POLSKA
Like

Gruszki na wierzbie Ewy Kopacz

22/10/2015
866 Wyświetlenia
9 Komentarze
4 minut czytania
Gruszki na wierzbie Ewy Kopacz

To już ostatnia manifestacja „tego rządu”. W czwartek, 22 października, w samo południe, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów stała się widownią kolejnej manifestacji. Tym razem do Warszawy przyjechali zrobieni ‘w ciula’ jeszcze w styczniu górnicy.

0


Przypomnijmy. 17 stycznia rząd z Ewą Kopacz na czele zawarł porozumienie z protestującymi w obronie zagrożonych miejsc pracy górnikami, a także przedstawicielami innych zakładów. Porozumienie miało być zrealizowane do końca września. Niestety, tak samo jak wiele innych obietnic koalicji PO-PSL składanych w ciągu minionych 8 lat okazało się jedynie doraźną próbą uspokojenia społeczeństwa.

Warszawa, 22.10.2015. Zwi¹zkowcy z regionu œl¹sko-d¹browskiego manifestuj¹ 22 bm. przed KPRM w Warszawie. Manifestacja ma zwi¹zek z zawartym 17 stycznia porozumieniem, które mia³o gwarantowaæ m.in. przysz³oœæ kopalñ, a które - zdaniem zwi¹zków - nie zosta³o dotrzymane przez rz¹d. (mr) PAP/Marcin Obara ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. Manifestacja zwi¹zkowców - w czwartek w Warszawie***

Demonstracji organizowanej przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy Regionu Śląsko-Dąbrowskiego towarzyszyły pikiety związkowe, przeprowadzone w ok. 100 miastach w całym kraju. Podczas nich rozdawano ulotki informujące o niespełnionych obietnicach i deklaracjach obecnej koalicji rządzącej.

Warszawa, 22.10.2015. Zwi¹zkowcy z regionu œl¹sko-d¹browskiego manifestuj¹ 22 bm. przed KPRM w Warszawie. Manifestacja ma zwi¹zek z zawartym 17 stycznia porozumieniem, które mia³o gwarantowaæ m.in. przysz³oœæ kopalñ, a które - zdaniem zwi¹zków - nie zosta³o dotrzymane przez rz¹d. (mr) PAP/Marcin Obara ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. Manifestacja zwi¹zkowców - w czwartek w Warszawie***

.

Wcześniej, na początku października, górnicy oraz członkowie ich rodzin protestowali m.in. w Brzeszczach i Rudzie Śląskiej.

.

W proteście w Warszawie brali udział przedstawiciele jedenastu kopalń Krajowej Spółki Węglowej, związkowcy z Związku Zawodowego Ratowników Górniczych w Polsce i Związku Zawodowego Górników w Polsce. Oprócz górników i hutników byli przedstawiciele Solidarności kolejarzy, NSZZ „S” pracowników Biedronki oraz Związek Zawodowy Kontra z zakładów zbrojeniowych „Bumar-Łabędy” S.A. Nad zebranymi powiewały transparenty: „Nie płacz Ewka”, , „Ch.., d… i kamieni kupa”, „Żądamy realizacji obietnic”.

Związkowcy jako symbol dotychczasowych obietnic premier Kopacz postawili wierzbę z gruszkami, pod którą Alfred Bujara przewodniczący Sekretariatu Handlu Banków i Ubezpieczeń położył order z drapieżną Biedronką, jako symbol podejścia obecnego rządu wobec pracowników handlu i obcego kapitału. I przypomniał, że ten rząd po kryjomu przyznał wysokie odznaczenie szefowi Biedronki w Polsce.

Następnie manifestanci przeszli pod siedzibę Platformy Obywatelskiej. Tam złożono trumnę z winem, ośmiorniczkami i kasetami. – Wierzę w to, że społeczeństwo powie temu rządowi krzyżyk na drogę – mówił Nowak. A na pożegnanie zabrzmiała piosenka Mieczysława Fogga „To ostatnia niedziela”.
Michał Miłosz Tygodnik Solidarność

.

Pisze Maciej Rysiewicz, bezpośrednio obserwujący protest:

[Wypierdalać] tyle mieli gromko do powiedzenia górnicy, hutnicy i kolejarze ze śląskiej Solidarności, manifestujący dzisiaj, tj. 22 października 2015 roku, przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich w Warszawie, pod adresem lokatorów szacownego, rządowego budynku, na którego frontonie napisano HONOR I OJCZYZNA . A potem śląscy działacze SOLIDARNOŚCI pomaszerowali, z tym samym hasłem, na Wiejską w Warszawie pod Krajowe Biuro, przepraszam za brzydkie słowa, Platformy Obywatelskiej.
https://3obieg.pl/wypierdalac

40727_162023087157478_4660152_n

To właśnie jest przesłanie Narodu, a przynajmniej tej części, która ciężko pracuje, aby utrzymać siebie i swoich najbliższych, do rządzącej pod rząd dwie kadencje koalicji:

;

W Y P I E R D A L A Ć !!!!

.

Cała reszta wypowiedzianych słów to tylko komentarze.

hqdefault

22.10 2015

Fot. internet

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
76 komentarze
 

 1. Avatar Zygi

  A ja myślę że czas na protesty społeczne PODATNIKÓW.
  Bo niby jakim prawem ktoś za ich pieniądze utrzymuje “państwowe” firmy?
  Jakim prawem pracownicy “państwowych” firm mogą nie godzić się na ich sprzedaż, na prywatyzację?
  Jakim prawem PODATNIK spłaca długi ich firm?
  Jakim prawem to PODATNIK opłaca ich przywileje?
  Dlaczego w większości firm “państwowych” to nie pracodawca ponosi koszty przywilejów pracowniczych takich jak wczesna emerytura i nie wchodzą one w koszt produktu tylko opłaca je podatnik?

