Bez kategorii
Like

iPhone 5 i iPad 2 z dwurdzeniowymi procesorami – rewelacje coraz pewniejsze?

27/01/2011
327 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

 Kilka tygodni temu pisałem o dwurdzeniowych procesorach w nadchodzących produktach Apple’a. Informacje spotkały się z niedowierzaniem pomieszanym z westchnieniami. Szczerze mówiąc, nawet ja nie byłem co do nich przekonany. Dzisiejsze wieści wydają się potwierdzać wcześniejsze rewelacje.  Najnowsze plotki pochodzą ze sprawdzonego i wiarygodnego źródła – serwisu Engadget. Według niego następca iPhone’a 4 został w znacznym stopniu przeprojektowany. Napędza go dwurdzeniowy procesor A5(bazujący na wielordzeniowym Cortex A9). Co ciekawe, Apple zamierza wyposażyć go we wsparcie dla sieciCDMA/GSM/UMTS. Dzięki temu zniknie konieczność wypuszczania osobnych wersji dla amerykańskich sieci Verizon i AT&T. Apple iPad 2 – rozdzielczość ekranu bez zmian, premiera w kwietniu Rewelacje nie ominęły jabłkowego tabletu. To samo źródło podaje, że iPad 2 również ma ten sam procesor co iPhone 5. Nie zabrakło ponadto […]

0


 Kilka tygodni temu pisałem o dwurdzeniowych procesorach w nadchodzących produktach Apple’a. Informacje spotkały się z niedowierzaniem pomieszanym z westchnieniami. Szczerze mówiąc, nawet ja nie byłem co do nich przekonany. Dzisiejsze wieści wydają się potwierdzać wcześniejsze rewelacje. 

Najnowsze plotki pochodzą ze sprawdzonego i wiarygodnego źródła – serwisu Engadget. Według niego następca iPhone’a 4 został w znacznym stopniu przeprojektowany. Napędza go dwurdzeniowy procesor A5(bazujący na wielordzeniowym Cortex A9). Co ciekawe, Apple zamierza wyposażyć go we wsparcie dla sieciCDMA/GSM/UMTS. Dzięki temu zniknie konieczność wypuszczania osobnych wersji dla amerykańskich sieci Verizon i AT&T.

Apple iPad 2 – rozdzielczość ekranu bez zmian, premiera w kwietniu

Rewelacje nie ominęły jabłkowego tabletu. To samo źródło podaje, że iPad 2 również ma ten sam procesor co iPhone 5. Nie zabrakło ponadto łączności CDMA/GSM oraz slotu SD (możecie go zobaczyć na zdjęciu powyżej). Rozdzielczość ekranu nadal pozostaje w sferze domysłów. Raczej nie zobaczymy w nim Retiny. Czy będzie jednak taka sama jak w poprzedniku? Tego nie wiemy.

Zastosowanie dwurdzeniowych procesorów wydaje się bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Weźmy pod uwagę, że dokładnie te same jednostki znalazły się w kilku zaprezentowanych na CES 2011 smartfonach. Dlaczego zatem Apple miałby pozostawać za groźną konkurencją? Niewielkie zmiany w Piątce mogą okazać się niewystarczające, aby podbić serca kolejnych kilkudziesięciu milionów konsumentów na całym świecie.

Komórkomania.pl

0

Gad

Najnowsze informacje ze swiat komputerów, elektronicznych gadzetów i Internetu.

27 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758