Komentarze dnia
Like

III RP – kierując się ku bramom piekielnym

18/04/2015
9699 Wyświetlenia
6 Komentarze
5 minut czytania
III RP – kierując się ku bramom piekielnym

Rosyjska opinia publiczna z zadowoleniem odnotowała wysoką pozycję prezydenta Putina w najnowszym plebiscycie Time Magazine(1) . Zdystansował on swą osobą wszystkich przywódców zachodu. Rosyjscy analitycy próbują interpretować ten fakt, jako dowód wygrywania przez Federację wojny propagandowej z zachodem (2). O ile zwycięstwo Rosji w zmaganiach ekonomicznych z Euroatlantyckim Imperium Zła (US@UE) wydaje się być przesądzonym, o tyle na froncie propagandowym sytuacja wydaje się być wręcz odwrotna.

0


 

 

Błąd interpretacji rezultatów wspomnianego plebiscytu wynika u Rosjan z ich normalności. Nie zatracili oni bowiem jeszcze zdolności pojmowania uniwersalnego systemu wartości zadanego przez Stwórcę każdej istocie ludzkiej. W tym kontekście wysoki ranking popularności ma, w ich odczuciu, konotację pozytywną.

 

W zdegenerowanych społeczeństwach zachodu w ogólności, a amerykańskim w szczególności, „popularność” nie jest związana z oceną moralną danej osoby, a jedynie częstotliwością jej pojawiania się w środkach masowego przekazu. Dla bezmyślnego zachodniego nihilisty nie ma bowiem nic nielogicznego w umieszczaniu na jednej liście rankingowej postaci pozytywnych i negatywnych i ich klasyfikacja wyłącznie w kategorii medialnego przebicia. Stąd też wysoka pozycja Putina nie powinna być zaskoczeniem, a tłumaczona jedynie naturalnym rezultatem zmasowanej i wymierzonej w jego osobę negatywnej propagandy, która na orwellowską modłę odwraca wszelkie prawdy i zastępuje je kłamstwami(3) .

 

W przeciwieństwie do zachodnich przywódców, Putin unika kłamstw, utrzymując tym samym swą integralność autentycznego męża stanu światowego formatu. Zapytany w czasie niedawnej „Direct Line” ze swymi obywatelami(4) , o fakt zrównania w nowych ukraińskich przepisach „prawnych” reżimu Hitlera i Stalina, odparł on, że nazizm, który zakładał likwidację całych ras i narodów, jest gorszy od stalinizmu, nawet w jego szczytowej formie. Putin przyznał w tym kontekście fakt zmuszania siłą, wyzwolonych z okupacji niemieckiej, państw Europy wschodniej do wprowadzania sowieckiego modelu społeczno politycznego. „Nie udała nam się ta operacja”- przyznał Putin – „Obecnie USA powtarzają nasz błąd w skali światowej i im się też to nie uda”.

 

W odniesieniu do powyższej interpretacji, można by argumentować, że ideologa bolszewicka funkcjonowała na płaszczyźnie klasowej, zakładając całkowitą likwidację „klas pasożytniczych”, w czym de facto nie różniła się od nazistowskiej, działającej w sferze narodowo-rasowej, proponującej oczyszczenie świata z „niższych gatunków”.

 

Pomimo to, logiczna, pozbawiona ideologicznych przeinaczeń, optyka Putina, kontrastuje z zachowaniem zachodnich „elit” wszelkiej proweniencji, z ust których nic prócz kłamstw już obecnie nie wychodzi.

 

Tak opisuje to w swym najnowszym artykule, dr Paul Craig Roberts(5) :

 

Everywhere in the West monstrous lies stand unchallenged. The lies are institutionalized in history books, course curriculums, policy statements, movements and causes, and in historical memory.
Wszędzie na zachodzie monstrualne kłamstwa pozostają bez odpowiedzi. Kłamstwa są nobilitowane w podręcznikach historii, wykładach naukowych, deklaracjach politycznych i w pamięci historycznej.

 

O ile zachód zawsze kłamał i kłamie, w swym (źle pojętym) interesie. O tyle „polskie elity” wszelkiego autoramentu, kłamią zawsze na szkodę państwa i społeczeństwa, których mienią się być reprezentantami.

 

Szczególnie haniebna jest, w tym kontekście, postawa „polskiej” hierarchii kościelnej, która jest ślepa i głucha na coraz bardziej katastrofalną sytuację obywateli III RP. Pozując się na reprezentantów Chrystusa (Prawdy), pasterzy i obrońców Narodu, kłamią, przemilczają prawdy lub ograniczają się do swego rutynowego „teologicznego” żargonu pozbawionego jakiejkolwiek praktycznej wymowy, we wszystkich zasadniczych sprawach dotyczących III RP i jej mieszkańców. W tym kontekście, wymienię tu tylko kilka najważniejszych:

 

-totalna demoralizacja i ogłupienie młodego pokolenia;
-agonia gospodarcza państwa i związana z nią nieprzerwana masowa emigracja;
-agonia biologiczna społeczeństwa, związana z ujemnym przyrostem naturalnym i wspomnianą emigracją;
-wpychanie przy pomocy kłamliwej propagandy państwa i społeczeństwa w (potencjalnie katastrofalny) konflikt z Rosją;
-oficjalne wspieranie ukraińskiego kościoła greko-katolickiego, stanowiącego religijne ramię ruchu banderowskich zbrodniarzy.

