Bez kategorii
Like

Hambura: Wniosek o dyscyplinarne ukaranie.

18/09/2012
465 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
no-cover

Dzisiejsze wydarzenia obnażyły jednak elementarne braki w przygotowaniu ekshumacji oraz sekcji zwłok i pokazały, że Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie potrafi przygotować i przeprowadzić najprostszych czynności procesowych

0


 Stefan Hambura

Rechtsanwalt

Dudenstr. 17

D – 10965 Berlin

stefan@hambura.com

 

 

Szanowny Pan

Andrzej Seremet

Prokurator Generalny

Warszawa

 

2914/10/Ha/Se                                                                   Warszawa, 17.09.2012 r.

 

 

 

Po. Śl. 54/10

Katastrofa w ruchu powietrznym w dniu 10.04.2010

 

 

Z A Ż A L E N I E

na czynności wykonywane przez prokuratorów biorących udział w ekshumacji i sekcji zwłok w dniu 17 września 2012 roku i wszczęcie wobec nich postępowania dyscyplinarnego

wraz z

W N I O S K I E M  o:

  1. objęcie czynności sekcji zwłok bezpośrednim nadzorem służbowym Prokuratora Generalnego
  2. przeprowadzenie sekcji zwłok w szwajcarskim centrum uniwersyteckim medycyny sądowej, Centre universitaire romand de médecine légale, bądź o
  3. dopuszczenie dr Michaela Badena do zespołu przeprowadzającego sekcję zwłok
  4. wstrzymanie zaplanowanych czynności sekcyjnych do czasu rozpoznania powyższych wniosków

 

Na dzień dzisiejszy Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie z urzędu zaplanowała czynności procesowe w postaci ekshumacji i sekcji zwłok śp. Anny Walentynowicz. Wszystkie moje wnioski o dopuszczenie do tych czynności niezależnych międzynarodowych specjalistów zostały oddalone jako bezzasadne.

Czynności procesowe miały rozpocząć się o 3.00, ale wystąpiło kilkugodzinne opóźnienie, bowiem prowadzący je prokuratorzy wojskowi nie dopełnili swoich podstawowych obowiązków takich jak porozumienie się z Sanepidem. W efekcie prokuratorskiego niedbalstwa, pracownicy tej instytucji nie pojawili się na cmentarzu o wyznaczonej porze.

Następnie okazało się, że zepsuł się przestarzały tomograf komputerowy, którym miały być przebadane ekshumowane szczątki, co uniemożliwiło przeprowadzenie zaplanowanych na dziś czynności procesowych. Odpowiedzialność za nieprzygotowanie sprzętu do wykonania sekcji zwłok obciąża ponownie wojskowych prokuratorów, w których gestii leży odpowiedzialność za całość zarządzonych czynności. W pismach kierowanych do mnie, Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie wielokrotnie podkreślała, że ekshumacja i sekcja są czynnościami, które będą przeprowadzone fachowo i profesjonalnie z użyciem najlepszego sprzętu i przy udziale światowej klasy ekspertów oraz że moje żądania aby badania te zostały przeprowadzone np. wszwajcarskim centrum uniwersyteckim medycyny sądowej, Centre universitaire romand de médecine légale nie znajdują jakiegokolwiek uzasadnienia.

Dzisiejsze wydarzenia obnażyły jednak elementarne braki w przygotowaniu ekshumacji oraz sekcji zwłok i pokazały, że Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie potrafi przygotować i przeprowadzić najprostszych czynności procesowych, narażając moich klientów na niewyobrażalne cierpienie. Za te rażące i haniebne zaniedbania odpowiadają wojskowi prokuratorzy oraz ich przełożony.

Mając powyższe na względzie, wnoszę o dyscyplinarne ukaranie wszystkich osób winnych wskazanych przeze mnie rażących naruszeń obowiązków służbowych i przepisów procedury karnej.

W związku z merytorycznymi i kompetencyjnymi brakami prokuratorów prowadzących niniejsze postępowanie, wnoszę o to, aby Pan Prokurator objął bezpośrednim nadzorem służbowym wszystkie zaplanowane czynności ekshumacyjne i sekcyjne.

Ze względu na obnażenie braku jakiegokolwiek przygotowania ekspertów i biegłych wyznaczonych do tych czynności przez wojskowych prokuratorów, ponowniewnoszę o przeprowadzenie sekcji zwłok w szwajcarskim centrum uniwersyteckim medycyny sądowej, Centre universitaire romand de médecine légale, bądź o dopuszczenie dr Michaela Badena do zespołu przeprowadzającego sekcję zwłok. Tylko udział specjalistów o światowej i niekwestionowanej renomie może zapewnić prawidłowy przebieg powyższych czynności i wykluczyć kompromitację jakiej cały świat był dzisiaj świadkiem. Nie można doprowadzić bowiem do sytuacji, w której próby przeprowadzenia badań zwłok śp. Anny Walentynowicz będą podejmowane w nieskończoność, aż w końcu przez przypadek uda się je przeprowadzić prawidłowo.

 

Wnoszę ponadto o wstrzymanie zaplanowanych czynności sekcyjnych do czasu rozpoznania powyższych wniosków.

 

Stefan Hambura

Rechtsanwalt

Inne zapisy autora:

0

Miroslaw Kraszewski
Miroslaw Kraszewski

Przenikliwy.Pisze o malo znanej patologii. Od stanu wojennego jestem glownie w Niemczech gdzie reaktywuje sie od roku 2000 politycznie sterowana kulture i Eksport NEOkultury - Wiodacej Kultury Niemiec - DEUTSCHE LEITKULTUR, zakazy jezyka polskiego

94 publikacje
70 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816