Globalnie i Lokalnie
Like

Jak doszło do powstania święta 6 króli?

29/12/2017
1861 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Jak doszło do powstania święta 6 króli?

Trzej Mędrcy bieżą do Betlejem, a żaden z nich nie jest demokratą, liberałem czy lewakiem.

0


To prawdopodobnie z tego powodu geniusz Petru oświadczył, że królów było sześciu – dodał tych trzech, których mu brakowało.

A tak na prawdę. Jedni uważają że ci trzej królowie to tylko przypowieść związana z Bożym Narodzeniem. Ale to nie tylko jest chrześcijańska opowieść. Islam relacjonuje to wydarzenie nawet bardziej dokładnie, niż katolicyzm. Z informacji tej odmiany Staro Testamentowej religii wynika, że Trzej Mędrcy dotarli w dwa lata po narodzeniu Chrystusa. Dlatego Herod dowiedziawszy się od nich o narodzeniu nowego króla Judei kazał wymordować chłopców w wieku do lat dwóch w Betlejem i okolicy.

image

Pomimo prób obalenie ewangelicznego, biblijnego opisu trzech mędrców odwiedzających Jezusa w Betlejem, historia ta okazuje się  być „historycznie prawdziwą”, wynika z szeroko zakrojonych badań jakie prowadzi się w ostatnich (może ostatecznych) czasach.

Badacze sceptycy odrzucają możliwość, że historie o Jezusie mogą być historycznie prawdziwe z wielu powodów, w tym głównie takich jak to, że zawierają elementy nadprzyrodzone. Ze względu na takie uprzedzenia zaniechano prowadzenia badań w ogóle.

Badając możliwe tożsamości trzech mężczyzn, znanych jako magowie, mędrcy lub królowie, dochodzi się do wniosku, że goście ze Wschodu byli postaciami historycznymi i najprawdopodobniej Nabatejczykami, których „starożytni przodkowie i światopogląd łączy z Żydami”.

Herod Wielki, jak się okazało, matki Nabateanką, wychowany  został przez Nabatejczyków, został królem kraju Nabateanów dokładnie w momencie narodzin Chrystusa w 6 roku pne.

„Ponieważ Herod był stary i chory, było naturalnym i zrozumiałym , że mędrcy Nabateanów udali się do Jerozolimy w imieniu swego króla, aby złożyć hołd następcy tronu królaHeroda ” – sugeruje badacz tamtych czasów Ojciec Longenecker.

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758