Artykuły redakcyjne
Like

Gosiewska w śpiworze na Majdanie

16/12/2013
558 Wyświetlenia
12 Komentarze
2 minut czytania
Gosiewska w śpiworze na Majdanie

Małgorzata Gosiewska z PiS w spodniach bojówkach, bluzie i szaliku w barwach Ukrainy rozdawała demonstrantom na Majdanie bigos. Posłance towarzyszyły członkinie Związku Polaków na Ukrainie, który organizował akcję wsparcia Majdanu. “Polskie danie na Majdanie” – skandowały. Zaśpiewały też “Hej, sokoły”. Nad namiotem powiewała polska flaga.

0


Gosiewska, która przyjechała do Kijowa w niedzielę zaopatrzona w śpiwór, zamierza spędzić noc w zajętym przez manifestantów domu związków zawodowych stojącym przy Majdanie. Ludzie śpią tam pokotem na ziemi.

Posłanka powiedziała, że początkowo chciała przekazać Ukraińcom zebrane w Polsce środki, doszła jednak do wniosku, że bardziej zauważalne dla Ukraińców będzie rozdawanie bigosu w polskim namiocie niż przekazanie pieniędzy.

– Gdy byłam pierwszy raz na Majdanie uderzyło mnie, że jest tu tak mało polskich akcentów. Widziałam tylko jedną polską flagę – mówiła. Jak argumentowała, trzeba sprawić, by pomoc Polaków była na Ukrainie dostrzeżona. – Jeśli będą czuli nasze wsparcie, to w przyszłości zupełnie inaczej będzie nam się rozmawiało o historii. O polskim namiocie napisało już kilka ukraińskich portali – wyjaśniła Gosiewska.

Podkreśliła też, że zamierza zostać w Kijowie na najbliższe dni, które – jak sądzi – mogą być kluczowe dla rozwoju wypadków na Ukrainie, a obecność zachodnich polityków z paszportem dyplomatycznym może “powstrzyma ostre działania władz”.

– Może jestem naiwna, ale liczę, że osoby z paszportem dyplomatycznym zachodniego kraju nie ruszą, a tym samym ludzi, z którymi będę – tłumaczyła posłanka. Jak dodała, Związek Polaków na Ukrainie zamierza zorganizować zbiórkę w Polsce na kolejną akcję wsparcia Ukraińców protestujących od 21 listopada na Majdanie Niepodległości.

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

 1. Kijów-wiec 200 tysięcy za Janukowycza (video)

  Kijów-wiec 200 tysięcy za Janukowycza (video). Do wiecu „Obronimy Ukrainę” dołącza coraz więcej ludzi z różnych regionów kraju. Teraz na Placu Europejskim w stolicy jest już około 200 tysięcy zwolenników polityki prezydenta Wiktora Janukowycza. Jak twierdzą organizatorzy wiecu wśród uczestników znajduje się wielu Kijowian, którzy nie popierają protestujących na Majdanie Niepodległości. Mieszkańcy stolicy łączą się z przyjezdnymi z innych regionów i wymieniają się opiniami. Zwolennicy polityki prezydenta i rządu występują za budową Europy na Ukrainie i powstrzymania zamieszek obywatelskich. Premier Mykoła Azarow powiedział, że ukraińska telewizja znajduje się w rękach oligarchów i nie przekazuje prawdziwej informacji o sytuacji w kraju. Jak przekazuje korespondent UNIAN, powiedział on o tym, występując na wiecu, który prowadzi Partia Regionów na Placu Europejskim. W wyniku tego, według Azarowa, Ukraińcy nie otrzymują niezbędnej informacji o stanowisku i działaniu władz w kontekście rozwoju stosunków z Unią Europejską i Federacją Rosyjską. „Eliminujemy, wyjaśniamy i mówimy ale nasz głos, niestety, z tego powodu, że na naszych kanałach panują oligarchowie, jest mało słyszalny. Wy w swoich miastach oglądacie telewizję i czy chociaż słowo prawdy w niej usłyszeliście? Nie. Dlatego ten wiec się odbywa, to jest nasz jedyny sposób aby przekazać prawdę naszym ludziom. A my ją przekazujemy, my będziemy ją przekazywać”- powiedział Azarow.

