HYDE PARK
Like

Huston- (znów) mamy problem

14/12/2013
622 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
Huston- (znów) mamy problem

Awaria urządzeń chłodzących na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej będzie wymagać nadprogramowego spaceru- czyli Huston mamy problem. Podobno te słowa nigdy nie zostały wypowiedziane lecz problem niestety jest znowu. Awaria systemu chłodzenia na pokładzie międzynarodowej stacji kosmicznej  (ISS) może wymagać spaceru kosmicznego,  stwierdziła administracja NASA Jeden z dwóch obwodów chłodzenia amoniakiem został wyłączony w środę rano, powiedziała rzecznik NASA Brandi Dean . „System chłodzenia w przestrzeni kosmicznej jest niezbędny ponieważ ciepło się nie rozprasza, tak jak to ma miejsce na Ziemi”- powiedziała. Prawdopodobnie nadmiar amoniaku spowodował  zamknięcie obwodu przez system zabezpieczający.Moduł pompy na jednym z  dwu zewnętrznych obwodów chłodzenia ISS został automatycznie zamknięty, kiedy zrobiło sięzbyt zimno,” „Pompa została na powrót uruchomiona ale wygląda na to  że zawór wewnętrzny byćmoże nie działa poprawnie”. „Nie ma żadnego zagrożenia dla załogi, badania naukowe […]

0


Awaria urządzeń chłodzących na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej będzie wymagać nadprogramowego spaceru- czyli Huston mamy problem. Podobno te słowa nigdy nie zostały wypowiedziane lecz problem niestety jest znowu.

Awaria systemu chłodzenia na pokładzie międzynarodowej stacji kosmicznej  (ISS) może wymagać spaceru kosmicznego,  stwierdziła administracja NASA

Jeden z dwóch obwodów chłodzenia amoniakiem został wyłączony w środę rano, powiedziała rzecznik NASA Brandi Dean .

„System chłodzenia w przestrzeni kosmicznej jest niezbędny ponieważ ciepło się nie rozprasza, tak jak to ma miejsce na Ziemi”- powiedziała.

Prawdopodobnie nadmiar amoniaku spowodował  zamknięcie obwodu przez system zabezpieczający.Moduł pompy na jednym z  dwu zewnętrznych obwodów chłodzenia ISS został automatycznie zamknięty, kiedy zrobiło sięzbyt zimno,” „Pompa została na powrót uruchomiona ale wygląda na to  że zawór wewnętrzny byćmoże nie działa poprawnie”.

„Nie ma żadnego zagrożenia dla załogi, badania naukowe prowadzone sa bez problemów , zamrażarki, w których przechowuje się naukowe próbki  są sprawne. To tylko kwestia  czasu, aby sprawdzić , w jaki sposób  doprowadzić pierwszy obwód do pełnej sprawności.”  Kontrolerzy lotu z NASA sprawdzają na czym  polega problem.

Nie ma natychmiastowej potrzeby aby wychodzić na zewnątrz , ale gdy okaże się to konieczne zapasowe części znajdują się na pokładzie i naprawa może być dokonana.

W lipcu podczas spaceru doszło do mrożącego (nomen omen) krew w żyłach przypadku, gdy włoski astronauta Luca Parmitano omal nie został „zassany” w przestrzeń kosmiczną i z trudem trafił do luku wejściowego gdy jego hełm zaczął już napełniać się wodą.

Wyobraź sobie jak się można czuć wkładając głowę do szklanego kulistego akwarium. Nie przez przypadek wraca się do tamtego wydarzenia gdyż wypadek Parmitano był także spowodowany awarią systemu chłodzenia.

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758