Artykuły redakcyjne
Like

Grabić Lasy Państwowe – płacić milionowe odprawy

08/01/2014
804 Wyświetlenia
15 Komentarze
6 minut czytania
Grabić Lasy Państwowe – płacić milionowe odprawy

Wyścig szczurów, możliwość osiągnięcia w ramach istniejącego kiepskiego dla Polski i Polaków systemu przyzwoitego statusu finansowego – byleby tylko iść w “głównym nurcie”, byleby się nie wychylać – powoduje, także z braku czasu, iż nie szuka się wielostronnych źródeł informacji i porzestaje na przejrzeniu GW i wysłuchaniu wiadomości w publicznych i najbardziej dostępnych kanałach TV. Nadmiar licencjonowanych dziennikarzy pozwala przebierać w nich, jak w ulegałkach – każdy ma ambicje zrobic karierę jako publicysta, jako pisarz, ale rzeczywistość skrzeczy – trzeba sie urządzić mieć na raty, żona chciałaby sie ubierać, bywać i … trzeba się sprzedać, ideały schować do kieszeni.

0


W efekcie istotne i bulwersujace nieraz informacje są praktycznie mało dostępne, albo tak zakamuflowane, że przysłowiowy Kowalski nie zawraca sobie głowy ich śledzeniem. Nawet bardzo wykształceni ludzie z naukowymi tytułami często są zaindoktrynowani przez media reżimowe; nie mają czasu, na głowie mają poważniejsze sprawy.

Tymczasem toczy sie nieubłagalny proces grabieży państwa, grabieży perfidnej, bo mało widocznej, bo ukrytej pod parawanem sprzyjajacych przepisow, – grabieży, którą prowadza lege artis gremia doskonale wpasowane w rządzący układ. W układzie są oczywiście hierarchie – jest wiekszość praktykantów, którzy mają dość odległe perspektywy i mamieni są błyskotliwą karierą finansową, ale nawet ta szeroka sfera (głównie urzędników państwowych i samorzadowych) ma się całkiem dobrze w porównaniu z ciężko pracującym narodem, który szuka jakiejkolwiek pracy za 1.200, albo młodsi jego przedstawiciele emigrują zarobkowo.

Otóż – wg słów PDT, wkrótce będziemy wśród 20 najbogatszych państw świata – oczywiście z punktu widzenia wielkości PKB, co akurat nie świadczy o zamożności pojedynczego obywatela; tutaj miarodajny byłby PKB per capita – czyli w przeliczeniu na głowę. W tej kategorii plasujemy się znakomicie niżej, o wiele niżej od upadajacych państw strefu Euro – Grecji, Portugali, Hiszpanii, czy Włoch i nie mamy szans na zmiane tego stanu rzeczy. PDT epatuje bez przerwy faktem otrzymania w tej budżetowej perspektywie najwiekszych w UE dotacji – znowu manipulacja – w przeliczeniu na głowę, to już jesteśmy bodaj na piątym miejscu. Ale niech, dobrze jest słyszeć, iż będziemy bogaci, tylko dlaczego w sytuacji gdy kosztem OFE zadłużenie państwa spadnie o 150 mld. zł., obsługa tego długu zmniejszy się o ok 8 mld. zł, także składka transferowana do OFE zmniejszy się wydatnie, zmniejszą sie koszty prowizji i wolumen odpisu “za zarzadzanie OFE” (to wszystko jest sprawą pożądaną i nawet o wiele spóźnioną) – dlaczego w tej sytuacji spadajacego deszczu pieniedzy rząd PDT gorączkowo poszukuje ich jeszcze i grabi ponad miarę co tylko do grabienia pozostało? Mam na myśli tylko dwie sprawy z ostatniego okresu – danina z Lasów Państwowych w wysokości po 800 mln. zł. w latach 2014-15 i dalej po ok. 150 mln. rocznie. Oczywiście po dwóch latach będzie różnie. To jest przedsmak prywatyzacji LP, gdyż po tej operacji popadną w długi i trzeba je będzie sukcesywnie sprzedawać (tak, jak dzieje się to w przypadku szpitali, które wg niejakiej Kopacz nie miały być sprzedawane). Drugą, dość ukrytą sprawą jest zmiana zasad odprowadzania podatków fiskusowi przez podmioty gospodarcze – mianowicie w myśl projektu rządowego obowiazek podatkowy nastąpi bezpośrenio po wykonaniu usługi, lub sprzedaży towaru – całkiem niezależnie od momentu wystawienia faktury, (która dotychczas powodowała powstanie obowiązku podatkowego). W sytuacji, kiedy istnieją w Polsce płatnicze zatory, kiedy nawet posiadanie faktury nie gwarantowało często posiadania zapłaty (ale zawsze stanowiło dowód w ewntualnym dochodzeniu roszczeniowym) – płacenie podatku z takim wyprzedzeniem bez pewności, że bedzie sie miało jakiś przychód, ale nawet tylko z dodatkowym wyprzedzeniem – bedzie skutkować upadłością tysiecy małych nieokrzepłych na rynku firm, albo koniecznościa zaciągania kredytów, czyli wzrostem kosztów osiagania przychodów. Oczywiście właśnie o owe koszty kredytów będzie bogatszy fiskus; przy okazji wzbogacą się jeszcze banki. Takie przedpłacanie podatków wydaje się być sprzeczne z obowiazujaca ordynacją podatkową i nawet z konstytucją, ale niechby prawnicy na to popatrzyli.