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/12/a1013.jpg

  a10,1

  Antymajdan http://www.savetubevideo.com/?v=YadnTfO9R00 Bezpośrednia transmisja z Placu Europejskiego w centrum Kijowa gdzie zebrali się zwolennicy „Partii Regionów” żeby wesprzeć prezydenta kraju Janukowycza. O 16:05 transmisja została http://www.savetubevideo.com/?v=hBP1jNrD3DQ

  Można obejrzeć pod linkiem http://3rm.info/42038-v-kieve-v-podderzhku-prezidenta-sobralos-okolo-200-tysyach-chelovek.html

  Za: http://3rm.info/42038-v-kieve-v-podderzhku-prezidenta-sobralos-okolo-200-tysyach-chelovek.html

  Data publikacji: 14.12.2013

  0
 2. wybaczcie drogie Panie, ze uzyje ciezkich slow. ale wracaj glupia babo do Polski, bo psujesz nam opnie tylko. zostawmy ukrainske sprawy Ukraincom. tak bedzie w tej sytuacji najrozsadniej. prezes tez jest chyba niedoinformowany w kwestiach ukrainskich. nie realizujmy tam interesow niemieckich. niech Merkel tam jedzie robic za glupia razem z ta hochsztaplerka Tymoszenko. niech pokaza sie razem obludniczki dwie.

  0
 3. Avatar RICO

  Pomagając Ukrainie wejść do tego zwyrodniałego systemu budujemy w nich nienawiść do Polaków,że nie uprzedziliśmy ich o rzeczywistych skutkach przynależności do tego politycznego kurewstwa.Jak zrozumieją,będą chcieli uciekać z objęć unijnych podobnie jak dziś Polacy.

  0
 4. Nie ma się co wkurwiać na “głupią babę”. Niech tam lepiej zostanie na stałe:)

  0
 5. Avatar Ewa

  Teraz już wóz albo przewóz. “opozycja” również żydowska ukazała swoje prawdziwe oblicze, a raczej żydowską mordę bezwzględną i chamską. Kurdupel Kaczyński brnie swoją wytyczoną ścieżką, która nagle mu się objawiła szerszą aleją ku wielkiej żydolandii, w której on, ich patriota będzie współrządził. Jakim prawem on obraża naród Polski zwąc się patriotą? Pis=Po=Sld to banda czworga, jak to trafnie ujął kolejny pejsaty Mikke. Tragedia. Gdyby głupota miała skrzydła, to by nad Polską nie było już widać nieba! Polityka obecnie jest rozgrywana w coraz bardziej szalonym pędzie. Żydzi sponsorowali na wielką skalę przedsięwzięcie w Kijowie, bo ich na to stać zagrabionymi pieniędzmi z całego świata. Popatrzcie tylko na mordę tego boksera! Bezwzględna, zero inteligencji. I takiemu ufa ta hołota?

  0
  • Pewnie, że takiemu ufa hołota bo niby komu ma ufać. Przecież od dawna wiadomo że swój ciągnie do swego. Im większy imbecyl i skurwysyn tym ma większe poparcie.
   Nazywając Kaczyńskiego żydem obrażasz żydów. On to może jest co najwyżej mongołem:)

