POLSKA
Like

Idealna majówka – wypad na Słowacje

04/04/2016
592 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Pełen wspaniałych zabytków Bardiów nie bez powodu stał się jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Europie. To wyjątkowe miasto, z którego Słowacja może być dumna. Biura podróży podkreślają jednak, że nie tylko na terenie tego miasta można zobaczyć piękne zabytki dawnej architektury. Kto znajdzie noclegi w tym mieście, ten będzie mógł urządzać wspaniałe wycieczki po jego najbliższej okolicy. W ich trakcie każdy miłośnik historii będzie się mógł szybko przekonać, że Słowacja to kraj wyjątkowy i zaskakujący swym pięknem. Gdzie zatem warto się wybrać? Kuszącym celem wycieczki w rejonie Bardiowa będzie uzdrowisko o nazwie Bardejovske Kupele. Tę niewielką miejscowość coraz wyżej oceniają biura podróży zajmujące się organizacją wypoczynku na Słowacji. Wspaniały klimat i kusząca zabudowa – oto największe walory tego niewielkiego […]

0


Pełen wspaniałych zabytków Bardiów nie bez powodu stał się jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Europie. To wyjątkowe miasto, z którego Słowacja może być dumna. Biura podróży podkreślają jednak, że nie tylko na terenie tego miasta można zobaczyć piękne zabytki dawnej architektury. Kto znajdzie noclegi w tym mieście, ten będzie mógł urządzać wspaniałe wycieczki po jego najbliższej okolicy. W ich trakcie każdy miłośnik historii będzie się mógł szybko przekonać, że Słowacja to kraj wyjątkowy i zaskakujący swym pięknem. Gdzie zatem warto się wybrać?

Kuszącym celem wycieczki w rejonie Bardiowa będzie uzdrowisko o nazwie Bardejovske Kupele. Tę niewielką miejscowość coraz wyżej oceniają biura podróży zajmujące się organizacją wypoczynku na Słowacji. Wspaniały klimat i kusząca zabudowa – oto największe walory tego niewielkiego kurortu, znanego głownie dzięki pięknemu skansenowi oraz parkowi zdrojowemu. Słowacja w rejonie Bardiowa może się też pochwalić tak wspaniałą ciekawostką, jaką są rusińskie wsie. Do dziś zachowały się na ich terenie takie zabytki, jak cerkwie czy Rusińskie chaty – wyjątkowe atrakcje oraz piękne przykłady dawnego budownictwa. W gronie tych najciekawszych znajduje się Mikulasowa, warto też zajrzeć do pobliskiego Zboja. Oczarować może też wieś Jedlinka, do której koniecznie powinni zajrzeć miłośnicy sztuki cerkiewnej. Komu marzą się ciekawe wycieczki w rejonie Bardiowa, temu można polecić wizytę na terenie tak ciekawej miejscowości, jaką jest Zborov. To miejsce wymarzone dla miłośników historii, których mogą oczarować tajemnicze ruiny zamku oraz kościół św. Małgorzaty. Ta ostatnia budowla, ze względu na dwa prezbiteria, jest jednym z najciekawszych zabytków architektury sakralnej, jakimi może się pochwalić Słowacja.

Warto też się wybrać tam ze względu n a pyszną kuchnie. jest podobna do naszej rodzimej – kuchnia Podkarpacia niezależnie od narodów cechuje się niepowtarzalnym smakiem.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
marta.czerwinska

42 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816