Bez kategorii
Like

Guardiola coraz bliżej wybrania nowego klubu?

14/12/2012
386 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Ostatnio często się mówi o tym jakoby Pep Guardiola miał znaleźć nowy klub dla siebie, jak twierdzi parę źródeł dostał ofertę od Chelsea , ale ją odrzucił z pretekstem że woli spędzać czas z rodziną w Ameryce.

0


41-letni Hiszpan po odejściu z dumy Katalonii łączony był z takimi angielskimi klubami jak Chelsea, Manchester United, Manchester City czy słabo spisujący się w rozgrywkach krajowych Arsenal. Ponadto bogate PSG również jest zainteresowane usługami byłego trenera katalońskiego zespołu. Przypuszcza się, że Guardiola rozważy oferty dopiero po nowym roku.

No to zacznijmy od Chelsea , jest to jakiś wybór ale Abramowicz kocha ten klub i chcę dla nich jak najlepiej ,ale zwalnianie następnych trenerów bo wygrali tylko 2 z ostatnich 8 spotkań a rok wcześniej wygrał ligę mistrzów i FA Cup to nie dobry pomysł i to nie zapewnia długiej kariery na Stamford Bridge.

Druga opcja to Manchester Utd, gdy ktoś słyszy Utd od razu myśli Sir Alex Ferguson który też łatwo ze swojego stanowiska nie zejdzie ponieważ sam się wypowiedział że jego godnym następcą będzie jedynie Jose Mourinho oraz po tylu latach zarząd ma do niego wielkie zaufanie i zapewnione trofea i to właśnie blokuje stanowisko Guardioli.

To teraz trzeci wybór Manchester City , ich menadżerem jest Roberto Mancini z jego ważniejszych osiągnięć można jedynie wymienić zwycięstwo w Premier league no i też zakwalifikowanie się do Ligi mistrzów która nie poszła mu najlepiej ponieważ dwa razy pod rząd z nie wyszedł z grupy co nie może cieszyć jego obecnego zarządu ponieważ wkładają w ten klub sporo pieniędzy i liczą na coś więcej co może zapewnić Guardiola sądząc po jego wynikach za czasów prowadzenia FC Barcelony ,choć Mancini dobrze radzi sobie w lidze nie znaczy że ma zapewnioną pracę na stałe.

Wreszcie czwarta opcja jest to Arsenal, zakładając że jeżeli Arsene Wenger nie zdoła się poprawić i nie zdobędzie jakiegoś trofeum w tym sezonie co będzie bardzo trudne po tym jak odpadli z czwarto ligowym Bradford w „CoC”(Capital one Cup) czyli jednym z mniej prestiżowych i chyba najłatwiejszym pucharze w Anglii i nie sądzę że trzynaście razy pod rząd wyjście z grupy ligi mistrzów oraz siedem lat bez pucharów obroni Wengera na stanowisku , jeżeli można wierzyć Goal.com to sam Guardiola powiedział że jego pierwszym wyborem w Anglii jest Arsenal.

Ostatnia piąta opcja to PSG ,jest to klub wykupiony przez bogatych inwestorów mających na celu wygranie Ligi mistrzów taki oto cel postawili ich menedżerowi Carlo Ancelottiemu który ma w 3 sezony to spełnić, na razie liga mistrzów całkiem nieźle mu idzie za to liga krajowa to już inna sprawa, jeżeli PSG miałoby zatrudnić Guardiole po tym jak odpadną z ligi mistrzów choć jeżeli Carlo Ancelotti wygrałby ligę mistrzów Guardiola nie miałby czego tam szukać. Podsumowując największe szanse na pozyskanie Hiszpana ma Arsenal, Manchester City oraz PSG.

Piotr Zimniak

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Futbol24

Naj

69 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758