Globalnie i Lokalnie
Like

Jak Islam traktuje kobiety?

20/04/2016
1556 Wyświetlenia
0 Komentarze
9 minut czytania
Jak Islam traktuje kobiety?

Prorok powiedział: „ Czyż świadectwo złożone przez kobietę nie jest wartę połowy świadectwa złożonego przez mężczyznę? ”, kobieta odpowiedziała „Tak”, On powiedział „ To jest ze względu na deficyt kobiecego umysłu” – Sahih al- Bukhari 2658 (http://sunnah.com/bukhari/52/22 )
Powyższym cytatem zaczniemy naszą historię. Zobaczmy, jaki jest stosunek Islamu do kobiet.

0


bicie kobiet
Mahomet, będąc prorokiem jest wzorem do naśladowania dla wszystkich muzułmanów. Więc każdy wyznawca Allaha powinien być jego naśladowcą i stosować się do nauk płynących z jego ust.
Czy kobiety według Islamu mają takie same prawa, co mężczyźni? Odpowiedź nasuwa się sama. Sam Mahomet w cytacie, który czytaliśmy, wyraźnie powiedział:, że świadectwa składane przez kobiety nie są wiarygodne, ponieważ kobiety po prostu są głupie. Skoro prorok stwierdził, że kobieta jest z natury głupia, to nie może z tego powodu podejmować ważnych decyzji.
„ … Żądajcie świadectwa dwóch świadków spośród waszych mężczyzn! A jeśli nie będzie dwóch mężczyzn, to jeden mężczyzna i dwie kobiety mogą być świadkami, na których się zgodzicie; jeśli jedna z nich zbłądzi, to druga będzie mogła ją napomnieć. A świadkowie niech nie odmawiają, kiedy są wzywani!…”  Koran 2:282 (http://quran.com/2/282 )
Według Mahometa wszystkie kobiety mają również deficyt moralny, dlatego większość osób, które trafią do piekła, będzie właśnie kobietami. Zobaczmy sami, co prorok mówi w kolejnym hadisie.
„Pokazano mi piekło i nigdy nie widziałem czegoś bardziej przerażającą niż to. I widziałem, że większość jej mieszkańców stanowią kobiety. “  Sahib al – Bukhari 1052
Dalej w zbiorze Sahih Muslim 142 prorok wyjaśnia, dlaczego tak jest: „ O kobiety, powinniście złożyć jałmużnę i prosić wiele o przebaczenie, ponieważ widziałem dużą ilość kobiet pośród przebywających w piekle.” Pewna mądra kobieta z pośród nich powiedziała:,  „ Dlaczego tak jest, wysłanniku Allaha, że my kobiety jesteśmy w dużej ilości w piekle?” Prorok powiedział:  „ Za dużo przeklinacie i jesteście niewdzięczne wobec swoich mężów. Nie widziałem nikogo, kto miałby braki zdrowego rozsądku i byłby ułomny w religii ( jednocześnie ) okradając mędrców z ich mądrości poza wami.”  Sahih Muslim 142(http://sunnah.com/muslim/1/147 )
Ponieważ intelektualnie i moralnie ( według Islamu ) kobiety są podrzędne wobec mężczyzn, więc należy im się od czasu do czasu nieco dyscypliny. Zobaczmy, co Koran mówi bogobojnym muzułmanom, jak powinni dyscyplinować muzułmanki.
„Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!”  Koran 4:34 (http://quran.com/4/34 )
Jak widzieliśmy powyżej, Koran mówi, że to mężczyźni są odpowiedzialni za kobiety, ponieważ Allah dał mężczyznom wyższość nad kobietami. Ze względu na to mężczyźni utrzymują je ze swojego majątku. Kobiety ze względu na swą cnotliwość mają być pokorne. Te, które są nieposłuszne, mają być pozostawiane w łóżkach same i mają być bite.
