HYDE PARK
Like

Idealna łazienka dla seniora

31/07/2014
650 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Śliskie kafelki, mokra powierzchnia wanny lub brodzika sprawiają, że łatwiej o upadek. Dodatkowe uchwyty, siedziska sprawią, że starsi ludzie będą się czuli bardziej komfortowo i bezpiecznie. Badania wykazują, że prawie 50% wypadków seniorów ma miejsce w domu. Przyzwyczajeni od lat do oswojonej przestrzeni, nie zwracamy uwagi na, pojawiające się wraz z wiekiem, niedogonienia takie jak wysokie progi, czy śliskie podłogi. Więcej przestrzeni Już podczas projektowania łazienki warto zostawić więcej miejsca w okolicy umywalki, wanny lub kabiny prysznicowej. Ułatwi to korzystanie z urządzeń zarówno osobom starszym jak i ich opiekunom. Zalety wanny Przydatna dla osób potrzebujących kąpieli leczniczych. Dostępne są specjalne siedziska ułatwiające kąpiel. Minusem jest wysokość wanny. Można domontować do niej odpowiednie stopnie lub schodki. Przydadzą się też dodatkowe poręcze, […]

0


Śliskie kafelki, mokra powierzchnia wanny lub brodzika sprawiają, że łatwiej o upadek. Dodatkowe uchwyty, siedziska sprawią, że starsi ludzie będą się czuli bardziej komfortowo i bezpiecznie.

Badania wykazują, że prawie 50% wypadków seniorów ma miejsce w domu. Przyzwyczajeni od lat do oswojonej przestrzeni, nie zwracamy uwagi na, pojawiające się wraz z wiekiem, niedogonienia takie jak wysokie progi, czy śliskie podłogi.

Więcej przestrzeni

Już podczas projektowania łazienki warto zostawić więcej miejsca w okolicy umywalki, wanny lub kabiny prysznicowej. Ułatwi to korzystanie z urządzeń zarówno osobom starszym jak i ich opiekunom.

Zalety wanny

Przydatna dla osób potrzebujących kąpieli leczniczych. Dostępne są specjalne siedziska ułatwiające kąpiel. Minusem jest wysokość wanny. Można domontować do niej odpowiednie stopnie lub schodki. Przydadzą się też dodatkowe poręcze, ułatwiające poruszanie się po niej.

Prysznic z masażem

Do kabiny prysznicowej łatwiej jest wejść niż do wanny. W nich także istnieje możliwość zamontowania dodatkowych siedzisk. Plusem kabiny jest również możliwość wybrania różnych natrysków, ułatwiających użytkownikowi dopasowanie strumienia wody.

Brodzik z zasłonką

Zasłonkę łatwiej jest odsunąć niż drzwi od kabiny prysznicowej. Decydując się na brodzik zwróćmy uwagę na antypoślizgową powierzchnię brodzika. Tu również przydadzą się uchwyty i siedzisko.

Bezpieczna armatura

W sklepach znajdziemy wiele udogodnień np. baterie termostatyczne eliminujące ryzyko poparzenia. Niektóre posiadają przycisk blokujący przypadkowe puszczenie wody o temperaturze wyższej niż 38°C. Przydatne będą również wyraźne oznaczenia kolorystyczne na pokrętłach i uchwytach.

Odpowiednio zamontowane dodatki

Pojemniki na mydło i inne kosmetyki, wieszaki na ręczniki, uchwyty na papier toaletowy sprawią, że osoby starsze nie będą musiały się po nie schylać.

Umieszczony na odpowiednich wysokościach i wyprofilowany sprzęt będzie dużym udogodnieniem samodzielnego funkcjonowania seniorów. Jeśli jednak nie stać nas na remont i specjalistyczne urządzenia, warto zainstalować dodatkowe poręczę i uchwyty. Pamiętajmy też o podłogach. Śliskie kafelki lub dno brodzika dobrze zabezpieczy antypoślizgowa mata.

0

Majkel007

37 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758