HYDE PARK
Like

Jak dbać o dywan?

19/01/2015
720 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Dywany świetnie sprawdzają się w aranżacjach klasycznych, ale pasują również do nowoczesnych wnętrz. Sprawiają, że nasze mieszkania stają się ciepłe i przytulne. Producenci oferują nam dywany w różnych wzorach i kolorach, które stają się ciekawym elementem aranżacji. Często obawiamy się jednak, że pielęgnacja dywanu będzie dla nas uciążliwa. A jak jest naprawdę? Mieszkanie z dywanem   Dywany mają swój niezaprzeczalny urok – pewnie z tego właśnie względu znalazły sobie stałe miejsce w naszych domach. W dzisiejszych czasach często rezygnujemy z nich, pozostawiając na podłodze panele lub parkiet. Dzięki dywanom wnętrze staje się jednak przytulne i ciepłe. Nowoczesne modele nie mają nic wspólnego z dywanami, które znane są nam z mieszkań naszych dziadków. Pielęgnacja dywanów nie jest wcale uciążliwa, jedynym warunkiem […]

0


Dywany świetnie sprawdzają się w aranżacjach klasycznych, ale pasują również do nowoczesnych wnętrz. Sprawiają, że nasze mieszkania stają się ciepłe i przytulne. Producenci oferują nam dywany w różnych wzorach i kolorach, które stają się ciekawym elementem aranżacji. Często obawiamy się jednak, że pielęgnacja dywanu będzie dla nas uciążliwa. A jak jest naprawdę?

Mieszkanie z dywanem

 

Dywany mają swój niezaprzeczalny urok – pewnie z tego właśnie względu znalazły sobie stałe miejsce w naszych domach. W dzisiejszych czasach często rezygnujemy z nich, pozostawiając na podłodze panele lub parkiet. Dzięki dywanom wnętrze staje się jednak przytulne i ciepłe. Nowoczesne modele nie mają nic wspólnego z dywanami, które znane są nam z mieszkań naszych dziadków. Pielęgnacja dywanów nie jest wcale uciążliwa, jedynym warunkiem jest ich regularne odkurzanie. Jeżeli będziemy o tym pamiętać to dywan wcale nie będzie dla nas udręką.

Najważniejsze: odkurzanie!

 

W pielęgnacji dywanów najważniejsze jest ich regularne i dokładne odkurzanie. Dzięki temu nasz dywan będzie się nienagannie prezentował i służył nam przez długie lata. Będziemy do tego potrzebowali odpowiedniego odkurzacza, który poradzi sobie z kurzem i piaskiem, który wnika między włosie. Im większa moc urządzenia, tym lepiej – pamiętajmy, że niektóre zanieczyszczenia są trudne do wyczyszczenia. Należy zadbać o ich regularne usuwanie, bowiem obciążają one włókna i wycierają je. Najbardziej efektywne jest kilkukrotne przejechanie odkurzaczem po całym dywanie. Najlepiej odkurzać go w różnych kierunkach, aby włosie nie kładło się w jedną stronę, co utrudnia usuwanie zabrudzeń. Warto korzystać ze specjalnych nakładek do odkurzaczy, które ułatwiają porządki i pielęgnację tkaniny.

Czyszczenie dywanów

 

Dywany często pojawiają się w salonie i jadalni, gdzie narażone są na poplamienie. Obecnie dywany wykonuje się z wysokiej jakości materiałów, które pozwalają na ich łatwe doczyszczenie. Najważniejsze jest, aby świeżą plamę jak najszybciej osuszyć – wykorzystać można do tego ręczniki papierowe. Warto mieć w domu spray do odplamiania lub środek piorący, który pozwoli nam szybko pozbyć się śladu. Jeżeli jednak nie mam nic takiego w domu to możemy wykorzystać roztwór wody z octem. Plamę należy usuwać od brzegu do jej środka, aby nie doprowadzić do jej rozszerzenia.

Szukasz dywanu? Sprawdź w tym miejscu.

0

Majkel007

37 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758