W hadisie Sahih al-Bukhari 5825 (http://sunnah.com/bukhari/77/42 ), Aisha, która była żoną proroka, opisuje pewne zdarzenie. Zobaczyła pewną kobietę, tak pobitą, że jej skóra była zielona. Zabrała ją do Mahometa i powiedziała:  „ Niewidziałam żadnej kobiety, która by tak bardzo cierpiała jak wierząca kobieta ( muzułmanka )”.
Trzeba podkreślić, że są to słowa Aishy, żony proroka. Według jej słów, muzułmanki są gorzej traktowane niż poganki.
Jeśli ktokolwiek z nas pomyślałby, że było to złe, że takie pobicie jest godne potępienie, jest w błędzie. Jeśli myślałby, że Mahomet ukarał tego człowieka za ten czyn, to znaczy, że nie rozumie Islamu. Mahomet, nie ukarał tego mężczyzny, lecz potępił i skarcił tę kobietę, za to, że była złą żoną. Takie traktowanie żon nakazuje Islam.
Wyobraźmy sobie, co według Allaha i Mahometa należy robić z nie muzułmankami. W surze 23:1-6 oraz 70:22-30, można znaleźć zmiankę, że muzułmanin może współżyć z niewolnicą. Według Koranu muzułmanin może gwałcić kobiety wzięte do niewoli, nawet mężatki.
Allah mówi w surze 4:24 (http://quran.com/4/24 ) – Zabronione są dla was kobiety zamężne, oprócz tych, którymi zawładnęły wasze prawice. Więc według tych słów muzułmaninowi nie wolno odbyć stosunku seksualnego z zamężną kobietą chyba, że są w posiadaniu muzułmanina, jako jeniec czy niewolnica.
Możemy o tym również przeczytać w sunnie Abu Dawud 2150 – Apostoł Allaha wysłał wyprawę wojskową do Awtas podczas bitwy pod Hunain. Spotkali wroga i walczyli z nim. Pokonali ich i wzięli jeńców. Niektórzy towarzysze proroka nie byli chętni do odbywania stosunku seksualnego z żeńskimi jeńcami w obecności ich mężów, którzy byli niewiernymi. Tak, więc Allah wychwalany zesłał werset Koranu: „ Zabronione są dla was również kobiety zamężne, oprócz tych, którymi zawładnęły wasze prawice.” Oznacza to, że są one dla nich prawowite, gdy zakończy się ich czas oczekiwania – iddat- ( na miesiączkę ). – Abu Dawud 2150 (http://sunnah.com/abudawud/12/110 )
Pomyślmy, co ten tekst nam mówi; towarzysze Mahometa mówią mu, że wiedzą, że wolno im posiąść pojmane kobiety, ale te kobiety są zamężne, mają mężów. Czy to cudzołóstwo? Tak, jest to jednak w porządku wobec Allaha.
Podsumujmy, jakie według Islamu są kobiety i co można z nimi zrobić; kobiety są głupie, niemoralne, można je dotkliwie bić, gwałcić, nawet mężatki, niezależnie od wieku kobiety.

https://

https://

 

https://

 

Muzułmanów proszę o konstruktywną krytykę, a nie straszenie ogniem piekielnym, gdyż, jako osoba wierząca w Boga mam czyste sumienie. Wszystkie informacje zawarte w moich publikacjach pochodzą  z dostępnych źródeł islamskich.


Piotr G. Żurek

 

Materiał pochodzi z mojego bloga crusader1973.blogspot.co.uk

Inne zapisy autora:

0

Piotr G. Żurek
Piotr G. Żurek http://crusader1973.blogspot.co.uk/

Moje motto: "Nie pytaj co dał mi mój kraj, spytaj siebie, co ja dałem swojemu krajowi". Jestem współtwórcą i i jednym z liderów Stowarzyszenia - Suwerenność, Pamięć, Tożsamość. Z przekonania po części monarchistą, konserwatystą i narodowcem. Z powodu chęci budowania silnej i suwerennej Ojczyzny zaangażowałem się w działalność społeczno-polityczną. Moje teksty można przeczytać również na moim blogu crusader1973.blogspot.co.uk oraz na https://www.salon24.pl/u/crusader1973/

96 publikacje
2 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816