Bez kategorii
Like

Gospodarcza propaganda trwa!

28/01/2011
246 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Cytuję za serwisem pb.pl: "…. Polska nie ma "realnego" planu redukcji deficytu   WST, Bloomberg Puls Biznesu, pb.pl,27.01.2011 17:02   Inwestorzy powinni kupować polskie CDS jako umowy zabezpieczające przeciwko bankructwu, którego prawdopodobieństwo wzrośnie gdyż rząd nie ma „realnego” planu naprawy finansów publicznych, uważa Barclays Capital. Analitycy instytucji zalecają nabywanie 10-letnich CDS-ów, które zwiększają swoją wartość, gdy rośnie ryzyko pogorszenia kondycji finansowej kraju, a rząd coraz bardziej jest uzależniony od sprzedaży długu i zakupu obligacji przez zagranicznych inwestorów. Tak pozyskane środki mają pokryć zbyt niskie przychody państwa w stosunku do wydatków. Deficyt budżetowy Polski wzrósł do 7,2 proc. w relacji PKB w 2009 r. z 1,9 proc. w roku 2007. W środę, Ed Parker, szef Europy Wschodniej w Fitch Ratings stwierdził, […]

0


Cytuję za serwisem pb.pl:

"….

Polska nie ma "realnego" planu redukcji deficytu
 
WST, Bloomberg
Puls Biznesu, pb.pl,27.01.2011 17:02
 
Inwestorzy powinni kupować polskie CDS jako umowy zabezpieczające przeciwko bankructwu, którego prawdopodobieństwo wzrośnie gdyż rząd nie ma „realnego” planu naprawy finansów publicznych, uważa Barclays Capital.
Analitycy instytucji zalecają nabywanie 10-letnich CDS-ów, które zwiększają swoją wartość, gdy rośnie ryzyko pogorszenia kondycji finansowej kraju, a rząd coraz bardziej jest uzależniony od sprzedaży długu i zakupu obligacji przez zagranicznych inwestorów. Tak pozyskane środki mają pokryć zbyt niskie przychody państwa w stosunku do wydatków.
Deficyt budżetowy Polski wzrósł do 7,2 proc. w relacji PKB w 2009 r. z 1,9 proc. w roku 2007. W środę, Ed Parker, szef Europy Wschodniej w Fitch Ratings stwierdził, że tendencja ta jest „niezrównoważona”
 
W minionym roku licząc do listopada zagraniczni inwestorzy zwiększyli posiadanie polskiego długu denominowanego w walucie krajowej o 46,1 mld zł….."
 
Warto sobie to zestawić z dzisiejszymi komentarzami pełnymi podniecenia w związku z komunikatem GUS o stopie realnego wzrostu PKB za 2010 r. !!!
 
Gdyby coś było nie jasne jestem do dyspozycji.
0

Kontrarianin

Tylko martwe ryby plyna z pradem.

38 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758