Bez kategorii
Like

Hambura: ograniczenie istniejących możliwości dojścia do prawdy

16/09/2012
454 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
no-cover

Kwestia niemożności korzystania z tych samych urządzeń dla osób żywych jak i zmarłych przez szefa Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie Pułkownika Ireneusza Szeląga nie została umotywowana prawnie ani też niczym uzasadniona.

0


 

Wojskowa Prokuratura Okręgowa

w Warszawie

ul. Nowowiejska 26B

 

00-911 Warszawa

Polen

 

2914/10/Ha/Se                                                                    Berlin, 15.09.2012 r.

 

 

Po. Śl. 54/10

Katastrofa w ruchu powietrznym w dniu 10.04.2010

 

 

 

WNIOSEK

 

 

Wnoszę o wykonanie dodatkowej sekcji zwłok 2 osób zaplanowanych na dzień 17 – 19 września 2012 r. przez szwajcarski Instytut o renomie międzynarodowej Centre universitaire romand de médecine légale (CURML) który uczestniczył w badaniach, między innymi, odnośnie:

 

Lady Diana, 1997, Francja,

Cédric Tornay, 1998, Watykan,

Bernard Borel, 2002, Republika Dżibuti,

Christian Jambert , 2004, Francja,

Tommaso Onofri, 2007, Włochy

Yasser Arafat, 2012, Palestyna.

 

 

U Z A S A D N I E N I E

 

 

W związku z uzasadnionymi podejrzeniami, co do rzetelności i kompletności wyników sekcji zwłok śp. Anny Walentynowicz wykonanej przez rosyjskich biegłych po katastrofie w dniu 10 kwietnia 2010 roku, Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie podjęła decyzję o ekshumacji zwłok 2 osób.

 

Opinia polskich biegłych wskazanych przez powyższą Prokuraturę będzie miała charakter konkurencyjny wobec opinii biegłych z Federacji Rosyjskiej. Polskim biegłym dostępna aparatura radiologiczna, tomograf komputerowy Philips MX8000, czterorzędowy, odpowiada standardom technicznym z przed ponad 10-ciu lat, nie może więc być uznanym jako sprzęt najnowszej generacji. Wykluczenie dodatkowych badań z zakresu diagnostyki obrazowej, radiografii digitalnej, konwencjonalnej i USG, pomimo posiadania tego sprzętu w Klinice musi być potraktowane tylko i wyłącznie jako umyślne ograniczenie diagnostyki mającej na celu wyjaśnienie przyczyny śmierci śp. Anny Walentynowicz.

 

Poruszona w dniu 3 września 2012 r. na spotkaniu w Wojskowej Prokuraturze Okręgowej w Warszawie kwestia niemożności korzystania z tych samych urządzeń dla osób żywych jak i zmarłych przez Szefa Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie Pułkownika Ireneusza Szeląga nie została umotywowana prawnie ani też niczym uzasadniona.

Mobilne urządzenia rentgenowskie są skonstruowane specjalnie do przeprowadzenia diagnostyki obrazowej we wszystkich niemal warunkach, począwszy od sterylnej sali operacyjnej poprzez warunki polowe, skończywszy na badaniach sekcyjnych. Ogólnie dostępne są okrycia z folii zapobiegające kontaktowi urządzenia z ewentualnymi wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami chorobotwórczymi mogącymi być zagrożeniem dla personelu lub innych pacjentów w przypadku przeniesienia urządzenia z jednego pomieszczenia, w którym były wykonywane badania, do drugiego pomieszczenia. Okrycie z folii zostaje utylizowane, aparatura rentgenowska nie jest tym sposobem narażona na zanieczyszczenie i przenoszenie czynników chorobotwórczych z miejsca na miejsce. Podaję przykłady okryć ochronnych, zobacz strony internetowe:http://www.kabor.nl/de/cbogen.phphttp://www.medline.com/de/brochures/Sterile%20Surgical%20Drapes%20&%20Gowns/Equipment%20cover%20ML128-DE.pdf Każdy producent urządzeń radiologicznych jest w stanie zapewnić tego typu okrycia do wszelkiego rodzaju zastosowań poprzez kooperujacych serwisantów. Dlatego narzucone przez Prokuraturę użycie tylko jednego urządzenia diagnostyki obrazowej stanowi niczym nie uzasadnione ograniczenie istniejących możliwości dojścia do prawdy. O prawdę walczyła przez całe swoje życie śp. Anna Walentynowicz. Walka ta nie ustała po jej śmierci.

 

Również w świetle zakwestionowanego obecnie zaufania do polskiego wymiaru sprawiedliwości przez środki masowego przekazu (prezes Sądu Okręgowego Gdańsk – Ryszard Milewski) i zarządzenia ministerialnej kontroli w sądzie, tym bardziej zasadnym jest powołanie ekspertów instytucji niezależnej jaką jest szwajcarskie centrum uniwersyteckie medycyny sądowej, Centre universitaire romand de médecine légale (CURML).Tutaj adres:

 

CURML – CHUV – Rue du Bugnon 21 – CH-1011 Lausanne – Suisse

Tél: +41 (0)21 314 70 70 – fax: + 41 (0)21 314 70 90 – email:curml.central@chuv.ch (strona internetowa:http://www.curml.ch/en/curml_home/curml-qui-sommes-nous.htm)

 

Tylko w ten sposób można będzie ostatecznie rozstrzygnąć niezwykle bolesną dla moich Mocodawców kwestię wykonania prawidłowej i kompletnej sekcji zwłok śp. Anny Walentynowicz.

 

Zgodnie z art. 2 par. 1 pkt 3 KPK, postępowanie karne winno być prowadzone w sposób uwzględniający prawnie chronione interesy pokrzywdzonego.

 

Mając powyższe na względzie, niniejszy wniosek jest zasadny i wnoszę o jego uwzględnienie.

 

Stefan Hambura

Rechtsanwalt

 

Do wiadomości:

Prokurator Generalny Andrzej Seremet

Minister Sprawiedliwości RP Jarosław Gowin

Inne zapisy autora:

0

Miroslaw Kraszewski
Miroslaw Kraszewski

Przenikliwy.Pisze o malo znanej patologii. Od stanu wojennego jestem glownie w Niemczech gdzie reaktywuje sie od roku 2000 politycznie sterowana kulture i Eksport NEOkultury - Wiodacej Kultury Niemiec - DEUTSCHE LEITKULTUR, zakazy jezyka polskiego

94 publikacje
70 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816