Bez kategorii
Like

Idealny HTPC? Oto nettop z… Nvidia Tegra 2!

27/01/2011
339 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

 Niewielki – zmieści się nawet w kieszeni, bezgłośny i energooszczędny – zadowala się 3 W energii. Ma przy tym naprawdę spore możliwości. Jeśli tak opisalibyście idealny HTPC, to na pewno zainteresuje Was Trim-Slice, który niebawem trafi do sprzedaży i ma wszystkie te cechy.  Acer Aspire One E100 – netbook zamiast zeszytu? Tak! Miniaturowy komputer ma wymiary 13 x 9,4 x 1,5 cm, a więc niewiele większe niż 2,5″ dysk twardy czy np. smartfon HTC Desire HD. Mimo to jest w stanie zastąpić urządzenia o znacznie większych gabarytach. W aluminiowej obudowie znajdziemy bowiem platformę Nvidia Tegra 2, w skład której wchodzi dwurdzeniowy procesor ARM Cortex-A9 (1 GHz) i niskonapięciwowy GPU GeForce. To wystarczy, aby bez problemu odtwarzać multimedia w 1080p. CompuLab Trim-Slice Do […]

0


 Niewielki – zmieści się nawet w kieszeni, bezgłośny i energooszczędny – zadowala się 3 W energii. Ma przy tym naprawdę spore możliwości. Jeśli tak opisalibyście idealny HTPC, to na pewno zainteresuje Was Trim-Slice, który niebawem trafi do sprzedaży i ma wszystkie te cechy. 

Acer Aspire One E100 – netbook zamiast zeszytu? Tak!

Miniaturowy komputer ma wymiary 13 x 9,4 x 1,5 cm, a więc niewiele większe niż 2,5″ dysk twardy czy np. smartfon HTC Desire HD. Mimo to jest w stanie zastąpić urządzenia o znacznie większych gabarytach. W aluminiowej obudowie znajdziemy bowiem platformę Nvidia Tegra 2, w skład której wchodzi dwurdzeniowy procesor ARM Cortex-A9 (1 GHz) i niskonapięciwowy GPU GeForce. To wystarczy, aby bez problemu odtwarzać multimedia w 1080p.

CompuLab Trim-Slice

CompuLab Trim-Slice

Do tego producent dorzucił 1 GB pamięci operacyjnej typu DDR2-800 i dysk SSD, który może maksymalnie zmagazynować 64 GB danych. Na pokładzie znalazł się również czytnik kart pamięci, gigabitowy LAN, moduły WiFi b/g/n i Bluetooth. Do Trim-Slice’a możemy podłączyć 2 monitory za pośrednictwem 2 portów HDMI. Nie zabrakło również 4 portów USB, portu szeregowego zgodnego ze standardem RS232c, wyjść audio i S/PDIF.

CompuLab Trim-Slice

CompuLab Trim-Slice

Całość będzie pracować pod jednym z systemów operacyjnych o otwartym kodzie. Do wyboru ma być m.in. Google Android. Nettop CompuLab Trim-Slice trafi do sprzedaży w kwietniu. Jego cena jest na razie nieznana, lecz jak określa ją producent, będzie mniejsza niż tabletu.

Gadzetomania.pl

0

Gad

Najnowsze informacje ze swiat komputerów, elektronicznych gadzetów i Internetu.

27 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758