ONA I ON
Like

Jak dbać o ogródek działkowy zimą

08/04/2015
685 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

W porze zimowej również trzeba dbać o ogródek działkowy, aby roślinność oraz zwierzęta jak najlepiej zniosły ten mroźny czas. Nie wiesz, jak to zrobić – oto kilka skutecznych porad. Strzepuj śnieg z drzew i krzewów – ten zabieg zapobiegnie łamaniu się gałęzi oraz nadmiernemu ich obciążaniu Okrywaj delikatniejsze krzewy przed mrozami dodatkową korą lub liśćmi, na rynku dostępne są również specjalne otuliny Jeśli posiadasz oczko wodne, które zamarzło, zrób przerębel w celu dostarczenia rybom tlenu Jeżeli trzymasz w ogrodzie nawozy, zabezpiecz je przed wilgocią na przyszły sezon W spiżarni systematycznie rób przegląd owoców i warzy, na bieżąco usuwaj nadgnite i pleśniejące uprawy Usuń z drzew zgnite owoce, ponieważ stanowią one źródło infekcji Altana i meble Drewniane altany na zimę zaleca […]

0


W porze zimowej również trzeba dbać o ogródek działkowy, aby roślinność oraz zwierzęta jak najlepiej zniosły ten mroźny czas. Nie wiesz, jak to zrobić – oto kilka skutecznych porad.

  • Strzepuj śnieg z drzew i krzewów – ten zabieg zapobiegnie łamaniu się gałęzi oraz nadmiernemu ich obciążaniu
  • Okrywaj delikatniejsze krzewy przed mrozami dodatkową korą lub liśćmi, na rynku dostępne są również specjalne otuliny
  • Jeśli posiadasz oczko wodne, które zamarzło, zrób przerębel w celu dostarczenia rybom tlenu
  • Jeżeli trzymasz w ogrodzie nawozy, zabezpiecz je przed wilgocią na przyszły sezon
  • W spiżarni systematycznie rób przegląd owoców i warzy, na bieżąco usuwaj nadgnite i pleśniejące uprawy
  • Usuń z drzew zgnite owoce, ponieważ stanowią one źródło infekcji

Altana i meble

Drewniane altany na zimę zaleca się owinąć streczem spożywczym. Ten sposób uchroni je przed szkodliwym działaniem mrozu i śniegu. Wszelkie meble warto schować w murowanej altanie, jeśli taką posiadamy. Jeżeli nie – skorzystajmy z przydomowej komórki lub piwnicy, uchroni to meble przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych i pozwoli cieszyć się komfortem ich użytkowania znacznie dłużej.

Trawa

By wiosną trawa mogła cieszyć nas swoim wyglądem, już jesienią należy zadbać o jej kondycję. Do pierwszych przymrozków należy regularnie kosić trawę. Przed opadami śniegu należy dokładnie zgrabić wszystkie liście. Jeśli tego nie zrobisz, pod warstwą śniegu utworzy się pleśń śniegowa, która jest bardzo groźna dla traw.

Przechowalnia

Zebrane owoce i warzywa przechowuj w odpowiednich warunkach. Pomieszczenie nie powinno być zbyt chłodne ani wilgotne, ponieważ sprzyja to gniciu i rozwojowi pleśni. Pamiętaj, by regularnie usuwać ze zbiorów zepsute owoce i warzywa. Zaniechanie tego kroku spowoduje szybką utratę zbiorów poprzez rozprzestrzenianie się choroby.

Dokarmianie zwierząt

Jeśli posiadasz ogródek, warto zacząć dokarmiać ptaki. Zbuduj drewniany karmnik dla ptaków, a do środka wsadź trochę pokarmu. Pamiętaj, by na bieżąco go uzupełniać, ponieważ ptak, który zrozumie, że tu znajdzie pożywienie – będzie wracał. Więcej o akcesoriach do ogrodu przeczytasz tutaj.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
rudamaaga

7 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816