   0
  • Avatar Max Otto von Stirlitz

   Pani Ewa
   Bajka o dwoch braciach co ukradli Ksiezyc.
   Dawno dawno temu bracia Kaczyńscy mamili ludzi obietnicami zwalczania korupcji. Gromiąc uwłaszczanie się na majątku skarbu państwa bracia bliźniacy patronowali powołaniu osławionej spółki “Telegraf”.
   Lech Kaczyński był członkiem Rady Nadzorczej “Telegrafu” od września 1990 roku do lutego 1991. W czasie gdy w niej zasiadał, kapitał spółki wzrósł ponad osiemdziesięciokrotnie, do kwoty blisko 2 milionów dolarów. Pieniądze te pochodziły od firm należących do skarbu państwa. Państwowy wówczas Bank Przemysłowo – Handlowy wspomógł spółkę “Telegraf” 11 miliardami starych złotych, natomiast państwowy Budimex wykupił w spółce udziały za okrągłą sumkę 9 miliardów złotych. “Telegraf” wziął jeszcze 15 miliardów kredytu z państwowego wówczas Kredyt Banku (12.04.1991 r.), zaś z Banku Rozwoju Energetyki 18 miliardów złotych. Bracia Kaczyńscy w zamian za forsę, jaka przepłynęła z tych “nomenklaturowych”, państwowych firm, zapewniali ich “komuszym” prezesom polityczną osłonę.
   Kaczyńscy nie mieli również nic przeciwko temu, aby “Telegraf” zasilały pieniądze pochodzące od biznesmenów podejrzewanych o korupcję. W artykule pt. “Modliszki z PC”, opublikowanym we “Wprost” (nr 22 / 92) Krystyna Naszkowska – powołując się na Bagsika i Gąsiorowskiego – podała, że działacze partii Kaczyńskich wzięli od właścicieli Art – B 57 miliardów złotych.
   W latach 1990 – 1991 Kaczyńscy dobrali się do majątku skarbu państwa nie tylko poprzez “Telegraf”. Założona przez nich Fundacja Prasowa “S” przejęła bez przetargu “Express Wieczorny” i po dwóch latach odsprzedała gazetę z godziwym zyskiem. 13 maja 1991 roku zapłaciła za “Express Wieczorny” ok. 16 miliardów złotych. 13 lipca 1993 roku sprzedała gazetę za 26 miliardów złotych, plus 9,1 miliarda, które kupujący wpłacił na poczet zwrotu pożyczki zaciągniętej przez Jarosława Kaczyńskiego w 1991 roku. Fundacja Kaczyńskich mogła sobie pozwolić na kupno gazety i dwóch drukarni m.in. dlatego, że dostała od państwowego wówczas Banku Przemysłowo – Handlowego 1,2 miliarda złotych (starych). Bank zapłacił jeszcze ich fundacji 39,4 miliarda skapitalizowanego czynszu za wynajem budynku należącego do skarbu państwa.
   Warto pamiętać, że w myśl kuriozalnych zapisów statutu Fundacji Prasowej “S”, jej członkowie założyciele uzyskali dożywotnie prawo zawiadywania zgromadzonym majątkiem Fundacji, i to prawo dziedziczą także ich spadkobiercy!
   Szczodrość państwowego banku na rzecz Fundacji Prasowej “S” i “Telegrafu” nie była, rzecz jasna, całkiem bezinteresowna. W rewanżu związany z Kaczyńskimi przywałęsowski minister Siwek osobiście naciskał na ówczesnego prezesa NBP Grzegorza Wójtowicza, aby Bank Przemysłowo – Handlowy został sprywatyzowany w pierwszej kolejności.

   To nie kto inny, tylko właśnie bracia Jarosław i Lech Kaczyńscy walnie przyczynili się do rozplenienia w Najjaśniejszej Pomrocznej poplecznictwa, klientelizmu i protekcjonizmu. Dzisiaj jakby nigdy nic Kaczyński zapowiada, że po dojściu do władzy będzie ścigać i tępić korupcję i „układy”, oraz uzdrawiać polską gospodarkę w „ sobie wiadomy i wypróbowany sposób”

   0
  • Avatar cleo

   to o co ciebie chodzi kobieto?? może Stan Tymiński porządziłby najlepiej w priwislanskiej krainie, co? a może któraś z frakcyjek ruchów narodowych które to zestawiają Lecha Kaczyńskiego ze stalinowskim zbrodniarzem Jaruzelem na równi jako takie samo ZŁO?!! no czekam niecierpliwie coby mnie rozjaśnić w tej kwestii, kogo też takie opluwacze jak pani mają w zanadrzu!

   0
   • Avatar Ewa

    Oczywiście, że Stanisław Tymiński byłby tym naszym Orbanem od samego zarania rzekomej początkującej demokracji, ale głupi narodek, jak ten, któremu odpowiadam teraz nadal głosi utarte slogany, bo takie w niego wpoili… Obrzydzenie mnie bierze na tych wszystkich ślepców i fanatyków bez mózgu wypranego już fluorem.

    0
 6. Avatar Ano

  OOoooooooooooooooooooooooo MĄDRZEJE nam Naród !!

  0
 7. Avatar Art

  Jakie profity osiągnie Polska,gdy Ukrainę przejmie w całkowite władanie Putin?Takie pytanie nasunęło mi się.Ten kto stawia znak równości między Kaczyńskim i Tuskiem staje PO tej stronie,gdzie stało ZOMO.

  0
 8. Vivat Janukowycz! to jest szansa dla organizacji, takiej jak chociazby Ruch Narodowy, aby wyrazic odmiennosc swego zdania. nie kazdy slepo musi wierzyc w dobre skutki zgody z poplecznikami UPA i OUN. mozna zorganizowac manifestacje pod ambasada Ukrainy poparcia dla kierunkow jej oficjalnej polityki. zaprosic media z roznych czesci swiata. ktoz wie, czy na takiej kwestii mozna wyplynac?

  Art@ wez sie za esbekow po swojej stronie.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217