Globalnie i Lokalnie
Like

Głosuję na Korwina!

08/05/2015
5969 Wyświetlenia
3 Komentarze
2 minut czytania
Głosuję na Korwina!

Pisałem niedawno, że wybory prezydenckie w tym roku są wyjątkowe, bo prawie połowa kandydatów to wolnorynkowcy: Kandydaci antysystemowi. Wszyscy ci kandydaci, czyli: Janusz Korwin Mikke, Paweł Kukiz, Jacek Wilk, Grzegorz Braun i Marian Kowalski, prowadzą świetne kampanie wyborcze, zawsze sensownie mówią, dobrze się prezentują. Dobrze by było, gdyby po wyborach prezydenckich zawarli jakiś taktyczny sojusz na wybory parlamentarne, które będą już na jesieni tego roku. Dobrze by było, gdyby wszyscy oni i ich zaplecza polityczne startowali do Sejmu z jednego komitetu wyborczego.

0


Dobrze jest więc zagłosować w najbliższą niedzielę na któregoś z tych kandydatów. Ludzie rozumni, śledzący politykę, nienawidzący obecnego zamordystycznego, socjaldemokratycznego państwa powinni na któregoś z nich zagłosować. Na pozostałych głosują nieświadome lemingi, które kierują się emocjami i medialną propagandą.
Niemniej któregoś wybrać trzeba. Ja wybieram Janusza Korwin-Mikkego. Nie wybieram za to jaką kampanię prowadzi, jakie ma spoty wyborcze, jak wypada w debatach. Wybieram go za jego poglądy, które głosi od dziesiątek lat. Wybieram za to, że jest niezłomnym wolnościowcem, że to, co głosi jest najbliżej ideologii libertariańskiej. Wybieram go za to, że jest najbardziej wolnorynkowym kandydatem.
Moim zdaniem wizerunek medialny, to jak się kandydata przedstawia w telewizji, to jak go opisują i komentują dziennikarze, nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Nie ma znaczenia to, co kandydat gada przed kamerami i to, co z tego wytną redaktorzy. To będzie zawsze manipulacja. Nie ma nawet znaczenia to, co kandydat mówi na spotkaniach na żywo z wyborcami. To wszystko zawsze będzie pobieżne i skrótowe potraktowanie każdego tematu.
Liczy się tylko to, co kandydat pisze – w książkach, w felietonach, artykułach. To jest wielokroć lepiej przemyślane i uściślone, to jest bardziej szczere i uczciwe, tego się nie da zmanipulować.
Janusz Korwin-Mikke napisał wiele książek i wiele tekstów, w których precyzyjnie tłumaczący swoje poglądy, w których opisuje skrupulatnie normalny, zdrowy, wolnościowy system polityczny, w których ściśle i naukowo krytykuje obecnie panujący socjalizm.
Żaden inny kandydat wolnościowy tak dobrze i szeroko nie wyspecyfikował swoich poglądów i ich tak mądrze nie uzasadnił, jak to robi od lat Korwin. Dlatego należy na niego głosować. Jest najbardziej przewidywalny ze wszystkich. Jest najbardziej wolnorynkowy.
Dlatego apeluję do wszystkich czytelników mojego bloga – głosujcie na JKM!
Grzegorz GPS Świderski
PS. A tak uzasadniałem na kogo warto głosować w poprzednich wyborach prezydenckich: Dlaczego warto głosować na JKM

Inne zapisy autora:

0

Grzegorz
Grzegorz "GPS" Świderski http://gps65.salon24.pl/

Grzegorz P. Świderski - Sarmata, żeglarz, paleolibertarianin, katolik, informatyk, trajkarz, monarchista. Skrajnie konserwatywny arcyliberał. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję. Mój główny blog jest tu: http://gps65.salon24.pl/

171 publikacje
112 komentarze
 

3 komentarz

 1. Avatar gniew

  To Wina Korwina, że na Niego nie zagłosuję, zagłosuję na Andrzeja DUDĘ !.
  pozdrawiam gniew

  0
 2. Avatar Krzysztof

  Bylem za Grzegorzem jednak Kukiz ma szanse juz mu daja 20 %, rozbic uklad, to co chcielismy żeby antysystemowi dogadali sie stalo sie faktem bez tego. Nalezy tak jak mowi Parol w swoim artykule. Glosujmy na Kukiza , bo ani Duda ani Bul nie ma znim szans w 2 turze!!! Ja glosuje na Kukiza bo lubie jego piosenki, a na polityka ma lepsze argumenty od obecnych cwaniaczkow o Bulu nie wspomnę . Kukiz to Polak z krwi i kości, takiego nam trzeba, naturszczyka, ktory nie da nam zrobic krzywdy i rozwali układ. Ludzie , przecież na Bula juz nie mozna patrzeć, bo się robi niedobrze, idźmy za zbierająca fala i zmiecmy układ. Korwin jest dobry w kombinowaniu, jednak malo ma ludzkich odruchow, ostatnio skompromitowal sie dokładnie, czepiajac sie Kukiza, okazal sie małym samolubnym kolesiem, on jest nieodpowiedzialny. Kibicowalem mu 20 lat i dochodze do wniosku ze czas na niego, najwyzszy czas albo emerytura, albo piach. Hasta la vista Korwin, spadaj , bo zaczynasz juz cuchnac starzyzna.

  0
  • Avatar Wentyl

   Ja tez lubie piosenki Kukiza ale na niego nie zaglosuje. Bo jak wlasnie ten korwin wykazal Jowy nie zrobia tego co sie wydaje wlasnie Kukizowi ze zrobia.Osobiscie uwazam ze Kukiz jest za bardzo promowany w pewnych kregach i dlatego mi sie wydaje ze zostal zmanipulowany i jest korzystny dla “systemu”

   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816