek na stół i po sprawie. Licznie starającym się o ten kawał ziemi rolnikom kopara opada i milkną pobledli ze zdziwienia, niemocy i złości. Szlag ich trafia, na takie dictum.

Interweniują w ministerstwie rolnictwa, a nawet u samego premiera. Sawicki udaje głupka i twierdzi, że wszystko jest zgodne z prawem. Premier, ponad dwa lata temu coś tam zarządził, ale pieprzy to wszystko i jeździ w Alpy, aby tam poszusować i wpaść do banku by sprawdzić ile kasiory wpadło za rozszabrowaną polską ziemię.

Uważam, że w tej sprawie, podobnie jak w sprawie „Amber Gold” winnym jest nie kto inny jak premier i jego ministrowie. Jeśli premier udaje, że nie ma tematu, to są tylko dwie opcje i żadnej nie należy wykluczyć:
Jego kampanię opłacili Niemcy – o czym wielokrotnie pisały rozmaite media internetowe – i teraz spłaca swój dług.
Został postawiony przed faktem dokonanym przez skorumpowanych ludowców  kohorty: Pawlaka, Sawickiego, Piechocińskiego, którzy „robią swoje” i straszą ewentualnym rozwaleniem koalicji i przyspieszonymi wyborami. A tego przecież miłościwie grający durnia premier by nie chciał.

Źle to wygląda i jeszcze gorzej wróży na przyszłość, i jeśli (oby lepiej nie) kiedyś i u nas dojdzie do sytuacji, że „ciemny lud” się wkurwi i zechce wymienić tych, co nakradli już dość przez ostatnich sześć lat, to nie wiem kto ludowców ochroni i kto premierowi udzieli schronienia i gdzie? Piekło, to mało…

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Wiktor Smol

Copyright © 2011-2014 Wiktor Smol

369 publikacje
3 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758