To tylko dwie sprawy, jest ich znakomicie więcej. Pieniądze potrzebne są właśnie na utrzymywanie ogromnej rzeszy klientów obozu rządzącego na “porządne” pensje setek tysiecy nowych pracowników administracyjnych stanowiacych znakomite “mięso wyborcze”, na nieustanne nagrody dla nich. Najbardziej bulwesującwe są kontrakty menedżerskie i przewidywane w nich odprawy. Odprawa prezesa Narodowego Centrum Sportu, to pikuś – jest wiele odpraw milionowych (rekord, to bodaj 13 milionów) – artykuł w Gazecie Prawnej sprzed roku:http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/593961,hojny-skarb-panstwa-czyli-….

W skali kraju, te ponadnormatywne odprawy i kontrakty menedżerskie to ogromne pieniądze rzędu wielu setek milionów, a nawet miliardy zł. Oczywiscie – ustawa kominowa mówi tylko o maksymalnie sześciokrotności średniej krajowej, ale kto by za takie nędzne grosze pracował. Owi ulubieńcy władzy zarabiają znacznie więcej od prezydenta i premiera – to jest dziwne i dziwne jest, że ci dwaj najwyżsi państwowi urzędnicy potulnie to znoszą – coś mi tu nieładnie pachnie.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Janusz40

337 publikacje
31 komentarze
 

 1. Avatar Max Otto von Stirlitz

  Mr.Janusz40
  .
  26 September 2013
  .
  Mid Europa Partners (“Mid Europa”), the leading private equity firm focused on buyouts in Central and Eastern Europe and Turkey, announced today that it has completed the acquisition of a majority stake in Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka (“Jaworzyna Krynicka”) from leading Polish financial institutions, PZU and PKO BP. The transaction was completed through Polskie Koleje Gorskie (“PKG”) as an add-on to Polskie Koleje Linowe S.A. (“PKL”), a recently completed acquisition.
  .
  Located in Krynica, the second most popular mountain tourist destination in Poland, Jaworzyna Krynicka is one of the leading ski lift operators in Poland. The acquisition represents the first step of implementing the consolidation strategy of the mountain tourism market in Poland.
  .
  *************************************
  15 April 2013
  Mid Europa Partners (“Mid Europa”), the leading private equity firm focused on buyouts in Central Europe and Turkey, announced today that it completed the sale of LUX MED (the “Company”) to Bupa, the international healthcare group.
  .

  The sale of LUX MED to Bupa was first announced on 21st December 2012, and was subject to regulatory approvals, which were received in the past weeks. The Company has been valued at €400 million, enabling LUX MED investors to generate returns in excess of 2.5 times their investment. The transaction represents the largest private equity exit in Poland since Mid Europa’s sale of Aster in 2010, and the largest private equity transaction in Poland in 2012.
  .
  Max Otto von Stirlitz.

  0
 2. Avatar Max Otto von Stirlitz

  Centrala (sic! ) cwaniaczköw z Mid Europa Partners (“Mid Europa”) znajduje sie
  tutaj :
  Guernsey (Baliwat Guernsey, fr. Guernesey) – terytorium przy francuskim wybrzeżu na kanale La Manche, na wyspie Guernsey i pozostałych Wyspach Normandzkich z wyłączeniem wyspy Jersey
  .

  Posiada specyficzny status Dependencji Korony brytyjskiej – nie stanowi formalnie części Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, ani Unii Europejskiej
  .

  Guernsey podobnie jak Jersey, są de facto terytoriami zależnymi Wielkiej Brytanii (zależność ta wynika z tradycji, a nie jest zależnością de iure), nie należą jednak do Unii Europejskiej. Kwestiami obrony oraz spraw zagranicznych zajmuje się Wielka Brytania, zaś sprawami administracyjnymi, sądownictwem, gospodarką oraz finansami – władze lokalne.

  0
  • może weź pod uwagę fakt, że ABall serwuje nam meonmtami naprawdę dowolną interpretację, a nie szczegf3łową adaptację książek i na każdym kroku stara się wybielić Billa. a to, czy W CZWARTYM SEZONIE będzie z Erikiem nie jest takie pewne, bo także i w 4 tomie nie byli ze sobą w hmmm świadomym związku.

