Bez kategorii
Like

INFORMATYCY – możecie zmienić oblicze tej ziemi!

25/12/2012
361 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Proszę jednak zrozumieć, że aspekt biznesowy działania ma jedynie wesprzeć przemiany jakie mają zajść na ziemiach polskich w sposobie traktowania i uprawiania biznesu.

0


 

Informatycy – zarówno ci, którym się powiodło jak i ci, którzy szukacie swojego miejsca w biznesie.

 

         Na Podkarpaciu zawiązała się społeczna inicjatywa na rzecz wprowadzenia do Kodeksu Spółek istniejącego w powszechnej ustawie handlowej Austro-Węgier „Stowarzyszenia do poszczególnych czynności handlowych na wspólny rachunek”. Powyższe otwierałoby drogę do powstawania u nas związków gospodarczych o integracji produktowej na wzór japońskich keiretsu, koreańskich czeboli, tajwańskich CFB czy duńskich klastrów z brokerem sieciowym.

         Znajdujemy się w szczególnym momencie historycznym, gdyż od 1 stycznia 2013 roku wchodzi nowy Międzynarodowy Standard Sprawozdawczości Finansowej nr 11 (MSSF 11). Traktuje on o ewidencji zdarzeń gospodarczych występujących we „wspólnych ustaleniach umownych” do których zalicza się wspólne przedsięwzięcia i wspólne działania. Są to rzeczy nowe na gruncie naszej rzeczywistości biznesowej.

         Według mojego rozeznania wystarczającą technologią konieczną do rozwiązania występujących w takich strukturach sieciowych zagadnień technicznych jest REST ( Representational State Transfe ).

         Ocena wartości biznesowej pomysłu nie wykracza poza znaną wszystkim formułę, że „kto nie ryzykuje ten szampana nie pije”. Sprawa wprowadzenia do naszego Kodeksu Spółek „Stowarzyszenia do poszczególnych czynności handlowych na wspólny rachunek” zdobywa sprzymierzeńców (w tym podkarpackich posłów) i na ten czas tylko tyle można o tym powiedzieć. Jednak potencjalny rynek można określić jako, co najmniej, jedna sprzedaż na gminę grze klastry produktowe mają zastąpić strukturę biznesową kiedyś spełnianą przez Gminne Spółdzielnie. Klientami byłyby wyspecjalizowane biura rachunkowe. Sytuacja jednak jest o tyle korzystna, że w przypadku braku rynku wewnętrznego można będzie zaoferować w/w systemy na rynku światowym. Wprowadzenie wspomnianych funkcjonalności do oferowanego przez państwa oprogramowania mogłoby znacznie podnieść ich atrakcyjność. Funduszy można poszukać w programach unijnych kierowanych na wsparcie aplikacji B2B.

 

Ze swej strony oferuje wszelkie zasoby mej głowy i to zarówno w formie specyfikacji systemu jak i mentoringu.

 

Proszę jednak zrozumieć, że aspekt biznesowy działania ma jedynie wesprzeć przemiany jakie mają zajść na ziemiach polskich w sposobie traktowania i uprawiania biznesu.

 

O działaniach w środowiskach obsługi finansowej firm pisałem w notce Odzyskujemy Polskę – PRZYTOMNIE!

 

Inne zapisy autora:

0

nikander
nikander

Bardziej pragmatyczne niz rewolucyjne mysla wojowanie.

289 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816