Globalnie i Lokalnie
Like

Jak geja pobito

16/03/2014
473 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Jak geja pobito

18-letni student-homoseksualista umieścił na Facebooku  swoje zdjęcie, na którym widać jego zmasakrowaną twarz . Jak  jak twierdził byl to atak na tle homofobicznym.

Prawda wyszła na jaw dopiero gdy, policjanci przejrzeli nagrania z monitoringu. Okazało się, że pijany chłopak potknął się na chodniku i upadł.
0


 

Richard Kennedy, student aktorstwa na Uniwersytecie Centralnego Lancashire przyznał, że cała afera została sfingowana dopiero na policyjnym przesłuchaniu, kiedy funkcjonariusze okazali mu nagranie, na którym spada z pierwszego stopnia schodów na chodnik po tym, jak wyszedł z jednego z klubów dla gejów.
To jest moja twarz po ataku homofobicznym: straciłem cztery zęby, nie wypadły wprawdzie, ale głęboko w moich dziąsłach i policzkach… moja twarz jest pokancerowana, obydwa moje kolana z poważnymi obrażeniami tak, że ledwo chodzę… Jaki był ich motyw? Moja pier…a homoseksualna orientacja”napisał pod zdjęciem na facebooku.
Student po rzekomym ataku stał się gwiazdą mediów. Prawda okazała się jednak bardziej banalna.
Ile jest takich rzekomych ataków ?
Podobną historię opisywała ponad rok temu prasa.

Ta sprawa zelektryzowała USA. 22-letni Joseph Baken z Montany stał się twarzą kampanii antydyskryminacyjnej, gdy tuż po oficjalnej deklaracji jego homoseksualizmu doszło – jak sam stwierdził – do brutalnego pobicia go przez homofobów.

Baken świętował swe urodziny w jednym z barów i tam też miał dokonać swego coming-outu. Kilka godzin później zgłosił się na policję, twierdząc, że został brutalnie pobity. Jego posiniaczona twarz trafiła na Facebooka i tak rozeszła się po Internecie.

Publicznie poparł go antyhomofobiczny serwis WipeOutHomophobia.com, a miejscowa parlamentarzystka Ellie Hill ogłosiła, że przygotowuje projekt lokalnego prawa „antydyskryminacyjnego”.

W internecie opublikowano jednak nagranie, na którym widać, że Baken próbuje zrobić salto w tył i w ten sposób dochodzi do pokiereszowania jego twarzy. Za złożenie fałszywego zawiadomienia o przestępstwie skazano go na 300 dolarów grzywny i pół roku aresztu w zawieszeniu.

Nie był to pierwszy przypadek rzekomej napaści na homoseksualistę w USA. Jeff Laszloffy z Montana Family Foundation stwierdził, że miały one miejsce w Montanie już kilkukrotnie.

http://niezalezna.pl/52936-pobily-mnie-homofoby-biadolil-gej-jak-bylo-wybil-zeby-po-pijaku
http://metro.co.uk/2014/03/13/gay-student-was-not-the-victim-of-a-violent-homophobic-attack-he-just-fell-over-4556779/
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2579192/Gay-theatre-student-claimed-beaten-homophobic-thugs-admits-got-injuries-fell-WONT-face-action-wasting-police-time.html
http://www.pinknews.co.uk/2014/03/12/police-blackpool-teen-claimed-homophobic-assault-actually-just-fell/
http://www.lep.co.uk/news/local/man-was-not-victim-of-gay-attack-say-police-1-6492787
http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/teenager-speaks-out-after-suffering-3206604
http://

“>

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Kowalsky

82 publikacje
5 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816