   0
 3. Avatar kanton

  Bardzo ważny artykuł. Ja od pewnego czasu widzę jak powolutku , pomalutku Lasy Państwowe są
  dzielone na obszary do sprzedania i na obszary do oddania w rączki różnych
  “byłych właścicieli” tychże lasów. Cel jest jeden.Zagrabić to co zostało jeszcze do zagrabienia.

  0
 4. To WERWOLF przygotował w Polsce grunt pod obecne rządy folksdojczów które praktycznie zlikwidowały państwo polskie. Jutro ma być w Sejmie głosowanie nad tuskową ustawą o “bratniej pomocy” dzięki której Wehrmacht i Gestapo znów będą mogły swobodnie grasować po Polsce a w żydomerdiach o tym cisza..

  0
 5. w 2016 w maju, cudzoziemcy maja uzyskac prawo do zakupu polskiej ziemii
  dwa lata dali sobie na zalatwienie Lasow a reszta potem …
  a moga je wykonczyc szybciej jesli prawem bedzie nowe odprowadzanie podatkow
  to sa cale plany rozlozone na lata…
  wiec mamy jeszcze szanse 😀
  ostatecznie mozemy zastosowac wariant islandzki i oglosic bankructwo :]
  ci, ktorzy mienia sie elita i wladcami przestana juz Byc
  z dnia nadzien…piekna s-f…
  generalnie to nie jest glupi pomysl…40mln ludzi jest bankrutami
  to rozwali caly uklad w europie i na swiecie 🙂
  tym bardziej, ze jestesmy sklonni do zachowan emocjonalnych…

  0
 6. W jednym można się z płemierem Tuskiem zgodzić.Od 6 lat trwa w Lasach Państwowych proces redukcji-wywalania pracowników leśnych, gajowych czyli bezpośrednio związanych z pielęgnacją i eksploatacją lasów. Zamiast tego powstały i nieprzerwanie puchną coraz lepiej opłacane tzw. Regionalne Zarządy Lasów Państwowych. I efektem tego jest właśnie “nieracjonalne wydawanie środków”. Tylko notoryczny oszust zwany Płemierem jak zwykle zapomniał dodać że to efekt działania jego i sitwy PO-PSL

  0
  • Roksanahej dziewczyny mam pzitnye czy to boli jak lekac5bc zakc582ada spiralc499 i czy wogc3b3le seksu nie moc5bcna uprawiac487 jak sic499 ma spiralc499?? czekam na odpowiedz z gc3b3ry dzic499ki

   0
 7. Avatar Polka

  Ja sie zastanawiam GDZIE JEST GRANICA WYTRZYMALOSCI POLAKOW!!!! PRZECIEZ TO JEST RZAD KRYMINALISTOW – MAFIA- KTORY NALEZOLOBY OBALIC JESZCZE PRZED WYBORAMI. ONI WIEDZA ZE JUZ NIE BEDA WYBRANI I ZROBIA WSZYSTKO ZE KRAJ ZNISZCZYC. MOZE MEDIA TO UKRYWAJA, ALE JAKA JEST ROLA OPOZYCJI. DLACZEGO NIKT O TYM NIE MOWI. OPROCZ 3 OBIEG:)

  0
 8. Avatar AntyBankster

  Nieustawiony Polaku –
  widzisz ze nadlesniczy okrada – sam wymierz sprawiedliwosc.
  Bez czekania na sądy tego nieskutecznego i skorumpowanego panstwa.

  0
 9. Avatar Max Otto von Stirlitz

  Mr. AntyBankster.
  .
  Dobre rady daje sie wtedy kiedy nie mozna dac zlego przykladu.
  Stosujac panski tok rozumowania w odniesieniu do wlasnego zywota , to cmentarze w warszawce : Powazki , Brödno ,Czerniakowski. Zydowski byly by juz dawno zamkniete.
  .
  Max Otto von Stirlitz.

  0
 10. Senator Prawa i Sprawiedliwości przekonywał, że rządowe rozwiązania zdestabilizują finanse Lasów Państwowych i podkreślił, że nieprawdą jest, iż Lasy Państwowe nie wspomagają budżetu państwa. Okazuje się, że ok 1,5 miliarda złotych to sam podatek VAT, który wypracowują Lasy Państwowe sprzedając drewno. Ponadto senator Skurkiewicz zwraca uwagę, że suma ok 1 miliarda 200 milionów, to „daniny wynikające z podatku CIT, czy też z podatku odprowadzonego od uposażeń pracowników”.

  0
 11. A plgalinesy rational answer. Good to hear from you.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816