BIZNES
Like

III Wojna Światowa już się zaczęła – Paul Craig Roberts

25/04/2016
1034 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
III Wojna Światowa już się zaczęła – Paul Craig Roberts

Poniżej zamieszczam tłumaczenie artykułu[i], dr Robertsa[ii], ministra w administracji Ronalda Reagana[iii] , opublikowanego 25 kwietna 2016 roku, na jego oficjalnej stronie.   Dr Roberts był twórcą gospodarczej strategii pod nazwą reaganomics[iv], która rzuciła na kolana ZSRR i zmusiła Gorbaczowa do likwidacji sowieckiego „Imperium Zła”.

0


 

 

 

III Wojna Światowa jest już prowadzona. Ile pozostało czasu zanim przejdzie ona w gorącą formę?

 

Waszyngton prowadzi obecnie ekonomiczną i propagandową wojnę przeciw czterem członkom bloku BRICS[v] , bloku pięciu państw – Brazylii, Rosji, Indii, Chin i Południowej Afryki.  Brazylia i południowa Afryka są destabilizowane przy pomocy sfabrykowanych politycznych skandali.  Oba te kraje pełne są finansowanych przez Waszyngton „ organizacji pozarządowych” (NGO[vi]).  Sfabrykowawszy polityczny skandal, Waszyngton wysyła swych politycznych agentów na ulice miast tych państw z antyrządowymi żądaniami.

 

Bez powodzenia, podobną taktykę próbowano zastosować przeciw Chinom przy pomocy sprowokowanego „protestu studentów” w Hong Kongu.  Waszyngton miał nadzieję, że protesty rozszerzą się na cały kraj.  Oczekiwania te spaliły na panewce. Przeciw Rosji próbowano tej samej taktyki z protestami przeciw reelekcji Putina.  Ta akcja również nie powiodła się.

 

Aby zdestabilizować Rosję, Waszyngton potrzebuje zwiększenia swych wpływów wewnątrz kraju.  W celu osiągnięcia tego celu konspirował on z wielkimi bankami nowojorskimi i Saudyjczykami doprowadzając do obniżenia cen ropy naftowej z $100 za baryłkę do $30. Spowodowało to kryzys finansowy w Rosji i osłabienie rubla.  Korzystając z tego sojusznicy Waszyngtonu wewnątrz Rosji usiłują zmusić prezydenta Putina do prywatyzacji ważnych sektorów gospodarki w celu pokrycia deficytu budżetowego i wzmocnienia rubla.  Jeśli Putin ugnie się, to ważne rosyjskie aktywa przejdą z rosyjskich rąk pod kontrolę Waszyngtonu.

 

W mojej ocenie, ci którzy propagują wspomnianą prywatyzację są zdrajcami lub kompletnymi głupcami. Kimkolwiek by nie byli, stanowią oni zagrożenie dla rosyjskiej niepodległości.

 

Eric Draitser przedstawia szczegóły amerykańskiej ekonomicznej agresji na Rosję:

:http://www.mintpressnews.com/brics-attack-western-banks-governments-launch-full-spectrum-assault-russia-part/215761/;

ataku na Południową Afrykę: : http://www.mintpressnews.com/brics-attack-empires-destabilizing-hand-reaches-south-africa/215126/; na Brazylię:   http://www.mintpressnews.com/brics-attack-empire-strikes-back-brazil/214943/

Mój własny opis agresji przeciw Ameryce łacińskiej można znaleźć w następującej sekcji: :http://www.paulcraigroberts.org/2016/04/22/washington-launches-its-attack-against-brics-paul-craig-roberts/.

 

Jak wielokrotnie podkreślałem,  rządzący Stanami, „neokonserwatyści[vii]” ( tłum.: trockiści) są niepoczytalni w swej arogancji i bezczelności.  W pędzie do globalnej hegemonii, ignorują oni jakąkolwiek ostrożność,  darząc do destabilizacji Rosji i Chin.

 

Wprowadzając  neoliberalne koncepcje w gospodarce przy pomocy wyszkolonych na zachodzie ekonomistów, rządy Rosji i Chin same wpadają w pułapkę Waszyngtonu.  Połykając tabletkę „globalizmu”, poprzez używanie dolara i  zachodniego systemu opłat, oddanie kontroli przepływów kapitałowych i własności jednostek gospodarczych, umożliwiają destabilizację własnych państw.

 

Jeśli Rosja i Chiny nie odseparują się od zachodnich systemów i nie porzucą neoliberalnej koncepcji gospodarczej, będą zmuszone bronić swej niepodległości przy pomocy środków militarnych.

 

 

[i] http://www.paulcraigroberts.org/2016/04/25/world-war-iii-has-begun-paul-craig-roberts/

[ii] https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Craig_Roberts

[iii] https://en.wikipedia.org/wiki/Ronald_Reagan

[iv] https://en.wikipedia.org/wiki/Reaganomics

[v] https://en.wikipedia.org/wiki/BRICS

[vi] https://en.wikipedia.org/wiki/Non-governmental_organization

[vii] https://en.wikipedia.org/wiki/Neoconservatism

0

dr nowopolski

Unikajacy stereotypów myslowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i swiata

344 publikacje
3 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758