  To tylko kilka haseł jakie podatnik powinien mieć na transparentach podczas strajków w obronie SWOICH interesów.
  Jak to jest że w Anglii zamknięto wszystkie nierentowne kopalnie a polski PODATNIK do tej Anglii ciągnie tabunami? Czy Angole wiedzą coś czego my nie wiemy?

  0
  • Avatar Metyl

   Wiekszosc podatnikow ktora mogla sobie na to pozwolic juz w Polsce podatkow nie placi.Zostali tylko pracownicy fizyczni w wiekszosci i jak oni przestana placic to w koncu ten patologiczny system sie zawali

   0
   • Avatar Zygi

    Tak się składa że podatek od osób fizycznych jest w wielu państwach głównym żródłem wływów do budżetu. Znaczenie podatku CIT dla budżetów większości państw jest wielkim mitem bo wpływy z niego są znacznie niższe.
    W Polsce i ogólnie w Europie, gdzie VAT jest horendalnie wysoki i praktycznie nie do obejścia dla osób fizycznych – to właśnie VAT jest głównym źródłem, a PIT drugim w kolejności.
    Dlatego tak czy inaczej – to własnie pracownicy finansują państwo – czy to PITem, czy to VATem, czy obu podatkami razem (plus różne akcyzy). Tak jest w całej Europie i to się nie zmieni. Dlatego niezby rozumię twój komentarz.
    Dołóż do tego konieczność finansowania przez tychże podatników wszelkiej maści nierentowne państwowe molochy pożerające miliardy a zrozumiesz mój komentarz.

    0
    • Avatar Metyl

     Chodzilo mi ze z PITu kto mogł juz dawno uciekł.Vat tez nie jest jednakowy w calej Europie i kto wie jak optymalizowac podatki albo ma od tego ludzi to z tego korzysta.

     0
 2. Avatar gola.dupa.tuska

  Nie myśl tusk, że jak spierdoliłeś do brukseli i siedzisz w niedokończonej wieży babel, to tutaj o tobie zapomnieli. My – Naród- nie zapominamy nigdy. A ta pierdolona zdzira – sługuska diabła- z ryjem jaszczura podzieli twój los.

  0
 3. Avatar kanton

  Skoro pracownicy fizyczni utrzymują państwo jako takie. A więc należą im się przywileje.
  Tylko do cholery jakie ?
  Ano takie że muszą coraz więcej płacić do budżetu państwa z tytułu VATu , PITU i innego gówna podatkowego.
  Żeby utrzymać całą zgrają niepotrzebnych urzędnikow.
  Jak to się robi . Ano tak . Dzielimy duży podatek na dwa mniejsze. W sumie jest to , samo.
  Ale ktoś to musi obliczyć. Już mamy nowe stanowisko pracy. Tak jest w spółdzielniach mieszkaniowych , gdzie suma całości opłat za mieszkanie składa się nie rzadko z 16 czy 17 składników.
  niby jest to samo , ale ilu ludzi zatrudnia spółdzielnia aby to obliczyć.
  A to jest Polska . Tu takie rzeczy są realne.

  0
  • Avatar Zygi

   Uwierz mi – nie tylko w Polsce. NIe tylko w Polsce…
   Co przeraża to fakt że nie widać najmniejszej szansy na wyjście z tego zaklętego koła ponieważ Polacy niestety przesiąkli już socjalizmem i nie chcą przejąć na powrót własnego życia we wlasne ręce ale i na własny koszt.
   Olali również referendum które dawało im szansę na gruntowną zmianę ustroju więc… nie wiedzę światła na końcu tego tunelu.
   Jeśli chodzi o przywileje o których piszesz że im sięnaoleżą, to jednak Polacy mają je takie o jakich w wielu rozwiniętych krajach ludziom sie nawet nie śni. Ba, nie przychodzi im nawet do głowy że takowe mogą istnieć (USA jest tu pierwszym przykładem). Niech no wyliczę choć parę przywilejów które frajer podatnik opłaca sobie i innym kiedy płacic PIT, VAT, akcyzę i inne:
   – całkowicie darmowo kształcenie, w tym wykształcenie wyższe, nawet kilka fakultetów (w USA jest to koszt kilkuset tysięcy DOLARÓW płaconych z własnej kieszeni. Przeciętny Amerykanin ma wiekszy dług za szkołę niż za dom)
   – darmowa służba zdrowia i to wcale nie taka zła jak Polakom się to wmawia
   – kobiety idą o 5 lat wcześniej na emeryturę!
   – emerytury wciąż od mniej więcej 60-tego i 65-roku życia
   – bardzo wczesne emerytury dla nieprawdopodobnie wielkiej masy pracowników
   – urlopy przeciętnie 2-3 razy dłuższe niż na przykład w USA
   – urlopy macieżyńskie (w USA w niektórych stanach trwają jedynie… 2 tygodnie(!) – reszta to własny urlop i urlop bezpłatny)

   Mogę tak ciągnąć w nieskończoność. Chcę jedynie pokazać że w wielu rozwiniętych państwach takich przywilejów nie ma. Za to wszystko płaci tam obywatel z własnej kieszeni. A wszystko to kosztuje. Cholernie dużo kosztuje i ktoś, to znaczy podatnik, MUSI ZA TO ZAPŁACIĆ. Cudów nie ma.
   I nie myśl że jestem jakimś tam radykałem, liberałem czy co tam chcesz. Po prostu żyłem w wielu krajach i widzę to z czego Polacy nawet sobie sprawy nie zdają i nie doceniają.

   0
 4. Avatar boli

  ..padłem…:D

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816