ONA I ON
Like

Hamak jako alternatywa dla dziecięcego łóżeczka

16/06/2015
554 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Hamak   Każdy intuicyjnie kojarzy, co to jest hamak, i myślę, że każdy kojarzy go bardzo pozytywnie, jako miejsce, w którym można się zrelaksować. Mi również w taki sposób się kojarzy, więc postanowiłem opisać możliwości jego wykorzystania.   Hamak jako alternatywa dla dziecięcego łóżeczka   Dziwi Was to, że małe dzieci w wózku się kołysze? I jakoś im to nie przeszkadza? Wiecie dlaczego się tak dzieje? Pewnie nie wiecie, otóż nowo narodzone właściwie nie zna stałej rzeczywistości. Będąc w brzuchu matki stale się przesuwał, kołysał, zmieniał pozycję, więc to dla niego coś normalnego. To właśnie coś sztywnego, dziecko uznaje za coś niebywałego. Przez pierwsze miesiące naszego życia głównie śpimy i to przez 12-15 godzin na dobę, więc warto maluszkowi umilić […]

0


Hamak

 

Każdy intuicyjnie kojarzy, co to jest hamak, i myślę, że każdy kojarzy go bardzo pozytywnie, jako miejsce, w którym można się zrelaksować. Mi również w taki sposób się kojarzy, więc postanowiłem opisać możliwości jego wykorzystania.

 

Hamak jako alternatywa dla dziecięcego łóżeczka

 

Dziwi Was to, że małe dzieci w wózku się kołysze? I jakoś im to nie przeszkadza? Wiecie dlaczego się tak dzieje? Pewnie nie wiecie, otóż nowo narodzone właściwie nie zna stałej rzeczywistości. Będąc w brzuchu matki stale się przesuwał, kołysał, zmieniał pozycję, więc to dla niego coś normalnego. To właśnie coś sztywnego, dziecko uznaje za coś niebywałego. Przez pierwsze miesiące naszego życia głównie śpimy i to przez 12-15 godzin na dobę, więc warto maluszkowi umilić ten czas i właśnie umiejscowić go na hamaczku. Oczywiście odpowiednio zabezpieczonym, dziecko wszakże też potrafi obrócić się na drugi bok, a nie chcemy by wypadło i zrobiło sobie krzywdę.

 

Hamak dla kota

 

Tu pewnie znów wprawiam czytających w zdziwienie, ale cóż, pewnie nie pierwszy i nie ostatni raz. Ale wracając do tematu. Koty lubią się wylegiwać prawda? Więc czemu im tego nie umożliwić przy jednoczesnym kołysaniu się. Pomysł, ten przyszedł mi do głowy, gdy oglądałem filmiki ze śmiesznymi kotami, kilka z nich robiło bardzo zadowolone miny właśnie bujając się w hamaku. Więc jeśli jesteście zwolennikami rodziny 2 + kot to z pewnością ten pomysł przypadnie kotu do gustu.

 

Dwa przyznam niekonwencjonalne pomysły, ale to właśnie do odkrywców świat należy, więc czemu nie spróbować. Nic na tym nie tracicie, najwyżej wyrzucicie do śmieci.

Zobacz więcej

Inne zapisy autora:

0

Avatar
vladri

10 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816