Bez kategorii
Like

Historia i teraźniejszość

01/08/2012
261 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Jak to się dzieje, że ciągle tęsknimy do pełnej niepodległości? I to 68 lat po wybuchu Powstania Warszawskiego?

0


Teresa Bochwic

Historia i teraźniejszość - niezalezna.pl(foto. Bartek Kosiński )

Powstania, które wybuchło nie tylko przeciwko Niemcom, ale i Sowietom, którym młodzi żołnierze Armii Krajowej pokazali, że Polska będzie walczyła do końca.

Dzisiaj jest nas mniej niż wtedy, bo w sierpniu 1944 r. jednak WSZYSCY chcieli niepodległości i wszyscy wiedzieli, o co w niej chodzi oraz co to pojęcie znaczy. Dziś sytuacja jest, niestety, zupełnie inna. Ale jest nas nadal dostatecznie dużo, żeby liczyć się w rachunku celów, które stawia sobie Polska. Wiemy też, że niepodległość nie może podlegać dyskusji. Doskonale ujął to Piotr Wierzbicki w swojej najnowszej książeczce „Cholerna niepodległość”. Dlatego powstańcom warszawskim oddajemy hołd, bo walczyli, mimo że zostali opuszczeni przez USA, Wielką Brytanię i Francję. To te kraje, pozostawiając żołnierzy Armii Krajowej osamotnionych w walce z hitlerowcami, stali się prawdziwymi winnymi klęski powstania. A powstańcom warszawskim oddajemy hołd za ich niezłomność, wierność, walkę i za myśl niepodległościową.

 

z:http://niezalezna.pl/31481-historia-i-terazniejszosc

 

zobacz:

http://niezalezna.pl/31501-1-sierpnia-wybuchlo-powstanie-warszawskie

Inne zapisy autora:

0

Jacek

Zagladam tu i ówdzie. Czesciej oczywiscie ówdzie. Czasem cos dostane, ciekawsze rzeczy tu dam. ''Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart'' Na zdjeciu jest Janek, z którym 15 sierpnia bylismy pod Krzyzem.

1481 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758