Komentarze dnia
Like

Głupa rżnięcie też zajęcie

14/05/2013
1436 Wyświetlenia
10 Komentarze
3 minut czytania
Głupa rżnięcie też zajęcie

Na jednym miejskim portalu czytam, zresztą dość często, że dobrzy ludzie zbierają dary dla potrzebujących. W innych notkach piszą o stołówkach dla głodnych, noclegowniach dla bezdomnych i zasiłkach dla bezrobotnych. Moja mama mówi mi, że za PRL nie było tylu żebrzących co dzisiaj. Raz poszła wyrzucić śmieci i widzi jak jeden biedak wyciąga worek z połówką chleba. Aż się jej serce krajało z jednej strony i niezrozumienie z drugiej – dlaczego ludzie dobry chleb wyrzucają do śmietnika a nie powieszą na klamce lub położą na murku.

0


 

Ponoć mamy dobrobyt, wolny rynek, demokrację, wysoką stopę życiową. Ponoć obaliliśmy komunizm, reżim i wyzysk. To jak to jest? Za mojej młodości tylko Pięta chodziła po żebrach, Maryśka świrowała na wesołych miasteczkach i czasem butelki, szmaty skupowali. Nożyczki ostrzyli i złom zbierali. Rzadko ktoś stał pod kościołem. Nikt nie zamarzał, przynajmniej masowo, w zimie, nikt nie umierał z głodu.

Dziś włączam telewizor i oglądam programy o patologii nieprawdopodobnej w Polsce. Piętnastolatki zachodzą w ciążę lub usuwają w Czechach. Mordują nagminnie noworodki, kradną, używają narkotyków. Podsypują tabletki gwałtu, mordują za piwo i zbierają puszki lub drobne pod marketami na „życie”. Brat Albert, Monar, mieszkania socjalne, lub emigracja za godziwym chlebem. Taki dobrobyt mamy.

W telewizji, obojętnie jaki kanał włączę, to tylko filmy akcji lub erotyczne. W Niemczech już nie puszczają erotyków, a w Polsce to po 22-giej kilka głównych programów z golizną. Władza straszy ludzi niebieską linią, zabraniem dzieci za brak możliwości chowania, eksmisją za długi, więzieniem za prochy i aborcję. A kto prowokuje obywateli i paraliżuje państwo, kreuje życie narodu poprzez anty ACTA w TV? Kto odpowiada za doprowadzenie człowieka do samobójstwa? Który urzędnik, czy funkcjonariusz odpowiada za niedopełnienie obowiązków służbowych i przekroczenie uprawnień? Która władza odpowiada za przemoc i nakłanianie do niej w mediach?

Ja tylko Kiepskich, Dlaczego ja?, Detektywi, Wspomnienia z wakacji, W-11, porno, państwo w państwie, Drzyzga z samogwałtem, Sąd rodzinny z nastoletnimi wywrotowcami, i strzelanie na okrągło mogę oglądać. O co tu chodzi? Karzą ludzi za swoje błędy? Za dobrobyt w stołówkach dla ubogich i zbiórkach tych, którzy wyręczają urzędników? Do więzienia powinni wsadzić I, II i III władzę. Za odwracanie kota ogonem. Za reklamy banków i kredytów, za nawoływanie do przemocy filmami o zabijaniu, za rozluźnienie więzi społecznych poprzez promocję kochających inaczej i seksu przed 15-ką, za kradzież z głodu i bezrobocie, za samobójstwa i mordy z biedy i bezrobocia, za emigrację, wyludnienie kraju. Układ zamknięty ma się niestety dobrze. Za dobrze.

Do Niemiec na szparagi i inne prace sezonowe powinni jeździć przestępcy w białych kołnierzykach. To zgroza patrząc na to jaka manna z nieba na nas leci. W podstawówce mi to w każdym bądź razie obiecywali. Podczas pierestrojki również. To zgroza jaką zbrodnią jesteśmy faktycznie otoczeni. Korupcją, przekrętami, nepotyzmem, kumoterstwem, koneksją, rozwarstwieniem społecznym i jawną przemocą w majestacie bezkarnego prawa. Podwyżkami nieuzasadnionymi, albo uzasadnionymi. Na szwedzkie stoły dla VIP-ów.

socjolog

0

Socjolog61

http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/

160 publikacje
9 komentarze
 

  1. Pingback: Atak na Syrię – atomowy? « Grypa666's Blog

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758