 

Miast podjąć wyzwanie zbliżającej się katastrofie, odziani w purpurę zaślepieni współcześni faryzeusze, z obłędem w oczach i relikwiami „słowiańskiego mesjasza” w rękach, prowadzą swe „owieczki”, nie tylko ku fizycznej anihilacji, ale też transcendentalnej katastrofie. Ocknijcie się pyszni głupcy! Los ten będzie też waszym udziałem!
(1)http://time.com/3747739/time-100-poll-results/

(2)http://www.eutimes.net/2015/04/putin-emergence-as-last-hope-for-world-shocks-west/
(3)http://rt.com/usa/250717-chomsky-media-ukraine-cuba/
(4)http://rt.com/news/249953-putin-conference-best-moments/
(5)http://www.paulcraigroberts.org/2015/04/13/power-lies/

Inne zapisy autora:

0

Avatar
dr nowopolski

Unikajacy stereotypów myslowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i swiata

344 publikacje
3 komentarze
 

 1. Avatar AS

  Horrerra! Jest gorzej jak myślałem. Nie było zimy, nie było śniegu, ziemia sucha jak ten pieprz. Deszcz nie pada, a pada tylko grad. Są zimne noce i nic nie chce rosnąć. W telewizjach jest to powód do radości, że deszcz nie pada. I jak widzę tych rozradowanych, tym faktem prezenterów pogody, to mnie mdli. Ale takie są to czasy, że zabrakło gospodarzy. I zostały tylko wywłoki, co udają, że rządzą. A rządzą inni. Nie oznakowani. Sam więc Pan widzi, co Rosjanie nam zmajstrowali. Czyli jak zwykle 100 tys kłopotów. I Rosjanie nie mogą mieć do nas najmniejszego żalu. Cały czas im wskazywaliśmy drogi, ale oni swoje. Jak zaczarowani. To mają niestety co mają. I wielki kłopot na głowie. A my też stosownie do wielkości kraju, też odpowiedni kłopot. Ooo!

  0
  • Avatar AS

   A cały czas Polacy mówili: trzymajmy Słowianie z soba i nie dajmy się Germanom. Nawet Pan nie wie jak nasza angielska Polonia to popierała! Horrerra! Ze to se nie wrati!!!

   0
   • Avatar AS

    Pamiętam jak angielska Polonia popierała Gierka, aż do samego jego końca. A Rosjanie i Teutoni go prawie rozstrzelali. I to naszymi, polskimi rękami. Kierowanymi oczywiście z zewnątrz. W szczegóły wchodził nie będę. Jak to zawsze pisuję; dopóki Słowianie nie dadzą Germanom mieszać między sobą, to Słowianom będzie zawsze źle. A najbliższy przykład to Ukraina. Już dała się kupić. I tylko w długi nie do spłacenia się wpierdzieli. I w najlepszym przypadku, będzie jak u nas. Czyli ładne facjaty i niewolnicy na ulicach. Tyle tylko, że ci niedośli niewolnicy jeszcze nie wiedzą, co ich czeka. A czeka ich wielopokoleniowa pańszczyzna! Bo wiek 17-ty musi się powtórzyć. Rozgrywający będą tylko inni.
    PS. Czy wiecie co to jest zniesienie zameldowania i braku tego adresu w Dowodzie Osobistym i jaka jest tego konsekwencja? Znaczy to, że Wasze miejsce jest właściwie na ulicy. I tylko jakiś tam ktoś, taki niby teraz dobry, pozwala Wam korzystać z mieszkania, w którym jesteście. W każdej chwili budynek może zostać komuś tam sprzedany, a nowy właściciel nie będzie chciał Was widzieć. Pąńszczyzna wieku 17-go zaczynała się podobnie.
    PS1. Bardzo mi gorzko, że to się tak skończyło. I winię tu za to Rosjan. Bo to oni byli rozgrywającymi. A oni nie dorośli do roli, którą przyszło im odgrywać. A nas i Czechów mięli za nic. To i mają co mają. A i my przy okazji też.
    PS2. Piszę o tym, bo Polacy nie zdają sobie sprawy z Tego, co to jest mieć na słowiańskim wschodzie zaplecze, ale i Wschodni Słowianie Słowianie nie chcą korzystać z naszych doświadczeń z kontaktów z zachodem. A tam, gadać już mi się nie chce.

    0
 2. Avatar Observer

  Nie no ty docencie Staroruski jesteś przezabawny. Kompletnie nieuleczalny homosovietikus. 🙂
  Już kiedys rozłozył twą watpliwą inteligencję na drobne kawałki niejaki Mind Serwis – z tego co pamietam.
  P.S. I jeszcze pytanko – ale takie retoryczne : “A od kiedy to komunisci stali się wierzący” – tytuł tawarzyszu, tytuł. 🙂 🙂 🙂

  0
  • Avatar AS

   A tam… Niech Pan tak nie pisze. I niech nie miesza do tego, tego coś tam. Zawsze była rywalizacja między Rosjanami a Polakami o prymat w Europie Środkowo-Wschodniej. Raz Polacy byli górą, a raz Rosjanie. Jak to w życiu bywa. Rosjanie dostali po 2 wojnie taką wielką szansę, że to się w głowie nie mieści. Jak to Jasienica pisał; ‘Świt Słowiańskiego jutra’. I to wszystko przepierniczyli. I teraz mają co mają. A my też przy tej okazji dostajemy wpierdziel. Ja to traktuję jako wewnątrz słowiańskie rozliczenia. I to jest tylko dla nas Słowian. Na zewnątrz ma być, tak jak i u Anglosasów – cacy.

   0
  • Avatar gniew

   Społeczeństwo Rosyjskie choć skopane wierzy w BOGA OJCA, JEZUSA CHRYSTUSA, DUCHA ŚWIĘTEGO, I czci MATKĘ BOŻA.

   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816