Bez kategorii
Like

Gniewko czeka na pomoc

21/12/2011
313 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Podobno w noc wigilijną zwierzęta mówią ludzkim głosem. Dlatego może warto pomóc temu koniowi, by usłyszeć – DZIĘKUJĘ.

0


(Apel i tekst w całości pochodzą ze strony Ratuj Konie. Mam nadzieje, że Redakcja zaakceptuje jego publikację, a może nawet poprze.)

 

W naszej pracy nierzadko spotykamy się z przemocą, bezwzględnością i brakiem empatii wobec zwierząt. Zwłaszcza na wsiach zwierzęta traktowane są przedmiotowo – pełnią funkcję czysto użytkową. Jest to wynik kultury w jakiej ludzie dorastają i żyją, edukacji pozbawionej nauczania etyki, braku odpowiednich wzorców do naśladowania. Walczymy o zmianę tego stanu rzeczy od kilku lat. Ale nie da się odwrócić losu zwierząt z dnia na dzień.

Kilka dni temu pojechaliśmy do gospodarstwa starszego pana. Kiedyś hodował konie ale dziś ani zdrowie, ani sędziwy już wiek nie pozwalają mu na ciężką pracę. Sprzedał wszystkie swoje konie. W stajni pozostał już tylko jeden – czteroletni ogier. Gniewko, tak go nazywa starszy pan, jest bardzo grzeczny i pokorny. Ale niestety, jak to na wsiach bywa, nie ma pięknego boksu wyściełanego pachnącą słomą, nie ma też zapewnionej opieki kowala czy weterynarza. Ma za to przerośnięte kopyta, łańcuch, sznury i skórzane pasy na głowie, które trudno nazwać kantarem. To ostatnie dni Gniewka w gospodarstwie. Właściciel zdecydował, że sprzeda go jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Przyjedzie po niego handlarz zwierzętami rzeźnymi. To młody i zdrowy koń więc zrobi na nim świetny interes wywożąc go do ubojni we Włoszech. Jeśli Gniewko będzie miał trochę szczęścia trafi do polskiej rzeźni w Rawiczu, co uchroni go przed 90 godzinną podróżą w ścisku, bez wody i jedzenia.

 

Chcielibyśmy podarować Gniewkowi nowe życie. Potrzebujemy 2500 złotych, żeby go wykupić.  Wpłaciliśmy zaliczkę, żeby zagwarantować mu życie i dostaliśmy czas do 28 grudnia na zapłacenie pozostałej kwoty.

Możesz wspomóc akcję ratowania Gniewka poprzez wpłatę na nasze konto :

Bank DnB Nord 11 1370 1109 0000 1706 4838 7308

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!     ul. Kawęczyńska 16/42a, 03-772 Warszawa

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:

Biuro              22 349 97 74

Ilona              797 649 508

Dominika       797 649 509

 

źródło: http://ratujkonie.pl/2011/12/gniewko-czeka-na-nasza-pomoc/

Inne zapisy autora:

0

Avatar
sgosia

Wsród rzeki zla szukam dobra, które jest w nas.

72 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816