Komentarze dnia
Like

Głupa rżnięcie też zajęcie

14/05/2013
938 Wyświetlenia
10 Komentarze
3 minut czytania
Głupa rżnięcie też zajęcie

Na jednym miejskim portalu czytam, zresztą dość często, że dobrzy ludzie zbierają dary dla potrzebujących. W innych notkach piszą o stołówkach dla głodnych, noclegowniach dla bezdomnych i zasiłkach dla bezrobotnych. Moja mama mówi mi, że za PRL nie było tylu żebrzących co dzisiaj. Raz poszła wyrzucić śmieci i widzi jak jeden biedak wyciąga worek z połówką chleba. Aż się jej serce krajało z jednej strony i niezrozumienie z drugiej – dlaczego ludzie dobry chleb wyrzucają do śmietnika a nie powieszą na klamce lub położą na murku.

0


 

Ponoć mamy dobrobyt, wolny rynek, demokrację, wysoką stopę życiową. Ponoć obaliliśmy komunizm, reżim i wyzysk. To jak to jest? Za mojej młodości tylko Pięta chodziła po żebrach, Maryśka świrowała na wesołych miasteczkach i czasem butelki, szmaty skupowali. Nożyczki ostrzyli i złom zbierali. Rzadko ktoś stał pod kościołem. Nikt nie zamarzał, przynajmniej masowo, w zimie, nikt nie umierał z głodu.

Dziś włączam telewizor i oglądam programy o patologii nieprawdopodobnej w Polsce. Piętnastolatki zachodzą w ciążę lub usuwają w Czechach. Mordują nagminnie noworodki, kradną, używają narkotyków. Podsypują tabletki gwałtu, mordują za piwo i zbierają puszki lub drobne pod marketami na „życie”. Brat Albert, Monar, mieszkania socjalne, lub emigracja za godziwym chlebem. Taki dobrobyt mamy.

W telewizji, obojętnie jaki kanał włączę, to tylko filmy akcji lub erotyczne. W Niemczech już nie puszczają erotyków, a w Polsce to po 22-giej kilka głównych programów z golizną. Władza straszy ludzi niebieską linią, zabraniem dzieci za brak możliwości chowania, eksmisją za długi, więzieniem za prochy i aborcję. A kto prowokuje obywateli i paraliżuje państwo, kreuje życie narodu poprzez anty ACTA w TV? Kto odpowiada za doprowadzenie człowieka do samobójstwa? Który urzędnik, czy funkcjonariusz odpowiada za niedopełnienie obowiązków służbowych i przekroczenie uprawnień? Która władza odpowiada za przemoc i nakłanianie do niej w mediach?

Ja tylko Kiepskich, Dlaczego ja?, Detektywi, Wspomnienia z wakacji, W-11, porno, państwo w państwie, Drzyzga z samogwałtem, Sąd rodzinny z nastoletnimi wywrotowcami, i strzelanie na okrągło mogę oglądać. O co tu chodzi? Karzą ludzi za swoje błędy? Za dobrobyt w stołówkach dla ubogich i zbiórkach tych, którzy wyręczają urzędników? Do więzienia powinni wsadzić I, II i III władzę. Za odwracanie kota ogonem. Za reklamy banków i kredytów, za nawoływanie do przemocy filmami o zabijaniu, za rozluźnienie więzi społecznych poprzez promocję kochających inaczej i seksu przed 15-ką, za kradzież z głodu i bezrobocie, za samobójstwa i mordy z biedy i bezrobocia, za emigrację, wyludnienie kraju. Układ zamknięty ma się niestety dobrze. Za dobrze.

Do Niemiec na szparagi i inne prace sezonowe powinni jeździć przestępcy w białych kołnierzykach. To zgroza patrząc na to jaka manna z nieba na nas leci. W podstawówce mi to w każdym bądź razie obiecywali. Podczas pierestrojki również. To zgroza jaką zbrodnią jesteśmy faktycznie otoczeni. Korupcją, przekrętami, nepotyzmem, kumoterstwem, koneksją, rozwarstwieniem społecznym i jawną przemocą w majestacie bezkarnego prawa. Podwyżkami nieuzasadnionymi, albo uzasadnionymi. Na szwedzkie stoły dla VIP-ów.

socjolog

Inne zapisy autora:

0

Socjolog61
Socjolog61

http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/

122 publikacje
9 komentarze
 

 1. ” To zgroza jaką zbrodnią jesteśmy faktycznie otoczeni”……
  zgadzam się , jesteśmy otoczeni i to tak ciasno,że nawet poruszyć się nie możemy….. a stało się to prawie niezauważalnie

