Bez kategorii
Like

Jaja Świętego Mikołaja

08/12/2012
369 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
no-cover

Gdzie ? Na choince oczywiście ! Jeśli ktoś myśli, że św.Mikołaj jest tylko jeden na cały świat, albo że go nie ma wcale, to grubo się myli bo np. taka Polska swego osobistego św.Mikołaja ma.

0


 

Może tak całkiem święty to on nie jest ale cuda to potrafi wyczyniać. Oj, potrafi ! Nie aktywuje się tylko  6 grudnia lub w wieczór wigilijny bo pracowity jest i działa aktywnie przez okrągły rok. A nawet od lat pięciu. W zależności od okoliczności nazywa się słońce Peru, gwiazda Kaszub, księżyc Dolomitów, niektórzy nawet Mojżeszem go zwą… Krótko mówiąc –  polskim św.Mikołajem jest premier Donald Tusk.

Mikołajki co prawda już za nami ale święta dopiero będą, więc wszędzie nastrój świąteczny dominuje – czy to w reklamach tv, czy w placówkach handlowych, gdzie nie spojrzysz – święta, święta, święta ! A już na ulicach to autentyczny szał. Byłam kilka dni temu w kraju gdzie cytryna dojrzewa, znaczy się w Grecji bo ta z pieśni Moniuszki „Znasz li ten kraj” to akurat w Italii dojrzewa. Obłęd – np. w Dramie oleandry kwitną na potęgę ale choinkowe światełka na nich migają i bombki też wiszą, na deptaku w Salonikach to tylko na chlupiące o betonowe nabrzeże morze siatki światełek nie rzucili, za to palmy całe w świątecznej iluminacji. Bardziej na południe drzewka pomarańczowe i mandaryny tak samo. I oczywiście wszędzie choinki – od miniaturek po 3-4-metrowe kolosy. Chyba z importu bo jakoś rosnących świerków to nigdy w Grecji jakoś nie widziałam. Może nie zwróciłam uwagi, ale mniejsza z tym bo nie o greckim, a o polskim nastroju świątecznym chciałam…

Oto czytam sobie w prasie o rozmachu, z jakim polscy włodarze zabrali się by w tym roku o nastrój świąteczny Polaków zadbać.  Weźmy na ten przykład taki Gdańsk – prezydent Adamowicz szarpnął się na całe 260 tys. złotych. W sumie jest to bardzo mało (o czym zaraz się przekonacie), no ale znamy jego fascynację Leninem, zatem jasne jest, że nie zainwestuje w jakiegoś Dziadka Mroza, a tym bardziej w św.Mikołaja, choinki i takie tam duperele bo ważniejsza dla niego jest reaktywacja i stanie na straży kultu wodza rewolucji… Łódź jest lepsza od Gdańska – ponad 376 tys. na świąteczne pierdółki. Zaszalał  Wrocław – 963 tys. złociszów  ale przebiła go bufetowa – dała czadu na prawie dwa melony, no ale – wiadoma rzecz , stolica !

Nie wiem tylko czy powyższe sumy odnoszą się do samych akcesoriów czy włączają również koszta prądu bo było nie było, świąteczna dekoracja ma upiększać polskie place i ulice do końca stycznia….

Ale OK, choinki itd. już obskoczyłam, zajrzyjmy co POD choinki, bo to przecież też ważne.

Nasz drogi Bronisław bardzo zadbał o swoich by godnie powitali święta. Na zeszłe nie mogli narzekać bo dostali świąteczną zapomogę w postaci premii na ogólną sumę 5.3 miliona co na łebka wynosiło po 16.7 tysiączka. Jak w tym roku ? Ano póki co pan prezydęt już rozdał ponad dwa melony, a konkretnie 2 coma 4 mln co po podzieleniu wyszło na głowę po 7.46 bańki.

Co by tu nie mówić, sumki te na kryzysowe nijak nie wyglądają, a do końca roku jeszcze trochę i na pewno jeszcze jakieś zaskórniaki od Vincenta Bronisław wyharata  to uda się jakoś sumki zaokrąglić , a nawet okrągłość przeskoczyć.

Dobry, chojny pan ten nasz prezydęt !

Premier Tusk póki co milczy w temacie ale krzywdował swoim na pewno nie będzie. Jak dodamy do tego sakramentalne „rząd sam się wyżywi” to na pewno premierskie premie przebiją te belwederskie….

A co dla Polaków  pan prezydęt i pan premier? Ano wszystkim po równo bo oni do bulu sprawiedliwi są i faworyzować nikogo nie będą, dlatego zrobią wszystko by się np. leming na mochera nie boczył. W końcu czas Świąt to czas na podanie sobie ręki do zgody, prawda ?

Zatem – każda Polka i każdy Polak dostaną od wybrańców narodu pod choinkę….

 

…śliczny, tłuściutki rządowy

paluszek środkowy.

A kto niekontent z gawiedzi –

seryjny go nawiedzi

albo dostanie coś w stylu

zgrabnej pałeczki trotylu.

Hej !

 

 

 

Oczywiście bonusy na Nowy Rok również  będą. Oto jeden z nich :

 

Polsko – Wesołych Świąt !!!!
Twój rząd

 

 

http://niezalezna.pl/35460-miliony-zlotych-za-swiateczny-nastroj

http://www.fakt.pl/Prezydent-wyplacil-gigantyczne-nagrody-Jakie-nagrody-dal-Bronislaw-Komorowski-Prezydent-Bronislaw-Komorowski-dal-urzednikom-nagrody-,artykuly,190601,1.html

Foto wprowadzające – www.zseg.cieszyn.pl

Foto – www.duska2710.pinger.pl

 

0

contessa

widziane okiem skrzypka na dachu... Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart

227 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758