Bez kategorii
Like

Ile kosztuje taka ustawa?

21/08/2012
300 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Promocja i rozwój odnawialnych źródeł energii musi znajdować ekonomiczne uzasadnienie i brać pod uwagę nasze uwarunkowania klimatyczne

0


http://forsal.pl/artykuly/639338,elektrownie_sloneczne_kusza_gigantow_energetycznych.html

 

Jeżeli w ten sposób ma wyglądać wspieranie OZE to nie trudno się dziwić pewności siebie bijącej ze strony zwolenników energetyki jądrowej.

Dofinansowanie w tej mierze najmniej ekonomicznego i słabo skorelowanego z naszymi warunkami klimatycznymi źródła wytwarzania energii wygląda na ordynarne kręcenie lodów. Przy tym poziomie dofinansowania sam zakupię panel zamontuję go w piwnicy i będę produkował czystą energię 24 godziny na dobę. Muszę tylko dokupić mocy przyłączeniowej.

Jeżeli mamy inwestować w OZE to może zainteresujmy się biomasą i biogazem. Czemu aktualnie nie ma dopłat do upraw roślin energetycznych. Nie chodzi o jakieś koszmarne subwencje lecz środki na poziomie innych upraw.

Biomasa i biogaz są zdecydowanie bardziej stabilnymi i przewidywalnymi źródłami dywersyfikacji. Oczywiście koszt budowy 1MW jest wyższy lecz produkcja energii z jednostki zainstalowanej mocy jest zdecydowanie większa niż ze słońca czy wiatru

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Cezary Bialik

Mój oglad swiata nieco sarkazmu za to na powaznie

32 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816