  0
  • nie,,,,
   IDZIE RACZEJ,
   ŻE Z JEDNEJ STRONY MAMY GOSPODINA łukaszenkę , a z DRUGIEJ germańca- przepraszam ANGELĘmerkelę- lecz o nasze WEWNĘTRZNE syryjskie ODCZUCIA.

   ad meritum::
   PRZYJEŻDŻA z ZAWIDOWA walnięty obywatel, do POWIATOWEJ KOMENDY POLICJI
   w ZGORZELCU,
   oblewa się płynem łatwo zapalnym i podpala-ZAPALA.
   PO TRZECH DNIACH intensywnej kuracji-umiera. CZY to był jan palach 1968, nie to było 2011.

   Jan Palach (ur. 11 sierpnia 1948 we Všetatach, zm. 19 stycznia 1969 w Pradze) – student historii i ekonomii politycznej na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Karola w Pradze, który w proteście przeciwko agresji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację i powszechnej apatii czeskiego społeczeństwa 16 stycznia 1969 o godz. 16 dokonał aktu samospalenia przed Muzeum Narodowym na placu Wacława w Pradze.
   I jak TU WSZYSTKIM dogodzić;;; NO NIE MOŻNA, WIEC uśmiechnij się DZIÓB do GÓRY orzeł może.
   Z zostawionego listu[edytuj]
   Mój czyn ma sens, ale nikt nie powinien go naśladować. Studenci powinni zachować życie, aby spełnić jego cele, by mogli żywi wesprzeć walkę.

   A ESTIME
   mgr inż. mechaNIC TADEUSZ PIECZONKA “+64”-ZIELONY
   LATARNIK z certyfikatem HULTAJA +drrrrrrrrrrrrr BONIem=MAC + adam.jasser@kprm.gov.pl
   11/14-cie years SANStravail/JOBless , non sans TRAVAIL WHISTLEblower
   ul. SZMARAGDOWA 31
   59 900 ZGORZELC / 75 649 30 44 / http://WWW.ROPOIWZK.COM
   tel.kom. 6 99,99 12 06, 724866256 ruch040404@wp.pl

   0
 2. Avatar AS

  Pamiętam jak w 80-tym po zarejestrowaniu Solidarności, niektórzy mówili, że będziemy ją jeszcze kiedyś przeklinać. I słowo stało się ciałem.

  0
 3. Avatar marian szydłowski

  ..proszę zwrócić uwagę na jeden z aspektów sprawy, system pomocy społecznej stał się generatorem zupełnie dotychczas nie znanych nam zjawisk patologicznych jak np. bezdomność zawodowa. Uprzywilejowanie tej grupy społecznej wynikające z Ustawy o Pomocy Społecznej a więc “zapewnienie (dożywotnie) schronienia, posiłku i ubrania osobie tego potrzebującej” art. 17. ust. 1 sprawia iż bezdomność stała się zawodem, sposobem na życie…. na koszt podatnika..!

  0
 4. Wolności to nie było za Kaina, za Napoleona i nie ma obecnie. Oddam paszport i imię Dla Dobra Państwa. W zamian za darmową służbę zdrowia, kolenie letnie, wczasy, stałą pracę, dyskoteki, rockowiska, mieszkanie, dużego fiata, tanią szkołę, namioty, Berlin wschodni, Pragę, Budapeszt, polskie morze i polskie góry, religię w kościele, Rubin 714p, Elizabetkę czy Radmora, lub ZK 140T, klub w piwnicy, kolarzy na dworze lub mausa, kąpiel na Rakownicy, emeryturę pewną po 65, kartki na papierosy, za telefon na korbkę, za bony dolarowe i handel na Turzynie, chlanie na styropianie. Oddam dzisiejszą Polskę za tamtą komunistyczną, albo za zamianę miejsc tych umierających z głodu, zimna, bezrobocia i bezdomności na tych Lisów, Wojewódzkich, Ibiszów, Kondratów, a w szczególności Urbanów, Balcerowiczów, Kaczyńskich. Za banicję tych co mają kominowe płace i uprawiają kanibalizm polityczny. Ludzie „wolni” dziś mogą robić co chcą. Zwłaszcza wieszać się lub palić w altankach…

  0
 5. Avatar Robert

  A moze za wigwam i dzide… ?

