HYDE PARK
Like

Integracja systemów informatycznych nie musi być trudna. Podpowiadamy, jakie działania trzeba podjąć

27/11/2020
485 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Integracja systemów informatycznych nie musi być trudna. Podpowiadamy, jakie działania trzeba podjąć

Nowoczesne oprogramowanie komputerowe w niezwykły sposób wspiera rozwój biznesu i pozwala na osiąganie jeszcze lepszych rezultatów. Czasami jednak okazuje się, że wdrożone rozwiązania zawodzą. Bardzo częstą przyczyną takiego stanu rzeczy jest równoległe wykorzystywanie kilku różnych narzędzi. Niestety nie zawsze pozwoli to na osiągnięcie efektu synergii i automatyzację procesów. Kluczem do rozwiązania tego problemu jest integracja systemów informatycznych. Przeprowadzona przez odpowiedni podmiot może dać znakomite rezultaty i pozwolić na szybkie znalezienie optymalnych rozwiązań.

0


Integracja oprogramowania: klucz do optymalizacji procesów

Współczesne przedsiębiorstwa często muszą realizować bardzo zróżnicowane działania. W wielu przypadkach w tym celu wykorzystuje się przy tym również zróżnicowane oprogramowanie. To może wprawdzie znakomicie sprawdzać się w wykonaniu konkretnego zadania, jednak często problem pojawia się w momencie, w którym narzędzia okazują się niekompatybilne i utrudniają lub nawet uniemożliwiają pracę w przedsiębiorstwie. W takim przypadku warto podjąć współpracę z firmą zajmującą się integracją systemów informatycznych, taką jak katowicki Kotrak, który – oprócz integracji systemów informatycznych zarządzania – skupia się również na dostarczaniu rozbudowanego oprogramowania dla firm, w tym systemów ERP czy BI.

Metody integracji systemów informatycznych

Integracja systemów IT to skomplikowany proces, podczas którego można zastosować różne scenariusze. Pod uwagę należy wziąć przy tym kilka czynników – obok tych czysto technologicznych doświadczony dostawca zwróci uwagę również na kwestie biznesowe oraz prawne. Dobór odpowiedniej metody integracji systemów informatycznych jest niezwykle ważny: pozwoli z jednej strony osiągnąć oczekiwany efekt, a z drugiej zagwarantuje także oszczędności czasu i nakładów finansowych. Integracja systemów informatycznych może objąć integrację aplikacji, opierającą się np. na stworzeniu platformy umożliwiającej jedno- lub dwukierunkową wymianę informacji, ale może również bazować na samej integracji danych, integracji sieciowej lub integracji poszczególnych systemów. Każdy przypadek powinien być przy tym rozpatrywany indywidualnie i dostosowany do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Więcej o metodach integracji systemów informatycznych przeczytasz na: https://kotrak.com/pl/oferta/integracja-systemow-informatycznych/.

Integracja systemów informatycznych: przykłady zastosowania

Istnieje kilka scenariuszy, w których integracja systemów informatycznych okaże się kluczowa dla firmy. Jednym z najczęściej spotykanych jest równoczesne wykorzystywanie kilku systemów, które nie są ustandaryzowane. Na przykład: jeden program odpowiada za przyjmowanie zamówień i realizację procesu sprzedaży, inny jest wykorzystywany przez księgowość w celu rozliczeń transakcji i opłacania faktur, kolejny służy zarządzaniu zasobami ludzkimi, a jeszcze inny pozwala na zarządzanie magazynem czy logistyką. W takiej sytuacji prowadzenie całego procesu jest niezwykle trudne i nie tylko utrudnia pracę, ale może również skutkować popełnieniem błędu. Integracja systemów informatycznych pozwoli natomiast na synchronizację danych i automatyzację praktycznie wszystkich procesów.

Systemy ERP i oprogramowanie dedykowane

Pewnego rodzaju alternatywą dla integracji systemów informatycznych zarządzania jest wdrożenie systemu ERP, pozwalającego na kompleksowe zarządzanie wszystkimi zasobami posiadanymi przez firmę. Przywołane wyżej sektory działania firmy będą występowały w nim w formie oddzielnych modułów, co z jednej strony ułatwi implementację, a z drugiej zagwarantuje osiągnięcie optymalnego wskaźnika workflow. Warto zastanowić się również nad wdrożeniem oprogramowania dedykowanego, tworzonego z myślą o konkretnej organizacji i jej potrzebach. Systemy będą do niej idealnie dopasowane i pozwolą na osiągnięcie przewagi nad rynkowymi konkurentami. 

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

186 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816