Bez kategorii
Like

Hillaria Clinton nie kłamie!

21/04/2011
272 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Amerykańska sekretarz stanu Hillaria Clinton wystąpiła w roli obrończyni dobrej sławy „spontanicznej rewolucji libijskiej”.

0


Amerykanie przekażą rewolucjonistom 25 milionów dolarów "w różnych niezagrażających życiu towarach". Podobno cała ta rewolucja nie była efektem ustaleń między "demokratycznym światem" i ministrami Kadafiego.  

A jeśli nawet, to nie jest to efekt wieloletniej wspólnej strategii, tylko skutek działań wypływających z potrzeby serca byłych urzędników dyktatora. Jak widzi rewolucjonistów pani Hillaria?


 – To nie była grupa, która od lat planowała sprzeciwić się rządom Kadafiego; to była spontaniczna reakcja w kontekście powszechniejszej Arabskiej Wiosny –    powiedziała. – To głównie ludzie biznesu, studenci, prawnicy, lekarze, profesorowie, którzy z wielką odwagą postanowili bronić swoich społeczności i wezwać do zakończenia reżimu w Libii.


Pani Hillaria nie kłamie. Jeszcze do niedawna studenci, prawnicy, lekarze, ani wojskowi nie wiedzieli, że tak szybko, z całego świata zaczną do nich napływać zachęty, aby zostali bojownikami rewolucji.

Na przykład wojskowy przywódca libijskich powstańców, były minister spraw wewnętrznych Libii Abd al-Fatah Junis chyba nawet nie zdążył posprzątać swego ministerskiego biurka. W przełomowych czasach decyzje trzeba podejmować bardzo szybko. Kto pierwszy ten lepszy!

Abd al-Fatah Junis

Abd al-Fatah Junis /AFP

Junis był ministrem spraw wewnętrznym Libii, uznawanym za bliskiego współpracownika Kadafiego, ale 22 lutego ustąpił ze stanowiska i przyłączył się do libijskiej rewolucji.
 Węgry mają nową konstytucję!    

Aktualna liczba uczestników "Gulaszowego Czwartku" zarejestrowanych na Facebooku: 371 

(Facebookowcy! Dopisujcie się! I zapraszajcie znajomych!)

image

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inne zapisy autora:

0

Ch

"Politycy sa jak krowy. Bez naszej troskliwej opieki zawsze wleza w szkode"."

312 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758