  0
 6. Avatar Liserota

  Tak, to chore, ale chorobę wywołano z premedytacją, by ‘”Ludziom żyło się lepiej..” a Gojom nie.
  PO trzeba będzie jeszcze może wiek czekać aż możliwie odrodzi sie inteligencja w Polsce i Naród zrozumie kto tenże Naród zniewolił i zniewoli ciemiężycieli Narodu Polskiego.

  0
 7. Pingback: Atak na Syrię – atomowy? « Grypa666's Blog

 8. http://www.ropoiwzk.com/gorace%20tematy/po/po.htm

  http://www.ropoiwzk.com/gorace%20tematy/prawy%20pis/Prawy%20PiS.htm

  http://www.ropoiwzk.com/gorace%20tematy/IV%20rp.htm

  http://www.ropoiwzk.com/gorace%20tematy/Partiokracja.htm

  Nikt nie odda paszportu… z młodych. Być może. Polak to świnia, przeżyłem to w wyborach samorządowych 2002, gdy wprowadziłem czterech radnych, którzy w podzięce sprzedali się czerwonym baronom za garść srebrników. I złodzieje o tym wiedzą dlatego nie zmieniają prawa promującego mafie. Tym z zachodu wsio rawno, ubili interes – wczoraj dokument Schroedera oglądałem jak nie wtrącał się do Chodorkowskiego, bo gaz mogli mu zamknąć. Młodzi chcą wyjeżdżać zagranicę. Ostatnio czytałem jak dwie Polki wyjechały do Niemiec, bo miały obiecaną pracę przy zbiorach a trafiły do burdelu… Moja rodzina jest w Irlandii i we Włoszech. Rozpadły im się związki, bo cenniejsze jest podcieranie tyłków starym próchnom. Polak to taka dziwka w większości co sprzedawała się hitlerowcom i głowy jej golili. Sorry za generalizację. Obalić to trzeba Tuska, Buzka, Kaczora, Macierewicza, Pawlaka, Palikota, Milera i wszystkich co w gumy grają z motłochem od kilkudziesięciu lat. Niby się kłócą, niby mają inny program a tylko zmieniają etykietki i wojną polsko polską uprawiają. Skłócają naród dla własnego koryta. Trzeba tak jak z Ceausescu postąpili zrobić z całą wierchuszką UW-PO, AWS-PiS, ZSL-PSL, PPPP-Samoobrona-RP, PZPR-SLD. Trzeba 460 + 100 + rząd wsadzić do Tu 154… Tylko jak z partyjnymi gangami wygrać?
  Radio i Telewizja TRWAM to taka odmiana RWE i Głosu Ameryki. Sposób na biznes kosztem głupców za pomocą straszaka lub obiecanki niebios. Jest takie powiedzenie. Co ma wspólnego Rydzyk z Kiepskim? Motto: „babka oddaj emeryturę”! Dziadkowie i ojcowie byli takimi samymi kolaborantami…

  Całą nikczemność tych czasów mamy tam w pigułce. Szanowni Państwo, sąd nie wskazał również wielu innych rzeczy, ale sprzeciw /…/ kolegów politycznych wskazuje, że chcecie zamazać pamięć o bieżącej zbrodni – parafrazując słowa Adama Szechtera.

  http://www.ropoiwzk.com/gorace%20tematy/ziemianki.htm

  0
  • grześ,
   czekają nas AMBITNIEJSZE WYZWANIA.
   trza NAM WE wrocku prezydenta DUTKIEWICZA PRZYGOTOWAĆ OSIEDLE EUROPEJSKIE dal CYGANÓW, romAMI zwanymi .
   CYGAN,
   też człowiek.
   Otttttttttttttttttttt, problem, czy dawać MILIONY na spółke piłkarską ZUGMUNTA SOLORZA-ŻAKA, czy cyganowi wybudować BUNGALOW???

   SŁOWO ,
   CYGAN MA POLSKIEJ PRZESTRZENI semantycznej WREDNE KONOTACJE, z CYGAŃSTWEM włącznie.

   A ESTIME
   mgr inż. mechaNIC TADEUSZ PIECZONKA “+64”-ZIELONY
   LATARNIK z certyfikatem HULTAJA +drrrrrrrrrrrrr BONIem=MAC + adam.jasser@kprm.gov.pl
   11/14-cie years SANStravail/JOBless , non sans TRAVAIL WHISTLEblower
   ul. SZMARAGDOWA 31
   59 900 ZGORZELC / 75 649 30 44 / http://WWW.ROPOIWZK.COM
   tel.kom. 6 99,99 12 06, 724866256 ruch040404@wp.pl

   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816